PTT Kargo Takip
 
 
 

PTT Kargo Takip

PTT KARGO yurtiçi kargo hizmetinin yanı sıra yurt dışı kargo hizmeti de vermektedir. Türkiye'nin her köşesinde hizmet veren kargo firmalarından biri olmakla birlikte çoğu zaman fiyat avantajı sunması sebebiyle en çok tercih edilen kargo firmalarından biridir. PTT Kargo kargoları ücretlendirirken uzaklığa göre ücret sunmağı için, en ucuza hizmet veren firmalardandır. Ücretlendirmelerinde gönderinin ağırlığını veya desisini göz önünde bulundururlar. Firmanın ayriyeten PTT Kargo VIP gibi hizmetleri de vardır.

 

 

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri: 444 17 88

 


 

 

PTT KARGO TAKİP

 

Yurtdışı Kargo Takip Sorgula Yurtiçi Kargo Takip Sorgula

Kargo takip sorgulama yapmak için öncelikle kargo takip kodunuzu (13 haneli) öğrenmeniz gerekmektedir. PTT Kargo için gönderi takip numaranız makbuzun üzerinde yer alan barkod numaranızdır. Bu numarayı göremediyseniz ya da makbuzu yırttıysanız PTT kargo şubesini arayarak öğrenebilirsiniz.

Bundan sonrası çok kolay. Yukarıdaki butonlardan size uygun olanı (yurtiçi ya da yurtdışı) tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir sayfa açılacaktır.

 

13 haneli barkod numaranızı bu sayfadaki ilk alana girin. Hemen altında yer alan Güvenlik Kodunu da doğru girmelisiniz. Kullanıcılarımızdan genellikle bu güvenlik kodunun makbuz üzerinde yer almadığına dair itirazlar gelmektedir. Güvenlik kodunuzun ptt kargo takip kodunuzla bir ilgisi yoktur. Bu kod PTT Kargo Takip sayfasını her açtığınızda değişen, güvenliğiniz için kullanılan bir koddur. Dolayısıyla PTT kargo şubesindeki personel bu kodun ne olduğunu bilmez.

 

E-DEVLET ÜZERİNDEN PTT KARGO TAKİP

PTT Kargo takibi yapmak için yukarıda yer alan yurtiçi kargo gönderi sorgula ve yurtdışı kargo gönderi sorgula butonları ile ulaşacağınız sayfanın yanı sıra E-devlet üzerinden de kargolarınızı takip edebilirsiniz. Bunun için alttaki butonu tıklayın.

 

E-devlet PTT Kargo Takip

 

Açılan sayfada sizden PTT Kargo'nun kendi sayfasında olduğu gibi yine barkod numarasını isteyeceklerdir. Bu numarayı kargo makbuzunuzun üzerinde görebilirsiniz. Makbuzunuzu kaybettiyseniz ya da okumakta zorlanıyorsanız en yakın PTT kargo şubesi sayfamızdan öğrenebileceğiniz telefon numarasını arayarak barkod numaranızı alabilirsiniz.

 

 

Barkod numarasını doğru girdikten sonra güvenlik kodunu da girmeniz gerekmektedir. Bu kodu da girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayarak kargonuzu takip edebilirsiniz.

Kargo, APS Kurye, Taahhütlü, Tebligat, Telgraf, yurtiçi/yurtdışı kayıtlı mektup postası gönderileri, koli, APG ve TURPEX gönderileri alıcısına teslimine kadar geçtiği her sevk noktasında kayıt altına alındığından bu noktalardaki her bir süreci kargo takip modüllerinden görebilirsiniz.

 

PTT KARGO ÖZEL HİZMETLER

PTT Kargo Türkiye'nin en yaygın dağıtım ağına sahip kargo şirketidir. Her geçen gün yeni hizmetlerle ürün çeşitliliğini artıran firma müşterilerine aşağıdaki hizmetleri de sunmaktadır.

 

1. Ödeme Şartlı Kargo

Bu hizmeti genellikle alışveriş siteleri tercih etmektedir. Ödeme şartlı kargolarınız karşı tarafa teslim edilirken sizin belirlediğiniz bir ücret karşılığında teslim edilir. Tahsil edilen para da göndericiye iletilir. Bu hizmet içerisinde belli bir komisyon olup olmayacağı, tahsil edilen ücretten ne kadar kesinti yapılacağı PTT Kargo ile aranızdaki anlaşmaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ödeme şartlı kargo da dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da tahsil edilen ücretin size nasıl ulaştırılacağıdır. Bunun için sizden bir PTT hesabınızın olması istenebilir. Detayları kargonuzu gönderirken şube personelinden mutlaka sorun.

 

2. PTT İş Yerinde Teslim

Bu kargo türünde alıcı adresi belirtmek zorunda değilsiniz. Sadece alıcının adını ve soyadını yazdıktan sonra PTT İş Yerinde Teslim ibaresini eklemeniz yeterli. Bu durumda alıcı PTT İş Yerine başvurur ve kargosunu teslim alır.

 

3. Karşı Ödemeli Kargo

Kargo ücretinin alıcı tarafından ödenmesini istiyorsanız bu hizmeti tercih edebilirsiniz. Kargo ücreti ile birlikte kargonuza ait başka hizmet ücretleri de varsa bunlar da alıcı tarafından ödenerek paket teslim edilir. Karşı ödemeli PTT kargo hizmeti ödeme şartlı hizmeti ile birlikte kullanılamamaktadır, ancak APS kurya taahhütlü paketleriniz için bu hizmetten faydalalanabilirsiniz.

Kargo sektöründe sıklıkla tercih edilen bir ödeme yöntemidir.

 

4. PTT Alma Haberli Kargo

Kargonuzun karşı tarafa teslim edildiğinden haber almak istiyorsanız bu hizmeti kullanabilirsiniz. Bunun için kargonuzu şubeye ya da kuryeye teslim ederken alıcı ya da alıcıların isimlerini yazdıktan sonra "teslim edildiğinden bilgilendirilmek istiyorum" demeniz yeterli olacaktır. Alma haberli kargo, özellikle hediye paketleri için can simidir gibi bir hizmettir. Bununla birlikte sizin istediğiniz bir cep telefonu ya da sabit telefona da teslim ya da teslim edilmeme bilgisinin iletilmesini isteyebilirsiniz. PTT kargo bunun için de Telefonla Bilgilendirme hizmeti sunmaktadır.

 

5. Değer Konulmuş / Sigortalı

Kıymetli gönderilerinizi sigortalatmak isteyebilirsiniz. Bunun için paketinizin gerçek değeri esas alınarak sisten bir beyan vermeniz istenir. Paketiniz çalınır ya da başına kötü bir şey gelirse beyan ettiğiniz değeri tazminat olarak alabilirsiniz. PTT kargo şubesi personeli değer konulmuş gönderilerinizi özel ambalajlı olarak kabul edebilir. Sizden ek taleplerde bulunabilir.

 

6. Kontrollü Teslim

Özellikle alışveriş sitelerinin sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Gönderilen kıyafetin daha sonra ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların önüne geçmek maksadıyla alıcı tarafından kontrol edilmesi ve sonra teslim alınması hizmetidir. Bu hizmet sadece kıyafetler için değil, kapıda kontrolün gerekli olduğu düşünülen her türlü kargo için kullanılmaktadır.

 

7. Gidiş Dönüş

Kayıtlı yurtiçi gönderiler için sunulan özel bir PTT Kargo hizmetidir. Kargonun gidiş, dönüş ve varsa özel hizmet ücreti ilk kabulde alınır. Dolayısıyla dönüşte herhangi bir ücret talep edilmez. Yurtdışı gönderiler için geçerli değildir.

 

8. Alıcının Kendisine Teslim

Gönderinizin yanlış ellere düşmesini istemiyorsunuz. Sadece alıcının kendisine imza karşılığında teslim edilmesini istiyorsanız aradığınız hizmet türü Alıcının Kendisine Teslim'dir. Fazlasıyla kişisel paketler için genellikle tercih edilmektedir.

 

9. Adresten Alma

Karşo şubesine gitmeye fırsatını yoksa, ya da sürekli kargo gönderen biriyseniz kargonuzun evinizden ya da iş yerinizden teslim alınmasını isteyebilirsiniz. Adresten Alma özel hizmeti bu gibi durumlar için sunulmaktadır.

 

PTT KARGO FİYAT VE TESLİMAT SÜRESİ

Hizmet

Fiyat

Tahmini Teslim
Tarihi

STANDART PTT KARGO

7 TL

48 saat

 

 

Yukarıdaki fiyat bir adet dosyayı PTT Kargo ile Artvin'den Edirne'ye göndermek istediğinizde ödemeniz gereken tutardır.

PTT Kargo dosya gönderimlerinde tüm illerde standart ücret uygulamaktadır ancak teslimat süreleri adresin şehir merkezine uzaklığına bağlı olarak değişebilmektedir. Büyük şehirlerde PTT Kargo ile gönderdiğiniz paketler genellikle ertesi gün alıcısına ulaşmaktadır.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

En Yakın Kargo Şubesi
Posta Kodu Ara
KARGO TAKİBİ YASAL UYARI

KargoTakibi.com'da sunulan hizmetler kargo şirketlerinin İnternet sitelerinden alınan bilgiler ışığında sunulmaktadır. Kargo Takibi İnternet sitesi, sunulan bilgileri güncelleme sıklığını kendisi belirlemektedir. Kargo teslim süresi adresinizin şehir merkezine uzaklığına ve seçtiğiniz kargo hizmeti türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. KargoTakibi.com, sitede yer alan paket teslim süresinin kesinliğini garanti etmez. Aynı şekilde kargo fiyatları kargo şirketlerinin inisiyatifindedir. KargoTakibi.com kargo firmalarının fiyat politikalarına etki edemez. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak hangi kargo firması ile gönderi yapılacağına karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda kargo sahiplerinin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan KargoTakibi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Adresinize en yakın kargo şubesini öğrenmek için En Yakın Kargo Şubesi modülünden faydalanabilirsiniz. Bu sayfamızdan kargo firmasının adı üzerinden sorgulama yapabileceğiniz gibi illere göre adresinize en yakın kargo şubesi bilgisini sorgulayabilirsiniz.

KargoTakibi.com, Kargo Takip, En Yakın Kargo Şubesi, Kargo Ücretleri ve Posta Kodu Sorgulama Adresiniz.