ARAS KARGO TAKİP

Aras Kargo ile adresinize taşınan kargonuzun kargo takip işlemleri için yukarıdaki kargo takip modülünü kullanabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük kargo şirketlerinden biri olan Aras Kargo hakkındaki yorum, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki butona tıklayarak paylaşabilirsiniz.

Kargo Takip Yorum Yaz

Takip kodunuzu öğrenmek için Aras Kargo Çağrı merkezini (444 2552) ya da size en yakın Aras şubesini arayabilirsiniz. Bazı alışveriş siteleri kargo takip kodunu size SMS veya e-posta ile ulaştırırken bazıları da paketi kargo şirketine teslim ettikten sonra kargo şirketinin SMS atmasını sağlamaktadır.

Aras Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Aras Kargo takip kodunuzla sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz. Eğer bir eticaret sitesinden alışveriş yaptıysanız paketinizin yerini öğrenmek için irsaliye veya fatura numaranızı da kullanabilirsiniz.

Aras Kargo tarafından verilen ve tamamen sayılardan oluşan kargo takip numarasını açılan sayfadaki kutucuğa girip kırmızı oka tıklayarak paketinizin en son hareketini görmeniz mümkün.

Aras Kargo bununla birlikte e-ticaret sitelerine özel bir takip sistemi geliştirmiştir. Alışveriş yaptığınız siteyi seçtikten sonra hemen yanındaki kutucuğa size verilen takip numarasını girmek suretiyle de kargonuzu takip edebilirsiniz.

Aras Kargo Takip

Aras Kargo Eticaret Takip

Aras Kargo'nun anlaşmalı olduğu firmalardan yapılan siparişlerinizin takibini de yapmanız mümkün.

Aras Kargo'nun ana sayfasının altında bulunan kargo takip modülünde e-ticaret gönderi takip radyo butonu bulunmaktadır. Bu butona tıkladığınızda sizden öncelikle:

1. Eticaret Kargo Takip Kodunuz başlıklı kutucuğa kodunuzu girmeniz gerekmektedir.

Buraya gireceğiniz takip kodu kargo üstünde yer alan etikette veya tarafınıza gönderilen bilgilendirme SMS'inde bulunmaktadır.

2. Firma Seçiniz başlıklı kutucuktan hangi firmadan gönderi gelmesini bekliyorsanız onu seçin. Burada Aliexpress gibi yabancı firmalar olduğu gibi Mavi ve Colins gibi yerli firmalar da bulunmaktadır.

Eticaret kargo takip kodunuzu doğru girmenize rağmen hatalı sonuç alıyorsanız firmayı doğru seçtiğinizden emin olun. Aras Kargo'nun farklı firmalar için ürettiği kargo takip kodu farklıdır.

3. Takip Et butonuna tıklayın.

Aras Kargo Kaç Günde Gelir?

Edirne ve Hakkari arasındaki mesafeye göre süre hesaplandığında kargonuz 2 iş günü içinde teslim edilmektedir. Bununla birlikte Aras Uçak Kargo hizmetini kullandığınızda gönderinizi 1 günde teslim alabiliyorsunuz.

Teslimat süresinde mesafe ve karşı adresin şehir merkezine uzaklığı önem arz etmektedir.

Adresinize özel kaç günde teslim alacağınız bilgisini en hızlı öğrenebileceğiniz yer en yakın Aras Kargo şubesidir. Çağrı merkezinden en yakın şubenin telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte yukarıda yer alan Aras Kargo Teslimat Süresi Hesapla butonuna tıkladığınızda açılan sayfadaki Kaç Günde modülüne tıklayarak iller arası ortalama teslimat sürelerine ulaşabilirsiniz.

Aras Kargo Fiyat Hesaplama

Aras Kargo'nun Aras Standart Dosya, Aras Standart Kargo, Aras Günaydın ve Aras Uçak gibi servisleri bulunmaktadır. Kargo ücretleri kargonuzun ağırlığına, seçtiğiniz hizmete ve mesafeye bağlı olarak değişmektedir.

Ayrıca gönderiniz için ekstra koruyucu önlemler almak isterseniz bunlar da ücrete dahil olmaktadır.

Standart bir dosyanın Edirne'den Hakkari'ye teslimatı için Aras Kargo ücreti 23,20 liradır.

Almanya'ya Aras Yurt Dışı Standart servisi ile bir dosya göndermek istediğiniz zaman ödemeniz gereken kargo ücreti 380,49 liradır. Aynı dosyayı Aras Yurt Dışı Ekspres hizmeti ile göndermek isterseniz kargo ücretiniz 563,72 liraya çıkmaktadır. Bunlar yaklaşık rakamlar olup asıl ücret kargonuzun şube yetkilisi tarafından ölçüm ve tartım işlemlerinden sonra belli olmaktadır. Kargo ebat ve kilo ölçümleri desi olarak da bilinen ve ücretin hesaplanmasındaki en önemli faktörlerden birini belirlemektedir.

Aras Kargo Takip

Aras Kargo internet sayfasında bu tür sorgulamaları yapabileceğiniz modül yukarıda görüldüğü gibidir. Kargo takip, kaç günde, en yakın şube, ücret hesapla ve kurye çağır hizmetlerine yukarıda görüldüğü üzere tek sayfadan ulaşabilirsiniz.

Aras Kargo Şubeleri

Aras Kargo'nun Türkiye genelindeki tüm şubelerinin adreslerine En Yakın Kargo Şubesi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

En Yakın Kargo Şubesi sayfamızdan ayrıca şube telefon numarası, şube çalışma saatleri gibi kritik önemdeki bilgileri de göreceksiniz.

Aras Kargo'nun sitemizdeki en çok aranan şubelerine dair detaylı bilgileri aşağıdaki butona tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Aras Kargo Şubelerine dair adres ve telefon bilgileri ile birlikte şubeye yol tarifi alabileceğiniz detaylı bir sayfa daha hazırladık. Bu sayfadan il ve ilçe bazında aradığınız tüm şubeleri listeleyerek gezinti yapabilirsiniz. Liste halinde tüm Aras Kargo şubelerini görmek isterseniz Aras Kargo Şubeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aras Kargo Kurye Çağır

Aras Kargo kuryesinin adresinizden gönderinizi teslim almasını istiyorsanız bunu yapmanız mümkün. Bunun için hafta içi 15:30'a kadar Aras Kargo kuryesini çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma hizmetinden yararlanmak için kargonuzun evde hazırlanmış olması gerekmektedir.

Kuryenin hangi adrese gelmesini istediğinizi sayfanın altında bulunan formdan seçtikten sonra sorumlu Aras Kargo şubesinin listesine ulaşacaksınız. Bunu da seçtikten sonra hangi il ve ilçeye göndermek istiyorsanız onu da seçmelisiniz.

Saat 15:30'dan sonraya kalan kurye çağırma talepleri ertesi günün talepleri arasında değerlendirilecektir.

Kargo Nasıl Paketlenir?

Öncelikle kargonuzun taşımaya elverişli olması önemli. Aras Kargo kargoların paketlenmesi için kabul standartlarına sahiptir. Bu yüzden kapınıza gelen kurye paketi değerlendirdikten sonra kargonuzun standartlara sahip olmadığını ifade edebilir.

Aras Kargo müşterilerine Nanobox, Minibox, Midibox, Maxibox ve Megabox adlı kutulama ve hava kabarcıklı paketleme ürünleri de sunmaktadır. Bunları Aras Kargo şubelerinden temin edebilirsiniz.

Dolayısıyla kurye çağır hizmetinden faydalanmak için standartlara uygun bir şekilde paketlenmiş olması elzemdir.

Aras Kargo Takip Numarası Kaç Haneli?

Aras Kargo takip numarası genellikle 11 haneli olmakla birlikte firma sürekli yeni teknolojiler veya yöntemlerle sistemlerini geliştirmektedir. Dolayısıyla kargo takip numarası şimdilik 11 haneli ancak değişmesi mümkün.

Kargo takip numaranız makbuzun üstünde, eposta gönderileriniz de veya SMS bildirimlerinizde yer alabilir. Takip numaranızı elde etmek için takip edeceğiniz en hızlı yöntem şube yetkilisine kargonuzu teslim ederken gönderi takip bilginizin ne olduğunu sormaktır.

Aras Kargo Takip Neden Yapamıyorum?

Bazı durumlarda kargo takip hareketlerinizi ekranda göremeyebilirsiniz. Gönderiniz henüz sistemde sirkülasyona girmemiş olabilir, gönderiniz kargo şirketi tarafından işleme alınmamış olabilir veya kargo takip kodunuzu yanlış girmiş olabilirsiniz.

Dolayısıyla kargo takip kodunuzu doğru yazdığınızdan eminseniz gönderi hareketlerinizi birkaç saat bekledikten sonra tekrar sorgulamanızı öneririz. Kargo takip kodunuzun size verildiği gibi aynen ilgili kutucuğa girilmiş olması gerekmektedir. Kodun bir hanesi dahi eksik veya yanlış girilmişse sistem bunu tanımayacaktır.

Bununla birlikte şüpheli bir işlem olduğunu düşündüğünüz her durumda Aras Kargo müşteri hizmetlerini veya size en yakın Aras Kargo şubesini arayın.

Durak Durak Takip Ne Demek?

Aras Kargo takip teknolojilerinden birisi de durak durak takip özelliği. Aras Kargo tarafından telefonunuza gönderilen SMS’te yer alan bağlantıya tıkladığınızda karşınıza çıkan ekrandan Durak Durak Takip özelliğini seçtiğiniz takdirde kargonuzun size kaç durak uzakta olduğunu ve hatta tahmini teslimat saatini görebilirsiniz.

Durak Durak Takip özelliğinde bahsi geçen durakların Aras Kargo’nun kendi dağıtım ağındaki durakları, yani uğrak yerleri olduğunu unutmayın.

Durak Durak Takip teknolojisini Aras Kargo Canlı Takip olarak da düşünebilirsiniz.

Kargomu Ertesi Sabah Teslim Alabilir miyim?

Evet.

Aras Günaydın hizmetini kullanmanız halinde ertesi sabah 10:00’a kadar kargonuzu teslim ettirebilirsiniz. Bu servisi kullanmak için elverişli olan illerin listesini Aras Kargo resmi internet sayfasından öğrenebilirsiniz.

Aras Günaydın servisini kullanan göndericilerin telefonlarına teslimat bilgisi ücretsiz SMS olarak gönderilmektedir.

Kargom Kata Teslim Edilir mi?

Aras Kargo katınıza teslimat yapmaktadır ancak bunun için kargonuzun 0-30 kg aralığında ve tek parça olması gerekmektedir.

Tek parçada ağırlığı 100 kilogramdan az (31 - 100 kg arası) olmak kaydıyla ve en uzun kenarı 2.7 metre olan kargolar bina kapısında teslim edilmektedir. Bu tip kargolar daire kapısına kadar çıkarılmamaktadır.

Daha büyük kargolarla ilgili Aras Kargo şubesinden ya da müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Aras Kargo Güvenlik Uyarısı

Sizi telefonla arayarak veya kısa mesaj atarak hakkınızda icra takibi başlatılacağı, gönderinizin kaybolduğu veya birisinin kargosu ile karıştırıldığı için doğrulama yapılması gerektiği gibi gerekçelerle kargo takip kodunuzu veya gönderi teslim kodunuzu isteyen kişilere itibar etmeyin. Özellikle ikinci el ürün satışlarında bu durum önem arz etmektedir.

Aras Kargo veya Aras Kargo şubeleri kargo takibi ile ilgili hususlarda yetkili tek mercidir. Şüpheli durumlarda 444 2552 numaralı telefona iletin.

Unutmayın: Aras Kargo yetkilileri sizden telefonla para istemez. Sizden çok acil bir iş için anında işlem yapmanızı istemez. Dolandırıcılık vakalarında panik, duygu sömürüsü ve istismar bileşenlerinin olduğunu aklınızda tutarak sizinle bu şekilde konuşan kişilere itibar etmeyin.

Sayfaların altına yorum yazarak düzeltilmesini veya eklenmesini istediğiniz şubeleri bize bildirebilirsiniz. Şube yetkililerine hizmetleri için teşekkür etmek için de yorum modülümüzü kullanabilirsiniz.


Aras Kargo Çağrı Merkezi ve Çalışma Saatleri

Aras Kargo Çağrı Merkezi

444 25 52

Aras Kargo Çalışma Saatleri

HAFTA İÇİ 09:00 - 18:00

CUMARTESİ 09:30 - 15:00

PAZAR GÜNÜ KAPALI


Aras Kurye Çağırma Saatleri

HAFTA İÇİ 09:00 - 15:30

CUMARTESİ 09:00 - 12:00

Aras Kargo Takip Yorumlar

Kargotakibi.com'da yorum yazarken birkaç şeye dikkat etmenizi bekliyoruz.

Yorumlarınız ülkemizin kanunlarına ve mevzuatına uygun ve kişisel haklara saygılı olmalı. Aşağılayan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır.

Beğendiğiniz yorumlara oy verin. Bu, onların En Çok Tartışılan sıralamasında daha üstlerde görünmesini sağlayacak. Beğenmediğiniz yorumlara da negatif oy verebilirsiniz.

 kişi bu sayfa hakkında konuşuyor.Aras Kargo Takip

ARAS KARGO

Yerli kargo firmalarından biri olan Aras Kargo tüm Türkiye'ye paket taşımaktadır. Standart bir gönderiyi İstanbul'dan Ankara'ya 1 iş gününde teslim eden firma buna ek olarak erken teslim seçenekleri de sunmaktadır. Aras Günaydın, Aras Uçak, Aras Randevulu ve Aras Yurt Dışı gibi servislerin her biri farklı müşteri ihtiyaçlarına özel olarak sunulmaktadır.