GÖNDERİ TAKİP

Gönderinizin durumunu öğrenmek için gönderi takip kodunuzun yanınızda olması gerekmektedir. gönderi takip kodunuz kargo şirketi tarafından veya sipariş verdiğiniz online alışveriş sitesi tarafından size e-posta ile gönderilmiş olması gerekmektedir. Bazı kargo şirketleri gönderi takip kodunuzu SMS ile de ulaştırmaktadır. Eğer ikisinde de görünmüyorsa kargo firmasını arayarak takip kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Gönderileriniz hakkında en hızlı bilgi alabileceğiniz yer adresinize en yakın kargo şubesidir. Kargo şubesini aşağıdaki butona tıklayarak öğrenebilirsiniz.

EN YAKIN KARGO ŞUBESİ

Online alışveriş sitesi size gönderi takip kodunuzu göndermediyse telefonla kendilerini arayarak öğrenebilirsiniz.

GÖNDERİ TAKİP

Sitemizden canlı olarak gönderi takip yapabilirsiniz.

  1. Gönderinizin durumunu takip etmek için kargotakibi.com ana sayfasına gidin.
  2. Sayfanın en üstündeki kargo takip bölümünü bulun.
  3. Hangi firmanın kargosunu takip edecekseniz onu seçin.
  4. Yanındaki kutucuktan gönderi takip kodunuzu girin.
  5. gönderi takip kodunuz doğru ise hemen yanındaki büyüteç ikonuna tıklayın veya klavyenizden Enter tuşuna basın.
Gönderinizin nerede olduğunu sayfadan ayrılmadan göreceksiniz.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: "Gönderi takip ile kargo takip aynı şeyler."

Sipariş takip ile gönderi takip arasında bir nğans olduğunu akılda tutmak gerekiyor. Sipariş takip için gerekli olan bilgiler her zaman gönderi takip için yeterli olmayabilir. Sipariş takip online alışveriş sitelerinin kendi iç süreçleri ile ilgili. Bu süreç her zaman kargo takip kodu ile çalışmıyor. Örneğin Gittigidiyor Sipariş takip numarası ile Gittigidiyor'dan aldığınız ürünü taşıyan Aras Kargo'nun size ulaştıracağı gönderi takip numarası farklı olabilir. Aynı şekilde Trendyol'dan aldığınız ürünün sipariş takibi ile gönderi takip süreçleri farklı olabilir. Özetle gönderi takip kodu ile sipariş takip kodu aynı şey değildir. Aynı olmak zorunda değildir diye düzeltelim. Dolayısıyla sipariş takip kodunuzu kullanarak sitemizden veya kargo şirketlerinin gönderi takip uygulamalarından kargonuzun nerede olduğunu öğrenemeyebilirsiniz. Öğrenemezsiniz demiyoruz zira online alışveriş sitesi ile kargo firması aralarında bir anlaşma yaparak gönderi takip süreçlerini aynı kodu kullanarak entegre etmiş olabilir.

Sitemizden canlı olarak aşağıdaki kargo firmalarının gönderilerini takip edebilirsiniz.

ARAS GÖNDERİ TAKİP

Ülkemizin en büyük kargo firmalarından biri olan Aras Kargo, her geçen gün yeni teknolojileri bünyesine kazandırmaya devam ediyor. Aras kargo ile taşınan gönderinizin durumunu öğrenmek için ana sayfamızdan kargo firması olarak Aras Kargo'yu seçtikten sonra yandaki kutucuğa Aras Gönderi Takip numaranızı girin. Gönderi takip numaranız elinize ulaşmadıysa adresinize en yakın Aras Kargo şubesini öğrenmek için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edin.

Sitemizden Aras Kargo ile ilgili yapabileceğiniz işlemleri aşağıda özetledik.

MNG GÖNDERİ TAKİP

Kargotakibi.com ana sayfasından MNG Kargo ile taşınan gönderilerinizin durumunu da sorgulayabilirsiniz. MNG Kargo gönderi takip kodunuzu biliyorsanız ana sayfaya gidin, en üstteki gönderi takip modülünden MNG'yi seçin. Yandaki kutuya gönderi takip kodunuzu da doğru yazdıktan sonra pembe sorgula butonuna tıklayın. Gönderinizin nerede olduğu ekranda görünecektir.

Şu hizmetleri sitemizden ayrılmadan yapabilirsiniz.

PTT GÖNDERİ TAKİP

Hemen hemen tüm devlet kurum ve kuruluşlarının kargo işlemleri için ilk tercihi olan PTT Kargo ile taşınan gönderilerinizi yine sitemizden takip edebilirsiniz.

Bunun için PTT Kargo gönderi takip kodunuzu hatasız bir şekilde yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sitemizden PTT Gönderi Takip yapabilmek için ister ana sayfamızdaki gönderi takip uygulamamızı kullanın, ister PTT gönderi takip sayfamızdaki yönergeleri takip edin. Her halukarda paketinizin son durumunu rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

PTT Kargo işlemlerinizi aşağıdaki sayfalarımızla da yapabilirsiniz.

SÜRAT GÖNDERİ TAKİP

Sürat Kargo gönderi takip sorgulamalarını da kargotakibi.com ile yapabilirsiniz. bunun için ana sayfadan Sürat Kargo'yu seçmeniz yeterli. Gönderi takip kodunuzu eksiksiz girdikten sonra Sorgula butonuna tıklamayı, akıllı telefonunuzn ekranından dokunmayı veya klavyenizden Enter tuşuna basmayı ihmal etmeyin. Sürat Kargo tarafından size herhangi bir gönderi takip kodu verilmediyse veya gönderilen takip kodunu bulamıyorsanız ya müşteri hizmetlerini arayın ya da en yakın Sürat Kargo şubesini arayın.

Sürat Kargo ile ilgili faydalı sayfalar:

YURTİÇİ KARGO GÖNDERİ TAKİP

Yurtiçi Kargo da her gün binlerce kargoyu mutlu müşterilerine teslim ediyor. Kurye zili çalmadan önceki heyecanlı bekleyiş gönderi takip sayfalarımızın ısınmasına sebep olabiliyor.

Şaka bir yana Yurtiçi Kargo ile gönderilen paketiniz için size bir gönderi takip kodunun verilmiş olması lazım. Bu takip kodunu eksiksiz bir şekilde doğru kutucuklara girmeniz gerekiyor. İster ana sayfamızdan, isterseniz Yurtiçi gönderi takip sayfamızdan ya da direkt olarak Yurtiçi Kargo'nun kendi internet sayfasından gönderi takibi yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo ile ilgili faydalı bilgileri derlediğimiz faydalı sayfalarımızdan bazıları:

GÖNDERİ TAKİP ETİKETLERİ