PTTAVM KARGO TAKİP

PTTAVM elektronikten kozmetik ürünlere, anne bebek ürünlerinden market ihtiyaçlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede binlerce ürün satın alabileceğiniz bir site.

Siparişleriniz PTT Kargo ile taşındığından sipariş takip süreçleri için PTT AVM'nin altyapısını kullanabileceğiniz gibi PTT Kargo Takip sayfamızdaki yönergeleri takip ederek de sorgularınıza cevap alabilirsiniz. Bu sayfada her iki sürece ilişkin bilgileri bulabilirsiniz.

PTTAVM Takip

PTTAVM Sipariş Numarası İle Kargo Takip

PTT AVM'den sipariş verirken kullandığınız e-posta adresiniz ve siparişiniz onaylandıktan sonra oluşan sipariş numarası ile kargo hareketlerini görebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki butona tıkladıktan sonra açılan sayfada:

1. Bilgisayar kullanıyorsanız sol taraftaki menüyü kullanabilirsiniz.

Bilgisayar kullanıyorsanız sol tarafta yer alan Sipariş Takip modülüne sırasıyla e-posta adresi ve sipariş numarasını girdikten sonra "Ben Robot Değilim" yazan kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor. Hemen altında yer alan mavi renkli Sorgula butonuna tıklayarak siparişinizin hareketlerini görmeniz mümkün.

PTTAVM Kargo Takip
Kargo takip, sipariş numarası, barkod numarası ya da PTT Kargo gönderi takip numaranızı siparişiniz onaylandıktan sonra size gönderilen e-postadan ya da PTTAVM Müşteri Hizmetleri'ni (444 1 788) arayarak öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte pttavm.com internet sitesine giriş yaptıkran sonra Sipariş Geçmişi sayfasından da bu bilgileri görebilirsiniz. Giriş Yap menüsü yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere sitenin sağ üstünde yer almaktadır.

2. Akıllı telefon veya tablet kullanıcıları sayfanın en üstündeki menüyü kullanarak işlem yapabilir.

Cep telefonundan bağlanıyorsanız, sayfanın en üstünde yer alan kutucuklara aynı şekilde e-posta, sipariş numarasını girdikten sonra "Ben Robot Değilim" kutucuğunu işaretlemelisiniz. Bunların altında yer alan Sorgula butonu sizi kargonuzun hangi aşamada olduğunu gösteren sayfaya yönlendirecek.

Güvenlik resmindeki karakterleri okuyamıyorsanız sayfayı yenileyin ya da karakterlerin yanında varsa Yenile butonuna tıklayın.

PTTAVM Sitesine Giriş Yaparak Kargo Takip

3. Genellikle tüm alışveriş sitelerinde olduğu gibi PTTAVM de internet sitesi üzerinden online kargo takibi imkanı sunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken şey pttavm.com internet sitesine girerek kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapmak.

Giriş Yap menüsü masaüstü bilgisayar kullanıcıları için sitenin sağ üst kısmında yer almaktadır. Akıllı telefon veya tablet üzerinden erişen mobil kullanıcılar ise sayfanın sol üstündeki menü ikonuna tıkladıktan sonra açılan Kategoriler menüsünde ilk sırada yer alan Giriş Yap bağlantısına tıklayarak sisteme giriş yapabilmektedir.

4. Siteye giriş yaptıkran sonra üyelik isminizin üstüne tıklayarak siparişlerinize ait detayların yer aldığı sayfaya erişebilirsiniz. Sipariş Geçmişi alanından yine barkod numaranızı kullanarak sipariş takibi yapmanız mümkün.

Siteye üye olmadan Facebook veya Gmail üzerinden login yapanlar için de bu yöntem geçerli.

Evet. Online sitenin yanı sıra PTTAVM platformuna mobil uygulamaları üzerinden de erişmeniz mümkün. Aşağıdaki uygulama mağazalarında PTTAVM diye aratmanız yeterli.
  • App Store
  • Google Play
  • Huawei AppGallery
Sitedeki ürünlerin genelinde kargo ücreti alınmıyor, ancak aksi durumlar için ürünü sipariş verirken ürün detayında kargo ücretinin ne kadar olduğu bilgisini görebilirsiniz.

Hayır.

PTT Kargo için geçerli olan tüm kargo takip süreçleri PTTAVM için de geçerli. Dolayısıyla siteye üye olmadan size gönderilen sipariş numarası ya da gönderi takip kodunu kullanarak paketinizin hareketlerini takip edebilirsiniz.

Sipariş numarası, satın alma onayından sonra e-posta adresinize gönderilmiş olabilir. Ya da siteye giriş yaparak Sipariş Geçmişi sayfasından bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Son çare olarak da PTTAVM müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
Evet. PTTAVM.com sitesinde yer alan "mağaza başvuru" formundaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Kadın girişimci iseniz formun en altındaki alanı işaretlemeyi unutmayın.
Genel olarak evet. Alışveriş sitelerinin gönderdikleri paketlerin takibine genellikle sipariş takibi deniyor. Kargo takibi ise daha geniş bir kavram. Online alışveriş sitelerinden olsun olmasın, kargo sektörü üzerinde hareket eden tüm paketlerin takibine kargo takibi deniyor.

PTTAVM Müşteri Hizmetleri ve Çalışma Saatleri

Çağrı Merkezi

444 1 788

HAFTA İÇİ 08:30 - 17:00

CUMARTESİ 08:30 - 12:30

Çalışma Saatleri

7X24 Online Alışveriş


PTTAVM

PTT'nin iştiraklerinden biri olan PTTAVM oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunmakta, siparişleri ise PTT Kargo dağıtım ağı ile müşterilerine ulaştırmaktadır. 2012 yılında faaliyetlerine başlayan PTTAVM Türkiye'nin her köşesine satış yapmaktadır. Ürün tedarikçilerine kargo desteği, ücretsiz reklam ve ürün tanıtım hizmetleri sunarak indirimli ve kaliteli ürün politikası için güçlü bir satış modeli kurmuştur.

Sitede perakende ürün satışlarının yanı sıra HGS Yükleme, Araç Km Sorgulama ve Hasar Sorgulama hizmetleri de sunulmaktadır.

Bununla birlikte müstakil mağazalar da PTTAVM'de mağaza açabilir ve ürünlerini burada satabilmektedir. Bunun için Mağaza Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Formda mağaza açmak isteyen firmanın adres, telefon ve web sayfası bilgilerinin yanı sıra yetkili kişilerin isim, soyisim ve telefon numaraları yer almaktadır. Ayrıca PTTAVM'de yer almasını istedikleri ürünlerin kategorisi, çalışılan diğer e-ticaret siteleri gibi tamamlayıcı bilgileri de girmek gerekmektedir. Formun sonundaki "Kadın Girişimciyim. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel Kampanyalar ve Fırsatlardan Yararlanmak İstiyorum." ifadesi dikkat çekici ve güzel bir haber. PTTAVM kadın girişimcilere destek verdiklerinin bir göstergesi olarak formun sonuna bir seçenek iliştirmiş.