KARGO ASİSTANINIZ

Kargo göndermek, kargo takibi yapmak ya da kargolarla ilgili merak ettiği bilgilere ulaşmak isteyenler için tüm araçları bir araya getirdik. Burada yer almasını istediğiniz bilgiler için üst menüde yer alan iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

KARGO TAKİP

Yurt içi veya yurt dışı paketlerinizin takibini yapmak için her kargo firmasına özel detaylı bilgiler hazırladık.

Kargo takibi için bu detaylı bilgilerin yanı sıra sitemiz üzerinden hızlıca bu işlemleri yapabilmeniz için online kargo takip uygulamamızı geliştirdik.

Ana sayfada bulunan Kargo Takip uygulamamızdan öncelikle kargo firmasını seçip arkasından hemen yanındaki kutucuğa kargo takip kodun girin ve Sorgula butonuna tıklayın.

Hepsi bu!

Kargonuzun hangi aşamada olduğunu hemen altında açılan kutucukta göreceksiniz.

Ayrıca her bir kargo firmasına özel hazırladığımız kargo takip detay sayfalarının en üstünde de yine sorgu kutucuklarını göreceksiniz. Buradaki tek fark zaten o kargo firmasına özel hazırladığımız sayfada olduğunuz için öncelikle kargo firmasını seçmenize gerek yok. Direkt olarak kargo takip kodunuzu kutucuğa yazıp Sorgula butonuna tıklayın. Kargonuzun hangi aşamada olduğu altında detaylı olarak görünecektir.

Eğer ki herhangi bir sebeple kargo takip modülümüzden cevap alamamışsanız ilgili kargo firmasının kargo takip modülüne ulaşmak için ilgili butonlara tıklayıp, aynı işlemleri firmanın kendi sayfası üstünden de yürütebilirsiniz.

Eğer kargo firmalarının hem yurt içi hem de yurt dışı hizmeti varsa "kargo takip" sayfalarında her iki butonu da göreceksiniz.

Kargo takibi yapmak isteyenleri aşağıdaki butona tıkladığınızda açılan sayfaya alalım ya da üst menüde yer alan Kargo Takip seçeneğine tıklayın.

KARGO TAKİP

Alışveriş sitelerinden sipariş verdiyseniz ve siparişinizin nerede olduğunu merak ediyorsanız sipariş takip sayfalarımızda detaylı bilgiler bulacaksınız. Aşağıdaki butona tıkladığınızda açılan sayfadan ya da üst menüdeki Sipariş Takip seçeneğine tıklayarak istediğiniz firmayı seçebilir, sipariş takibi yapabilirsiniz.

SİPARİŞ TAKİP


EN YAKIN KARGO ŞUBESİ

Kargo takip işlerinizi büyük ölçüde rahatlatacak olan şey adresinize en yakın kargo şubesinin nerede olduğunu, telefon numarasını ve çalışma saatlerini bilmektir.

Kargo firmalarının müşteri hizmetleri aynı anda binlerce çağrıya cevap vermek zorunda kalabilmektedir. Buna çözüm olarak da aramaları sınıflandırmakta ve bu sebeple sizi dakikalarca telefonda bekletebilmektedirler.

Bu sebeple siz kargo şubesinin adını biliyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak açılan sayfadan en yakın kargo şubesini adres, telefon ve çalışma saatleri ile birlikte sorgulayabilirsiniz.

Bu sayede hem kargo takip süreçlerinizle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir hem de telefonda dakikalarca beklemek zorunda kalmazsınız.

EN YAKIN KARGO ŞUBESİ


KARGO ÜCRETLERİ

Çok sayıda kargo şirketinin yüzlerce farklı kargo tarifesi bulunmaktadır. İhtiyacınıza en uygun kargo ücretini belirlemek için önceliklerini iyi belirlemeniz gerekiyor.

Eğer kargonuzun süre esnekliği varsa ekspres servisleri kullanmamanızı öneririz. Daha hızlı demek genellikle daha pahalı anlamına gelir.

Kargo şubesindeki yetkili size ekspres servis kullanıp kullanmayacağınızı sorduğunda bunu aklınızda bulundurun.

Aşağıdaki butonu kullanarak yaklaşık kargo ücretlerine ulaşabilirsiniz.

KARGO ÜCRETLERİ


KARGO TESLİM SÜRELERİ

Ülkemizde kargo teslim süreleri standart gönderiler için ortalama 3-5 gün arasında değişmektedir.

Paketin varış adresi şehir merkezindeyse bu süre 2 güne düşebilmektedir. Kargo teslim süresinni hesaplanmasında en kritik faktörler mesafe ve kullandığınız hizmetin türüdür.

Aşağıdaki butona tıkladığınızda açılan sayfada en uzak iki adres arasındaki teslim süreleri kargo şirketi bazlı ortalama olarak verilmiştir.

KARGO TESLİM SÜRELERİ


KARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Bazı firmalar 7x24 saat müşteri desteği sunmaktadır. Hemen hemen hepsinin online destek hattına şikayetlerinizi haftanın her saati ulaştırabilirsiniz ancak müşteri hizmetleri yetkilisiyle görüşmek her saatte mümkün olamayabiliyor.

Bu yüzden kargo ve online alışveriş sitesi bazlı çağrı merkezi telefonlarını ve çalışma saatlerini aşağıdaki butona tıklayarak ulaştığınız sayfalarda detaylı olarak verdik.

KARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ


KARGO ÇALIŞMA SAATLERİ

Yurtiçi Kargo Pazar günleri açık mı? PTT Kargo Cumartesi günleri kaça kadar hizmet veriyor? Aras Kargo hafta içi kaçta kapanıyor? Bu gibi soruların hepsini tüm kargo firmaları için derledik ve bir kargo çalışma saatleri sayfası oluşturduk.

Kargo firmalarının hafta içi açılış kapanış saatleri ile birlikte Cumartesi ve Pazar günleri çalışma politikalarına aşağıdaki Kargo Çalışma Saatleri butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KARGO ÇALIŞMA SAATLERİ


SIK SORULAN SORULAR

Aklınızdaki o soruyu sizden önce en az bin kişinin de merak ettiğini biliyor muydunuz?

Müşteri hizmetlerini aramadan önce aşağıdaki butona tıklayın ve açılan sayfadan sorunuzun cevabını arayın. Muhtemelen cevaplamışızdır.

Eğer orada bulamadıysanız iletişim sayfamızdan bize iletin. En kısa zamanda cevaplamaya çalışırız.

SIK SORULAN SORULAR

KargoTakibi olarak ihtiyaç duyacağınız her türlü aracı sunmak için geliştirmelerimiz devam ediyor. Eksik veya güncel olmadığını düşündüğünüz konular için iletişim sayfamız üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Kargo Asistanı

Her sorunuzun cevabını veremeyebiliriz ama işinizi kolaylaştıracağımıza söz verebiliriz.

Kargo firmalarının ya da online alışveriş sitelerinin müşteri hizmetleri bazen çağrı yoğunluğuna bağlı olarak sinir bozucu bir tecrübeye dönüşebilmektedir. Bu yüzden sorularınızın cevaplarını ilk olarak burada bulun istedik.

Kargo ücretini ve teslimat sürelerini bilmeden kargo göndermek sizi ekonomik olarak zora sokabilir. Kargonuzu teslim etmeden önce buradaki bilgilerle kendinizi sağlama alın :)