ARAS KARGO

Aras Kargo'nun Türkiye genelinde sunduğu hizmetlere dair bilgileri bu sayfada bulacaksınız. Hızlı teslimattan ucuz kargo gönderimine kadar farklı ihtiyaçlar için çeşitlendirilmiş seçkin Aras Kargo hizmetleri aşağıdaki gibidir.

Aras Kargo standart kargo hizmetlerinin yanı sıra oldukça geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. Kargonuzun 3 gün içinde teslim edilmesi işinizi görmüyorsa ekspress servislerden faydalanabileceğiniz gibi, ertesi sabah teslimat yapılsın ya da yurt dışına kargo göndermek ve bunu Aras Kargo üstünden gerçekleştirmek isterseniz bunlara özel çözümler mevcut.

Aras Kargo takip süreçleri ile ilgili zaten detaylı bilgi alabileceğiniz bir sayfamız mevcut. İhtiyacınız kargo takibi yapmaksa sizi şuraya alalım.

Aras Kargo Takip

Aras Kargo'nun sekiz ana hizmet kalemi mevcut. Bunlar Aras Günaydın, Aras Uçak, Aras Yurt Dışı, Aras Tahsilatlı, Aras Standart, Aras Randevulu, Aras Gün İçi ve Aras Geri Dönüşlü hizmetleri olup detayları aşağıda açıklanmıştır.

Aras'ın bu hizmetlerinin her yerleşim yerine uygun olmayabileceğini ve hizmet değiştikçe fiyatın da değişebileceğini aklınızda tutmanızda fayda var. Kargo göndermeden önce aşağıdaki açıklamalara kısaca bir göz atın.

Aras Günaydın

Kargonuzun ertesi günün ilk saatlerinde teslim edilmesini istiyorsanız Aras Günaydın hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmeti kullandığınızda kargonuz ertesi sabah saat 10:00'a kadar teslim edilmekte, paketin alıcıya ulaşmasının ardından ücretsiz olarak "teslim edildi" bilgisi de SMS olarak gönderilmektedir.

Aras Günaydın hizmetini kullanabilmek için önemli bir detay var: Kargonuzun 20 kg/ds'yi aşmaması gerekmektedir. Daha büyük veya ağır kargolarınız için diğer hizmet seçeneklerine göz atın ya da Aras Kargo Müşteri Hizmetleri'ni arayın.

Aras Uçak

Kargonuzun çok hızlı teslim edilmesini istediğiniz durumlarda Aras Uçak hizmetini de kullanabilirsiniz. Eğer gönderilecek ilde hava alanı varsa normalde 48 saatte ulaşan paketleriniz bu hizmetle 24 saatte alıcısına teslim edilmektedir. Aras Uçak adresten alım ve adrese teslim için ekstra bir ücret gerektirmiyor. Ayrıca teslimat bilgisi SMS olarak müşteriye gönderiliyor.

Bu hizmetle ilgili dikkat edilmesi gereken şey, her ilde uçak taşımacılığı olmadığı için Aras Uçak tercihini bazı illerde kullanabiliyorsunuz. Hangi illerde geçerli olduğunu öğrenmek için en yakın Aras Kargo Şubesi'ni arayabilirsiniz.

Adresinize en yakın Aras şubesini ve diğer kargo firmalarının size en yakın şubelerinin telefon, adres ve çalışma saati bilgilerine aşağıdaki butona tıklayarak ulaşmanız mümkün. En yakın şube çoğu zaman müşteri hizmetlerini aramaktan daha hızlı sonuç vermektedir.

Aras Kargo En Yakın Şube

Aras Yurt Dışı

Aras Kargo kendisi yurt dışına kargo götürmüyor, ancak yurt dışı gönderileri için anlaşmalı olduğu çözüm ortakları ile müşterilerine yurt dışı kargo hizmeti de sunuyor. Bu hizmetin de kendi içinde farklı türleri var. Eğer aceleniz yoksa kargonuzu standart yurt dışı Aras Kargo hizmetini kullanarak gönderebilirsiniz.

Zamanında göndermeniz gereken acil bir paketiniz varsa Aras Ekspres Yurt Dışı kargo hizmetini tercih edebilirsiniz.

Hava yolu ile küçük paketlerden komple uçak yüklemesine kadar ihtiyacınıza uygun hizmet alabilirsiniz. Bununla birlikte kara yolu ve deniz yolu ile de paketlerinizi alıcısına teslim ettirebilirsiniz. Konu tamamen ne kadar bütçe olduğuna ve aciliyet hassasiyetine bağlı. Aras Kargo tüm iş modelleri için çözümler sunuyor.

Özellikle yurt dışı gönderileri için gümrük mevzuatından ötürü paketinizi teslim etmeden önce müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi almakta fayda var. Aras Kargo'nun müşteri hizmetlerine 444 25 52 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz gibi alternatif olarak 0216 538 5630 veya 0216 538 5645 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Aras Tahsilatlı

Özellikle online alışveriş siteleri için oldukça güzel bir özellik bu. Aras Tahsilatlı kargo aslında karşıdan ödemeli kargo anlamına gelmektedir. Bu özelliği kullanmak için ticari unvana sahip olmanız gerekiyor.

Sadece internet üzerinden satış yapan firmalar değil, telefon veya televizyon kanalı sayesinde ürün pazarlayan kişiler için de tercih edilebilecek bir hizmet. Bu hizmetten faydalanmak için Aras tahsilatlı formunu doldurmanız gerekiyor. Gerisiniz Aras Kargo'nun satış temsilcileri sizi arayarak hallediyor.

Aras Tahsilatlı Başvuru Formu aşağıdaki butona tıkladığınızda karşınıza gelecektir.

Aras Kargo Tahsilatlı Başvuru Formu

Aras Standart

Adı üstünde, Aras Kargo'nun standart paket ve dosya dağıtım hizmeti budur. Gönderileriniz normal koşullarda ertesi gün yerine ulaştırılır, ancak gönderici ve alıcının birbirine 600 kilometreden uzak olması durumunda bu süre 48 saat civarındadır.

Ayrıca yerleşim yerlerine çok uzak olan ve haftanın belli günlerinde ulaşım sağlanan yerlere de teslimat yapılmaktadır ancak bunların süresi biraz daha uzun olabilmektedir. Bu gibi yerler için size en yakın Aras Kargo Şubesi'ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kargo Teslimat Süreleri ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aras Kargo Teslim Süresi

Aras Randevulu

Hediye göndererek sürpriz yapmak isteyenler için en uygun seçenek bu olsa gerek. Aras Randevulu hizmeti sayesinde kargonuzun teslimat gününü siz seçebilirsiniz. Tabii ki kargonun şubede aylarca depolanmasını beklemeyin. Paketiniz karşı şubeye vardıktan sonraki beş gün içinde teslimat yapılması gerekmektedir.

Aras Randevulu kullanmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken hususlar: Bu hizmette en fazla 3 parça ve toplamda 50 kg/desi gönderi yapılabilmesidir. Ayrıca standart hizmet alanları dışında kalan uzak yerleşim yerleri için Aras Randevulu hizmeti verilememektedir.

Aras Gün İçi

Kargonuzu en geç 11:00'a kadar teslim edebilecekseniz ve aynı gün içinde teslimat yapılmasını istiyorsanız Aras Gün İçi hizmeti size göre. Bu hizmette maksimum kargo ağırlığı 30 kilogramdır.

Kargonuz karşıya teslim edildiğinde SMS ile bilgilendiriliyorsunuz.

Bununla birlikte Aras Gün İçi hizmeti her ilde geçerli değil. Detaylı bilgili Aras Kargo müşteri hizmetlerinden ya da size en yakın Aras Kargo şubesinden öğrenebilirsiniz.

Aras Geri Dönüşlü

Teslimat sonrası sözleşme, alındı belgesi ya da tutanak alınması gereken hallerde kullanılabilecek bir hizmet olan Aras Geri Dönüşlü çift yönlü bir hizmet olarak tanımlanabilir. Kargonuz karşıya teslim edildikten sonra istediğiniz bir teslim belgesi imzalatıldıktan sonra size geri getiriliyor.

Özellikle iş yerlerinin tercih edebileceği başarılı bir uygulama.


Aras Kargo Çağrı Merkezi

444 25 52

Aras Kargo Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 18:00

Cumartesi: 09:30 - 15:00İLETİŞİM

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi
Deparko Sanayi 14. Parsel
34490 Başakşehir / İSTANBUL
T: +90 553 375 77 03
Kargo Takip

© 2023

Yasal Uyarı

Kargotakibi.com, kargo ve online alışveriş ile yolu kesişen kişilere faydalı bilgiler sunmak amacıyla kurulmuştur. Kargo firmaları hakkında en güvenilir ve hızlı bilgiyi alabileceğiniz yer firmaların resmi iletişim kanallarıdır.

Bu sitede yer alan bilgiler Aras Kargo, MNG Kargo, FEDEX, Metro Kargo, Turkish Cargo, PTT Kargo, UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo gibi kargo firmalarının online bilgi kanallarından alınmıştır ve tavsiye amaçlıdır, herhangi bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Kargo Takibi bu sitede yer alan bilgileri belli aralıklarla güncellemekle birlikte kargo firmalarının anlık güncellemelerini takip etmek zorunda değildir.

Kargotakibi.com'da Amazon, Çiçeksepeti, Gittigidiyor, Trenyol, N11, AliExpress, Hepsiburada, Getir, Mediamarkt, Modanisa, Yemeksepeti gibi büyük online alışveriş sitelerinin sipariş takip bilgileri de yer almaktadır. Bu bilgiler belli aralıklarla firmaların bilgi kanallarından alınarak güncellenmekle birlikte KargoTakibi anlık güncelleme garantisi vermez.

Bu sitede kargo teslimat süreleri, kargo takip bilgileri, sipariş takip süreçleri ve kargo fiyat bilgileri de sunulmaktadır. Dolayısıyla sadece kargonuz veya siparişiniz yola çıktıktan sonra değil, onun öncesinde de kargo asistanından aradığınız sorulara cevap bulabilirsiniz. Ayrıca online kaynaklardan derlediğimiz kargo şubeleri sayfasında size en yakın şubeye ait adres ve telefon bilgilerini bulacaksınız.

KargoTakibi'nde yer alan yorumlar kişisel ifadelerdir. Ziyaretçilerimizden herhangi bir sayfada yorum yaparken kanunlara ve kişisel haklara saygılı, küfürsüz ve konuyla alakalı cümleler kurmalarını bekliyoruz. Reklam, küfür, hakaret veya herhangi bir şahsı ya da şirketi aşağılayan ifadeler içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır. Kargotakibi.com'da buna benzer ifadeler içerdiğini düşündüğünüz yorumları İletişim sayfamızdan ya da [email protected] e-posta hesabımızdan bize iletebilirsiniz.

Bu sitede 5651 ve 5846 sayılı Kanun hükümlerine aykırı içerik yayınlanmaz. Sitedeki herhangi bir içeriğin bu kanunlara aykırı olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçmeniz halinde bu içerik yayından kaldırılacaktır. Ayrıca sitede sunulan bilgilerin güncel olmadığını düşünüyorsanız iletişim formu üzerinden bize iletmeniz halinde bahse konu içerik güncellenecektir.

Sizi seviyoruz.