PTT KARGO

PTT Kargo Türkiye genelinde en yaygın kargo dağıtım ağına sahip firmalardan birisidir. Yurt içi ve yurt dışı kargo taşımacılığı yapan PTT Kargo hizmetlerini yeni teknolojilerle desteklemek için yatırımlarını sürdürmektedir.

PTT Kargo, online alışveriş yapan ya da bir paket göndermek isteyen kişi veya kurumlar için ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetleri sunmaktadır. Bunlar arasında ücretin alıcıda tahsil edildiği veya alıcıya kargonun teslim edildiği zaman gönderen kişiye de bilgi verildiği farklı hizmet tipleri yer almaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak için en yakın PTT Kargo şubesine uğrayabilir, PTT Kargo Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri telefon numarası: 444 1 788.

Müşteri hizmetlerinin yoğun olduğu saatlerde operatöre bağlanmakta sıkıntı çekiyorsanız en yakın kargo şubesi sizin için daha doğru bir adres olabilir. Çağrı Merkezi'nden almak istediğiniz bilgilerin hemen hemen tamamının cevabını bu şubelerden alabilirsiniz. Kargom nerede, kargo takip nasıl yapılır, PTT Kargo evden paket teslim alıyor mu, standart kargo ücreti nedir gibi sorularının tamamına cevap bulabileceğiniz PTT Kargo Şubeleri her ilçede mevcuttur.

PTT Kargo Ücreti

PTT Kargo en uygun kargoculuk hizmeti sunmak için rekabetçi yatırımlarını sürdürüyor. Örneğin; 1 kilo ağırlığındaki bir kargoyu PTT Kargo ile göndermek istediğinizde ödemeniz gereken ücret 35 Lira. Eğer hizmetinize alıcının kendisine teslim seçeneğini eklerseniz 42,50 Lira ödemelisiniz. Eğer il içi teslimat yapılacaksa ücret 26 Lira olmaktadır.

Yurt dışı gönderilerde ise kargonuzun aciliyet durumuna ve gönderilecek ülkenin muhtemel uygulamalarına göre çok çeşitli bir ücret skalası bulunmaktadır.

PTT Kargo Takip

Artık PTT Kargo ile taşınan paketlerinizin nerede olduğunu sitemizden de sorgulayabilirsiniz. Bunun için sayfanın üstünde bulunan kargo takip modülünü kullanabilirsiniz. Kargo takip modülümüzden Kargo Seçin kısmından PTT Kargo'yu seçtikten sonra yandaki veya mobil cihazlardan bağlanıyorsanız altındaki kutucuğa kargo takip kodunu girmelisiniz. Bilgisayar kullanıyorsanız klavyenizden Enter tuşuna bastığınızda kargo takip bilgileriniz ekranda belirecektir.

Mobil cihazlarda ise PTT Kargo takip kodunu girdikten sonra pembe kutucuktaki büyüteç ikonuna tıklamanız kafi. Kargo takip bilgileriniz hemen altta görünecektir. Bunun için kargo takip kodunuzu eksiksiz ve hatasız girmeniz gerekir. Kargo takip kodunuz paketinizin kimlik numarası hükmündedir.

Eğer ki sitemizden PTT kargo takip modülünden sonuç alamazsanız aşağıdaki PTT Kargo takip butonuna tıkladığınızda açılan sayfadan yönergeleri takip ederek kargonuzun nerede olduğunu görebilirsiniz.

PTT Kargo Şubeleri

PTT'nin PTT işyeri, PTT Matik ve KargoMat olmak üzere farklı işyeri seçenekleri bulunmaktadır. Adresinize en yakın PTT Kargo Şubesi'ni aşağıdaki formu kullanarak filtreleyebilirsiniz. Bazı büyük ilçelerde birden fazla PTT Kargo şubesi bulunmaktadır. Formu kullanırken mahalle/köy seçeneğini işaretlemeden Sorgula butonuna tıkladığınızda ilçedeki PTT Kargo şubelerinin tamamına ulaşabilirsiniz.

PTT Kargo Şubeleri sayfamızdaki şubeler açık kaynaklardan derlenerek oluşturulmuştur. PTT Kargo şubelerini açma ve kapatma hakkını saklı tutar. Bu değişiklikler sitemizde anlık olarak güncellenmemiş olabilir. Bu sebeple aradığınız PTT Kargo Şubesi sitemizde yer almıyorsa veya şube ile ilgili bilgilerde eksiklik veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız İletişim sayfamızdan bunu bize bildirmeniz halinde gerekli kontroller ve düzeltmeler yapılacaktır.

PTT Kargo Hizmetleri

PTT Kargo her geçen gün yeni hizmet tiplerini müşterilerine ulaştırmak için teknolojilerini geliştiriyor.

Aşağıda PTT Kargo'dan alabileceğiniz kargo ve posta hizmetlerinden bazılarını bulabilirsiniz.

Hizmetin üstüne tıkladığınızda detayı önününe gelecektir.

PTT Kargo İşyerinde Teslim

Alıcının adresi yerine kargonun PTT Kargo Şubesi'nde alıcıya teslim edildiği hizmettir. Adresinizde olmadığınız veya alıcının adresini tam bilmediğiniz durumlarda çok faydalı bir hizmettir. Üstelik kurye dağıtıma çıktığında sizin eve gelinceye kadar çok sayıda yere teslimat yapabildiğinden kurye teslimat süresinden de kurtulmuş olursunuz.

Ücreti Alıcıdan Tahsil

Yurt içinde geçerli bir PTT Kargo hizmetidir. Gönderen kişi kargo ücreti ve ek hizmetlerin tamamına dair toplam ücretin alıcıdan tahsil edilmesini tercih ettiği durumlarda kullanılabilir.

Alma Haberli

Kargonuz alıcı adrese teslim edildiği zaman size bilgi gelmesini istediğiniz durumlarda kullanabileceğiniz PTT Kargo hizmetidir.

Değer Konulmuş / Sigortalı Kargo

Gönderici tarafından kargonun gerçek değeri üzerinden sigorta hizmeti alınmak istendiğinde kullanılabilecek bir hizmettir. Hassa kargolarda kullanılabilir. Çalıntı, kayıp veya hasar görmüş kargolar için gerçek değerine kadar tazminat ödenebilmektedir.

Kontrollü Teslim

Kargonun hasar görmeden veya doğru geldiğinden emin olmak istediğinizde gönderici tarafından seçilebilen PTT Kargo hizmetidir. Bu hizmet türü ile taşınan paketler alıcı tarafından teslimat esnasında kontrol edilerek alınır.

Gidiş Dönüş

Kayıtlı yurt içi gönderiler için geçerli bir posta hizmetidir. Ücret ilk kabulde gönderici tarafından ödenir. Posta için dönüşte herhangi bir ücret ödenmez.

Alıcının Kendisine Teslim

Kargonun alıcıya imzası karşılığında teslim edildiği PTT Kargo hizmetine verilen isimdir.

Telefonla Bilgilendirme

Kargo adrese teslim edildiğinde telefonla aranmak istiyorsanız bu hizmeti tercih edebilirsiniz.

Adresten Alma

Evizine PTT kuryesini çağırarak paketi kargoya vermek istediğiniz durumlarda bu PTT Kargo hizmetinden faydalanabilirsiniz.

PTT Kargo tarafından sunulan ek hizmetler için ek ücret çıkabileceğini unutmayın. Seçtiğiniz hizmetin türü için ne kadar ödemeniz gerektiğini PTT Kargo Ücretleri sayfamızdan veya PTT Kargo şubesinden öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Çağrı Merkezi

444 1 788

PTT Kargo Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 08:30 - 17:00

Cumartesi: 08:30 - 12:30

PTT Kargo Pazar Günü Açık mı? Kapalı
İLETİŞİM

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi
Deparko Sanayi 14. Parsel
34490 Başakşehir / İSTANBUL
T: +90 553 375 77 03
Kargo Takip

© 2023

Yasal Uyarı

Kargotakibi.com, kargo ve online alışveriş ile yolu kesişen kişilere faydalı bilgiler sunmak amacıyla kurulmuştur. Kargo firmaları hakkında en güvenilir ve hızlı bilgiyi alabileceğiniz yer firmaların resmi iletişim kanallarıdır.

Bu sitede yer alan bilgiler Aras Kargo, MNG Kargo, FEDEX, Metro Kargo, Turkish Cargo, PTT Kargo, UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo gibi kargo firmalarının online bilgi kanallarından alınmıştır ve tavsiye amaçlıdır, herhangi bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Kargo Takibi bu sitede yer alan bilgileri belli aralıklarla güncellemekle birlikte kargo firmalarının anlık güncellemelerini takip etmek zorunda değildir.

Kargotakibi.com'da Amazon, Çiçeksepeti, Gittigidiyor, Trenyol, N11, AliExpress, Hepsiburada, Getir, Mediamarkt, Modanisa, Yemeksepeti gibi büyük online alışveriş sitelerinin sipariş takip bilgileri de yer almaktadır. Bu bilgiler belli aralıklarla firmaların bilgi kanallarından alınarak güncellenmekle birlikte KargoTakibi anlık güncelleme garantisi vermez.

Bu sitede kargo teslimat süreleri, kargo takip bilgileri, sipariş takip süreçleri ve kargo fiyat bilgileri de sunulmaktadır. Dolayısıyla sadece kargonuz veya siparişiniz yola çıktıktan sonra değil, onun öncesinde de kargo asistanından aradığınız sorulara cevap bulabilirsiniz. Ayrıca online kaynaklardan derlediğimiz kargo şubeleri sayfasında size en yakın şubeye ait adres ve telefon bilgilerini bulacaksınız.

KargoTakibi'nde yer alan yorumlar kişisel ifadelerdir. Ziyaretçilerimizden herhangi bir sayfada yorum yaparken kanunlara ve kişisel haklara saygılı, küfürsüz ve konuyla alakalı cümleler kurmalarını bekliyoruz. Reklam, küfür, hakaret veya herhangi bir şahsı ya da şirketi aşağılayan ifadeler içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır. Kargotakibi.com'da buna benzer ifadeler içerdiğini düşündüğünüz yorumları İletişim sayfamızdan ya da [email protected] e-posta hesabımızdan bize iletebilirsiniz.

Bu sitede 5651 ve 5846 sayılı Kanun hükümlerine aykırı içerik yayınlanmaz. Sitedeki herhangi bir içeriğin bu kanunlara aykırı olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçmeniz halinde bu içerik yayından kaldırılacaktır. Ayrıca sitede sunulan bilgilerin güncel olmadığını düşünüyorsanız iletişim formu üzerinden bize iletmeniz halinde bahse konu içerik güncellenecektir.

Sizi seviyoruz.