Aras Kargo takip işlemleriniz için kargo takip numarasına ihtiyaç var. Aras Kargo takip no size şube yetkilileri tarafından verilir ya da eğer online alışveriş yaptıysanız paketiniz Aras Kargo tarafından sisteme tanımlanmışsa size e-posta ile ya da sms ile gönderilir.

Kargo Takip Yorum Yaz

Aras Kargo takip numarası ya da kısa adıyla Aras Kargo takip no tamamen sayılardan oluşan bir koddur. Örnek bir Aras Kargo takip no 311115024623 şeklindedir. Kargo takip numarası Aras gibi bazı kargo firmaları tarafından tamamen sayılardan oluşacak şekilde üretilmektedir. Bazı kargo firmaları ise sadece harfleri kullanırken, diğerleri de harf ve sayıların birleşiminden oluşan hibrit bir kargo takip sistemi geliştirmiştir. Bu konu tamamen kargo firmasının kendi tercihidir. Kargo takip numaranızı farklı bir yöntemle yeniden üretip size teslim etmelerini beklemeyin. Çünkü kargo takip no paketinizin parmak izi hükmünde olduğundan değiştirilmez, sistem tarafından bir kere oluşturulur ve kaydedilir.

Aras Kargo takip no eğer e-postanıza gelmemişse veya sms kutunuzda yer almıyorsa şube yetkililerini arayıp birkaç güvenlik sorusunu cevapladıktan sonra yeniden temin edebilirsiniz. Kargo firmasının müşteri hizmetleri de aynı şekilde kargo takip numarası bilginize ulaşabileceğiniz alternatif bir kanaldır ancak müşteri hizmetleri Türkiye genelindeki tüm çağrılara cevap verdiğinden müşteri temsilcisine ulaşmanız daha uzun sürebilir.

Yukarıdaki menüden Kargo Şubeleri sayfasından Aras Kargo Şubeleri adresine tıklayarak size en yakın Aras Kargo Şubesi'ne ulaşabilirsiniz.

Aras Kargo Takip No Nerede Yazar?

Aras Kargo şubesinden paket göndermek istediğinizde size bir teslim fişi veya irsaliye vereceklerdir. Teslim fişinde barkodun üstünde Takip No, Kargo Takip No veya Aras Kargo takip no yazan bir satır göreceksiniz. O numara sizin Aras Kargo takip kodunuzdur.

Aras Kargo takip numaranızı unuttuysanız yukarıda da belirttiğimiz gibi Aras Kargo Şubesi'ni arayarak yeniden edinmeniz mümkün.

Kargo takip numaranızı yukarıdaki Aras Kargo takip modülümüzü kullanarak test edebilirsiniz. Üstteki modülün ilk kısmında Aras Kargo'nun seçili olduğundan emin olun. Hemen yanındaki Kargo Takip Numarası yazan kutucuğa Aras Kargo takip numaranızı girin. Kargo takip kodunuzu eksiksiz ve hatasız olarak girmeniz çok önemli. Aksi halde sistem uyarı verecektir. Bir hanenin bile eksik veya yanlış girilmesi sorgu sonucunu değiştirecektir.

Aras Kargo takip no doğru ise sistem size kargonuzun nerede olduğunu söyleyecektir. Ayrıca paketinizin hangi işlemden geçtiğini de öğrenebilirsiniz. Burada önemli olan kargo takip numarası bilgisini doğru girdiyseniz sistem size bir bilgi dönecektir. Aksi halde bu kargo takip numarası ile bir bilgi bulamadık şeklinde bir cevap dönecektir. Buradan Aras Kargo takip numarasının doğru olmadığını test etmiş olabilirsiniz.

Burada dikkate alınması gereken bir husus da şudur: Aras Kargo takip no doğru olmasına rağmen sistem size henüz bir sonuç döndürmemiş olabilir. Bunun sebebi bazen paketler takip sistemine geç tanımlanabilmektedir. Her ne kadar Aras Kargo takip süreçleri çok hızlı ilerlese de paketinizi teslim ettiğiniz birkaç dakika içinde kargo takip süreçlerine girmektense birkaç saat sonra bunu yapmanız tavsiye edilir.

Aras Kargo Takip numarası ile birlikte diğer kargo şirketlerinin kargo takip numarası öğrenme süreçleri ile ilgili detaylı bir sayfamız daha var. Kargo Takip Blog sayfamızda Kargo Takip Numarası Öğrenme kısmına bir göz atın.


Aras Kargo Çağrı Merkezi ve Çalışma Saatleri

Aras Kargo Çağrı Merkezi

444 25 52

Aras Kargo Çalışma Saatleri

Hafta İçi 09:00 - 18:00

Cumartesi Günleri 09:30 - 15:00

Pazar Günü Kapalı

Aras Kargo Takip Yorumlar

Kargotakibi.com'da yorum yazarken birkaç şeye dikkat etmenizi bekliyoruz.

Yorumlarınız ülkemizin kanunlarına ve mevzuatına uygun ve kişisel haklara saygılı olmalı. Aşağılayan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır.

  1. Beğendiğiniz yorumlara oy verin. Bu, onların En Çok Tartışılan sıralamasında daha üstlerde görünmesini sağlayacak. Beğenmediğiniz yorumlara da negatif oy verebilirsiniz.

 kişi bu sayfa hakkında konuşuyor.