YURTİÇİ KARGO TAKİP

Yurtiçi Kargo tarafından sevkedilen kargonuzu online olarak izlemek için takip koduna ihtiyacınız var. AWB kodu olarak da bilinen kodunuz hazır ise aşağıdaki linkten ulaştığınız sayfa üzerinden kargo hareketlerinizi takip edebilirsiniz. Kargo hareketleriniz henüz ekrana yansımamışsa paketiniz henüz Yurtiçi kargo'ya teslim edilmemiş ya da henüz işlem görmemiş olabilir.

Yurtiçi Kargo Gönderi kodunuz 12 haneli ve tamamen sayılardan oluşmaktadır. Yurtiçi kargo şubesinden teslim edilen faturanın sağ üst köşesindeki barkodun altında yer almaktadır.
Yurtiçi Kargo Takip Numarası
Türkiye'nin en yenilikçi ve yaygın kargo firmalarından biri olan Yurtiçi Kargo'ya teşekkür etmek, kargo takip süreçleri veya hizmetleri hakkında yorum yazmak isterseniz aşağıdaki yorum modülümüzü kullanabilirsiniz.

Kargo Takip Yorum Yaz

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo, paketlerin takibi için AWB kodu olarak da bilinen bir kod kullanmaktadır. Bu kod kargo faturasının ya da irsaliyenin sağ üstünde yer alan barkodun altındaki sayıdır.

Bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapmışsanız ve kargonuz Yurtiçi Kargo tarafından taşınacaksa sipariş onay e-postasında, sipariş SMS'inde ya da e-ticaret sitesinin Siparişlerim modülünde kargo takip numaranızı bulabilirsiniz. Kargo takip kodunuz verilmemişse Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri'ni de arayabilirsiniz. Bu konuda e-ticaret şirketleri arasında farklı uygulamalar bulunmaktadır. Ayrıca siparişiniz yola çıktığında Yurtiçi Kargo tarafından gönderilen kısa mesajda da gönderi takip numaranızı ya da gönderinizi takip edebileceğiniz sayfanın linkini bulabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Takip
E-ticaret sitelerinin kargo gönderimleri ile ilgili olarak üst menüde yer alan E-ticaret Kargo Takip sayfalarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo SMS üzerinden de kargo takip imkanı sunmaktadır. Bunun için cep telefonunuzun Mesaj uygulamasına NEREDE yazıp boşluk bıraktıktan sonra faturada yer alan Fatura No, Gönderi No veya Referans Kodu bilgilerinden birini yazıp 4343'e mesaj gönderebilirsiniz.

SMS ile örnek kargo takip: "NEREDE 125511511561" yazdıktan sonra 4343'e SMS atın.

Yurtiçi Kargo'nun müşteri hizmetlerini (444 99 99 ) arayarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Akıllı telefonunuzdan Yurtiçi Kargo mobil uygulamalarını indirerek kargo takibi yapabilirsiniz. Yurtiçi Kargo mobil uygulamarı App Store, Google Play ve Huawei AppGallery'den indirilebilmektedir. yurtiçi kargo takip uygulamaları ücretsizdir.

Yurtiçi Kargo'nun İnternet sitesine üye olarak da kargo takibi yapmanız mümkün. Bunun için sitenin sağ üst köşesinde bulunan Üye Girişi/Üye Olun linkine tıklayın. Karşınıza çıkan Bireysel veya Kurumsal seçeneklerinden size uygun olanı işaretleyin ve çıkan formu doldurun. adınıza tanımlanmış Yurtiçi kargolarınızı açılan sayfadan da takip edebilirsiniz. Yurtiçi kargo bilinen tüm teknolojileri kullanarak müşterilerine kargo takip yapmayı kolaylaştırıyor.

Yurtiçi Kargo Teslim Süresi

Türkiye'nin en uzak iki ili olan Edirne ve Hakkari arasındaki mesafe baz alınarak hesaplandığında ve paket direkt olarak alıcının adresinine teslim edileceği zaman standart gönderiler için Yurtiçi Kargo teslim süresi 3-5 gün arasında değişmektedir. Alıcı şubeden teslim alacağı zaman ise maksimum süre 4 güne düşmektedir. Kendi adresinize dair Yurtiçi Kargo teslimat süresini sorgulamak için linki kullanabilirsiniz.

Kargo teslim süreleri normal koşullar için verilmiştir. Şehir merkezinden çok uzak, kendine has ulaşım şartları bulunan yerler için bu sürelerin değişebileceğini unutmayın.

Yurtiçi Kargo teslimat süreleri sayfasında çıkış ve varış adresi girmek suretiyle detaylı sorgulamalar da yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo ile yurtdışına da paket gönderebilirsiniz. Yurt dışında da yine aynı şekilde teslim süreleri alıcının adresine has şartlara göre değişiklik gösterebilmektedir.

İstanbul'dan Almanya'ya standart bir dosya göndermek istediğinizde ortalama teslim süresi ortalama 4 gün iken, Yurtiçi Kargo Express hizmetini kullanarak kargo gönderirseniz ortalama teslim süresi 3 güne düşmektedir.

Yurtiçi Kargo Fiyat

Yurtiçi Kargo ile Edirne merkezdeki bir adresten Hakkari merkezdeki bir adrese standart bir dosya göndermek istediğinizde ödemeniz gereken kargo ücreti 26,01 liradır.

Paketinizin adresinizden teslim alınmasını isterseniz bu rakama 4,26 lira daha eklemelisiniz.

Varışta ise kargonun şubeden teslim alınması için Şubeye Çağrı hizmetini kullanırsanız standart kargo ücretinden 1,79 lira düşmeniz gerekmektedir.

Yurtiçi Kargo 220'den fazla ülkeye kargo hizmeti sunmaktadır. Bunun için herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine paketinizi teslim edebilirsiniz. Uluslar arası gönderilerde ücretler paketin ağırlığına, hacmine, mesafeye ve varış ülkesine dair mevzuata bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

İstanbul'dan standart bir dosyayı Almanya'ya göndermek istediğinizde Yurtiçi Kargo'nun ekspress hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. Ağırlığı maksimum 500 gr olan bir dosyanın Almanya'ya gönderilmesi için ödemeniz gereken kargo ücreti 36,54 Euro'dur.

Almanya'ya en, boy ve yükseklik değerleri sırasıyla 5, 20 ve 40 cm olan ve maksimum 1 kg ağırlığında bir paketi E-ticaret servisi ile göndermek için ödemeniz gereken kargo ücreti 17,83 Euro iken, aynı paketi yurtdışı ekspres hizmeti kullanarak göndermek için ödemeniz gereken kargo ücreti 47,29 Euro'dur.

Dolar ve Euro kuru üzerinden kargo ücreti teklifi aldığınızda Türk Lirası karşılığını öğrenmek için Para.Guru İnternet adresinden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo'nun güncel fiyat listesini Yurtiçi Kargo Fiyat Listesi sayfamızda bulabilirsiniz. Yurtiçi Kargo fiyat listesini değiştirme hakkını saklı tutar. Kargotakibi.com açık kaynaklardan derlediği bu veriyi güncel tutmak için gayyret sarfetse de güncellemeri anlık olarak yansıtamayabilir.

Belli hatlarda kargo süresini 24 saate düşüren YK Plus 24 hizmetine dair detaylı fiyat listesi için Yurtiçi Kargo YK Plus 24 Fiyat Listesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo takip işlemleri hakkında daha özet bilgi istiyorsanız Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır? sayfasına bekleriz.


Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi ve Çalışma Saatleri

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri

444 99 99

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

HAFTA İÇİ 09:00- 18:00

CUMARTESİ 09:00 - 17:00

Yurtiçi Kargo Yorumlar

Kargotakibi.com'da yorum yazarken birkaç şeye dikkat etmenizi bekliyoruz.

Yorumlarınız ülkemizin kanunlarına ve mevzuatına uygun, ve kişisel haklara saygılı olmalı. Aşağılayan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır.

  1. Yorumların sıralamasını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Biz varsayılan olarak En Yeni yorumları en başta gösteriyoruz.
  2. Beğendiğiniz yorumlara oy verin. Bu, onların En Çok Tartışılan sıralamasında daha üstlerde görünmesini sağlayacak. Beğenmediğiniz yorumlara da negatif oy verebilirsiniz.
  3. İstediğiniz kadar yorum ve/veya cevap yazabilirsiniz. Emoji veya kalın harf kullanmak isterseniz kutucuğun üstündeki ikonları kullanın.

 kişi bu sayfa hakkında konuşuyor.Yurtiçi Kargo Takip

YURTİÇİ KARGO

Ülkemizdeki ilk Türk kargo markası olarak bilinen Yurtiçi Kargo farklı tarifeler ve fiyat seçenekleri ile en fazla tercih edilen firmalardan birisidir. Temassız teslimat, SMS İle teslimat gibi servisleriyle özellikle Covid-19 döneminde aldığı tedbirlerle ön plana çıkan Yurtiçi Kargo gönderiler teslimat için dağıtıma çıktığında müşterilerine 6 haneli bir kod göndermektedir. Kargo görevlisi kapıya geldiğinde sadece bu kodu söylemeniz yeterli.