Getir Kargo Takip

GETİR KARGO TAKİP

Getir hizmet verdiği şehirlerde hızlı teslimat yapması ile ön plana çıkan bir şirket. Her ne kadar bir kargo şirketi olmasa da pratik ve geniş bir dağıtım ağı mevcuttur.

Getir ile verdiğiniz siparişin durumunu takip etmek için 2 yöntem var.

Eğer Getir mobil uygulaması üzerinden yemek veya market siparişi verdiyseniz uygulama ekranında siparişinize tıkladığınızda kuryenin hareketlerini harita üzerinde canlı olarak görebilirsiniz.

Getir'in sipariş takip modülü bu konuda çok başarılı. Bir sipariş verdiğinizde Getir uygulamasındaki getir, getiryemek getirbüyük adlı üç butonun altında yeni bir modül görünecek. Burada siparişiniz hazırlanıyor ve yolda gibi seçeneklerin hemen yanında Siparişi İzle butonu belirecek. Buna tıkladığınızda kuryenin konumunu gösteren harita ekranı açılacak.

GetirYemek üzerinden bir yemek siparişi verdiyseniz ve restoran Getir'in kuryeleri ile değil de kendi personeli ile dağıtım yapıyorsa bunu Getir mobil uygulamasındaki haritada canlı olarak izleyemezsiniz.

GETİR SİPARİŞ TAKİP

Getir Sipariş Takip

Getir üzerinden verdiğiniz siparişlerin listesine uygulamanın Profil menüsündeki Siparişlerim düğmesine tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Getir Sipariş Takip

Bu listeden en son verdiğiniz siparişin üstüne tıkladığınızda açılan pencerede kuryenin harita konum hareketlerini izleyebilirsiniz. Ayrıca eski siparişlerinizin tutarı, sepetteki ürünler, size teslim eden kuryenin adı ve hatta kuryenin fotoğrafını dahi görüntüleyebilirsiniz. Aynı sayfada siparişten ne kadar memnun kaldığınızı puanlandırabileceğiniz bir yıldız reyting modülü de yer almaktadır.

GETİR TESLİM SÜRESİ

Getir mobil uygulamasından ya da internet sayfasından vereceğiniz siparişlerin teslimat süresi herkesin kendi adresine bağlıdır. Uygulamanın ve internet sitesinin sağ üst köşesinde TVS (Tahmini Varış Süresi) kısaltmasının altında adresinize yapılacak teslimatların ne kadar süreceği belirtilmektedir. Uygulamayı İngilizce dilinde kullananlar için burada ETA (Estimated Time of Arrival) yazmaktadır. Getir bölgesel hizmet verdiği için teslimat süreleri de dakikalar mertebesindedir.

Getir siparişin ödeme aşamasında teslimat seçeneklerini görebilirsiniz. Şimdi gelsin seçeneğini işaretlerseniz Teslimat Yöntemi kısmında yazan süre içinde siparişiniz teslim edilecektir.

İleri Tarihli seçeneğini işaretleyerek farklı bir tarih ve zaman aralığı da belirleyebilirsiniz.

GETİR KARGO ÜCRETİ

GetirBüyük modülünden 50 TL ve üstünde sipariş verdiğinizde kargo ücreti yok. 25 TL ve 49,99 TL arasındaki siparişlerinizde kargo ücreti olarak 4.50 TL alınıyor. Bazen kargo ücretlerine kampanya yaptıkları da oluyor. Getir'den minimum sipariş tutarı 25 TL. Daha az sipariş tutarları için Getir getirmiyor.

GETİR HANGİ ŞEHİRLERDE HİZMET VERİYOR?

Getir an itibarıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Eskişehir, Yalova, Muğla, Adana, Kayseri, Antalya, Mersin, Düzce, Aydın, Kırklareli, Bolu, Kütahya, Denizli ve Balıkesir’de hizmet vermektedir.

Getiryemek Türkiye'nin 81 ilinde de hizmet vermektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Getir market ve temel ihtiyaç alışverişleri için başarılı bir tedarik zinciri olarak tanımlansa da aslında son zamanların en başarılı kargoculuk/kuryecilik hizmeti olarak da değerlendirilebilir. Satın aldığınız ürünleri dakikalar içinde kapınıza teslim eden bir firma olarak özetlemek de mümkün.
Getir uygulaması App Store'dan, Google Play ve Huawei App Gallery'den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama indikten sonra kaydolmak için birkaç seçeneğiniz var. İsterseniz telefon numaranızı kullanarak anlık şifre ürettirerek giriş yapabilirsiniz, isterseniz de e-posta adresinizle üye olabilirsiniz.
Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra yapmanız gerekenler çok basit:

1. Teslimat adresinizi seçin. Bu adım çok önemli. Bölgenizde teslimat olup olmadığı veya siparişlerinizin kaç dakikada teslim edileceği bilgileri bu aşamayı doğru tamamlamanıza bağlı.

2. Uygulamadaki binlerce üründen seçerek sepete ekleyin ve ödeme aşamasına geçin.

3. Bir ödeme yöntemi tanımlayın. Ödeme aşamasında teslimat yöntemi ve dilerseniz ileri tarihli sipariş gibi seçeneklerden size uygun olanı işaretleyin ve siparişi tamamlayın.

Getir dijital ve kapıda ödeme seçenekleri sunmaktadır. Dijital ödeme yapmak için sisteme bir kere kredi veya banka kartınızı tanımlamanız gerekiyor. Kredi kartı bilgilerinizi Bankalararası Kart Merkezi koruyor.

Kapıda Ödeme seçeneği GetirYemek modülüne özel. Bazı restoranlar teslimatları kendisi yapmayı tercih ediyor. GetirYemek'ten sipariş verirken restoran getirsin seçeneğini işaretlemişseniz restoranın kendi personeline kapıda pos cihazı ile ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğinde yemek kartı da kullanabilirsiniz.

Yeni bir kredi kartı daha tanımlayabilirsiniz. İstanbul'da oturanlar için İstanbul Kart da ödeme seçenekleri arasında. Bakiyeniz yetersizce kapıda ödeme seçeneklerini de değerlendirebilir, kapıda nakit ödeme yapabilirsiniz.
Aslını isterseniz burada en büyük iş MasterCard ve Bankalararası Kart Merkezi'ne düşüyor. Çünkü kart bilgileriniz direkt bu iki güzide kurumun sunucularında tutulduğundan Getir'in içi rahat.

Bununla birlikte adınız, soyadınız, telefon numaranız ve adresiniz gibi üyelikte verdiğiniz bilgilerle ilgili Getir en sıkı bilişim güvenliği tedbirlerini aldığına söz veriyor.

GetirYemek Türkiye'nin 81 ilinde de hizmet veriyor. Getir'in kurye ve depo ağının olmadığı şehirlerde restoranlar kendi kuryeleri ile ürünleri yine Getir kalite güvencesine uygun bir şekilde teslim ediyor. Zaten beğenmezseniz sipariş detayınızdan teslimat hakkında puan verebilirsiniz.

Getir'in tüm hizmetlerinden yararlanabileceğiniz iller ise İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Eskişehir, Yalova, Muğla, Adana, Kayseri, Antalya, Mersin, Düzce, Aydın, Kırklareli, Bolu, Kütahya, Denizli ve Balıkesir. Buralarda GetirBüyük dahil her türlü hizmeti alabilirsiniz.

Muhtemelen şifrenizi unutmuşsunuzdur. Giriş yaparken açılan formdan Şifremi Unuttum seçeneğine tıklayarak yeni şifrenizi alabilirsiniz.
Konum verisinin gelmemesinin bir sürü sebebi olabilir. Konumunuz bulunamadı diye hizmet dışı kalmıyorsunuz. Siparişinizi tamamlarken teslimat adresi kısmında harita üzerinden konumunuzu manuel seçebilirsiniz.

Bununla birlikte bazı hizmetler için gerçekten de Getir Teslimat Bölgesi dışında olabilirsiniz. Öğrenmenin en iyi yolu Getir müşteri hizmetlerini (0850 532 50 50) aramak.

Getir Müşteri Hizmetleri ve uygulamarı 7x24 hizmet verecek şekilde çalışıyor. Bununla birlikte pazaryerindeki mağaza, market, manav, kasap veya restoranların kendi servis saatleri farklı olabilmektedir. Zaten sipariş verirken restoran ya da marketin o saatte açık olup olmadığı bilgisini de görebilirsiniz.

Pandemi dolayısıyla çalışma saatlerindeki değişiklikleri zaten Getir uygulaması üzerinden görebiliyorsunuz.

Hayır. Getir 2015 yılında Türkiye'de kurulan ve kısa zamanda gösterdiği performansla yabancı yatırımcıların da ilgisini çekmeyi başaran yerli ve milli bir uygulamadır. Türkiye'nin dışında İngiltere, Hollanda ve Almanya'da da faaliyetlere başlamıştır.

Zaten adı üstünde.
25 TL ve 50 TL arası siparişlerinizde 4,50 TL kargo ücreti alınmaktadır. 50 TL ve üstü siparişlerde ise kargo ücretsizdir.
Tek seferde harcamanız gereken sipariş tutarı 25 liradır.
Getir uygulamasında farklı hizmetlerin farklı isimlerle sınıflandırıldığını göreceksiniz.

Getir temel market alışverişlerinizden atıştırmalıklara kadar her şey kapsayan hizmetin adıdır. Su, meyve sebze, kişisel bakım, ev yaşam, bebek, evcil hayvan, cinsel sağlık ve giyime kadar her şeyi Getir modülü altından sipariş verebilirsiniz.

Getiryemek adından da anlaşılacağı üzere yemek siparişi vermek için kullanacağınız bölümdür. Bu bölümde restoranlar kendileri de kurye hizmetini verebilmektedir.

Getirbüyük menüsünden alabileceğiniz her şeyi minimum 50 lira sipariş vermeniz gereken kısımdır. Bu kısımdan verilen siparişlerde kargo ücreti alınmamaktadır.


GETİR MÜŞTERİ HİZMETLERİ VE ÇALIŞMA SAATLERİ

Çağrı Merkezi

0850 532 50 50

Çalışma Saatleri

7x24

Getir üzerinden hizmet veren restoranların kendi kapanış saatleri değişebilmektedir.Getir Kargo Takip

GETİR TAKİP

Getir 2015 yılında İstanbul'da kurulan ve market ve atıştırmalık ihtiyaçlarını dakikalar içinde adrese teslim eden hızlı bir şirkettir. Seçili bölgelerde kurduğu 300'den fazla deposu ile hızlı teslimatın alt yapısını hazırlayan Getir aynı zamanda stok tutmadığı ürünlerin dağıtımını yapmak üzere satış yapmak isteyen market, restoran, kasap, fırın, kuru yemişçi gibi firmalara bir pazar yeri de sunmaktadır.

Getir, GetirYemek, GetirBüyük ve GetirSu uygulamaları ile büyük bir hızla büyüyen firma 27 Ocak 2021'de Londra, 28 Mayıs 2021'de Amsterdam, 16 Haziran'da Berlin'de de faaliyet göstermeye başladı. Türkiye'nin en başarılı unicorn şirketlerinden biri olan Getir, 2021 Ocak ayında 128, Mart ayında 300, Haziran'da ise 555 milyon dolar yatırım alarak toplam sermayesini 7.5 milyar doların üstüne çıkarmayı başarmıştır.

GetirYemek uygulaması Türkiye'nin 81 ilinde faaliyet göstermektedir. Getir dağıtım ağının bulunmadığı illerdeki kargo hizmeti restoranlar tarafından verilmektedir.

Getir, ülkemizde yakaladığı başarıyı yurt dışında da sürdürmeye devam ediyor. kahvaltılıklardan kişisel bakım ürünlerine kadar binlerce çeşit ürün Getir tarafından dakikalar içinde müşterilerine ulaştırılmaktadır.

Kargoculuk sektöründe yıkıcı bir devrim başlatan Getir, kargo takip süreçleri konusunda en başarılı teknolojilerden birine sahip. Özellikle İstanbul ve Ankara'da en büyük harita uygulamalarından bile detaylı bir arşive ve güncelleme teknolojisine sahip olan Getir, bu gücünü müşterilerine en hızlı ulaşma konusunda avataja dönüştürmeyi başarıyor.

Getir, kargo ve kuryecilik sektörü için de köklü değişimlerin lokomotifi olmayı başardı. Müşterilerin beklentilerini ve çıtayı çok yüksek seviyelere çıkardı.