PTT Kargo ile taşınan paketlerinizin güncel hareketlerini izlemek için online kargo takip aracını kullanabilirsiniz. Bunun için PTT Kargo tarafından size bir kargo takip veya gönderi takip kodunun oluşturulması gerekmektedir. Bu kod genellikle bir dizi harf ve/veya rakamların kombinasyonundan oluşmaktadır.

Bu takip kodu elinizin altında hazır ise yukarıdaki kargo takip modülünden, ilk kutucukta PTT Kargo'yu işaretleyin. Ardından gönderi takip kodunuzu yandaki veya mobil cihazlarda hemen alttaki kutucuğa girin. Gönderi takip kodunu, her karaktere ayrı ayrı dikkat ederek özenle girmeniz gerekmektedir. Küçük büyük harfe duyarlı olan bu takip kodunu aynı zamanda eksiksiz olarak ilgili alana yazın.

Bu işlemin ardından sorgula, takip et veya ara butonuna dokunduğunuzda paketinizin güncel hareketleri ekranda belirecektir. Kargonuz dağıtım ağı boyunca hareket ettikçe sistemde bu bilgiler güncellenecektir.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri

PTT Kargo'nun ülke genelinde çok yaygın bir dağıtım ağı bulunmaktadır. Öyle ki, bazı ilçelerde şubesi olmayan kargo firmaları PTT Kargo ile işbirliği içinde taşımacılık yapabilmektedir.

Adresinize en yakın PTT Kargo şubesini öğrenmek çok faydalı olabilmektedir. Kurye dağıtım bilgileri, muhtemel teslimat saati gibi bilgilere şube üstünden erişebilir, sistemin müsade ettiği ölçüde ilgili değişiklikleri veya güncellemeleri şube yetkilisi ile gerçekleştirebilirsiniz. Bazı işlemlerin kurye dağıtıma çıktıktan sonra yapılamayacağı veya bilgilerin değiştirilemeyeceğini göz önünde bulundurun.

PTT Kargo Şubeleri

Yukarıdaki butona tıkladığınızda açılan sayfadan Türkiye genelindeki PTT Kargo şubelerini sorgulayabilirsiniz. Burada olmayan şubelerin bilgilerini yorum modülümüzden veya iletişim sayfamızdan bize iletin.

Kargo şubeleri sistemde kayıtlı bilgiler üstünden sorgulama imkanına sahiptir. Kargonuzla alakalı her türlü bilgiyi güvenlik kaygısı veya sağlıklı bir teslimat süreci yürütebilmek için son anda değiştirme imkanı sunamayabilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri

444 1 788

0850 222 1788

PTT Kargo Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 08:30 - 17:00

Cumartesi: 08:30 - 12:30

PTT Kargo Takip Etiketler


PTT Kargo'dan aldığınız hizmetle ilgili yorum ve önerilerinizi veya her gün binlerce müşteriye paket teslimatı yapan ekibe teşekkür etmek için yorum modülünü kullanın..

Kargo Takip Yorum Yaz

PTT Kargo Takip Yorumlar

Kargotakibi.com'da yorum yazarken birkaç şeye dikkat etmenizi bekliyoruz.

Yorumlarınız ülkemizin kanunlarına ve mevzuatına uygun ve kişisel haklara saygılı olmalı. Aşağılayan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır.

Beğendiğiniz yorumlara oy verin. Bu, onların En Çok Tartışılan sıralamasında daha üstlerde görünmesini sağlayacak. Beğenmediğiniz yorumlara da negatif oy verebilirsiniz.

 kişi bu sayfa hakkında konuşuyor.