KOLAY GELSİN KARGO TAKİP

Kolay Gelsin bireysel kargo taşımacılık hizmeti sunmamaktadır. Anlaşmalı olduğu Amazon Türkiye, Mavi, E-Bebek gibi firmaların paketlerini taşımaktadır.

Kolay Gelsin takip numaranız hazır ise aşağıdaki butona tıkladığınızda açılan sayfadan kargo takip yapabilirsiniz.

Kolay Gelsin internet sitesinin ana sayfasında bulunan sorgulama kutucuğuna kargo takip numaranızı girdikten sonra Sorgula tuşuna tıklayınız.

Kargo Takip Yorum Yaz

Kolay Gelsin Kargo Takip Nasıl Yapılır?

1. Kargo takip kodunuz hazır mı?

Kolay Gelsin internet sitesinden yapacağınız sorgulamalarda takip numarasını kullanmanız gerekmektedir.

Kolay Gelsin Takip
Kargo takip kodu, rakamlardan oluşan bir seridir. Bu kodu kargo yetkilisinden öğrenebileceğiniz gibi çağrı merkezini arayarak da temin edebilirsiniz.

2. Yukarıdaki kırmızı renkli "Kolay Gelsin Kargo Takip" butonuna tıklayın.

Açılan sayfanın ortasında içinde "Takip Numaranızı Giriniz" yazan beyaz bir kutucuk görünecektir. Bu kutucuğa takip numaranızı girin.

Takip numarası yerine eposta adresi veya isim, soyisim kullanamazsınız. Sizinle aynı isme sahip başkaları da olabileceğini unutmayın.

3. Kolay Gelsin mobil uygulaması ile de kargo takip yapabillirsiniz.

Kolay Gelsin'in gönderi durumunu anlık olarak takip etmenize olanak tanıyan bir mobil uygulaması da bulunmaktadır.

Kolay gelsin mobil uygulamasını indirmek için tıklayın:

Kolay Gelsin mobil uygulaması üzerinden de kargo takibini canlı bir şekilde yapmak mümkün. Mobil uygulamayı indirip gerekli doğrulamaları yaptıktan sonra kargonuzun teslimatı ile ilgili olarak Gönderiniz Teslimat Merkezinde, Gönderiniz Teslimata Çıktı veya 2 saat içinde gönderinizin teslimatı için geliyoruz gibi durum güncellemelerini alabileceğiniz gibi teslimat zamanını güncellemeniz halinde belirlediğiniz yeni teslimat tercihine göre bu bilgiler güncellenmektedir.

Görseller, Kolay Gelsin'in Google Play sayfasındaki tanıtım metninden alınmıştır.

Kolay Gelsin Kaç Günde Gelir?

Kargo teslim sürelerinde seçtiğiniz hizmet ve kilometre en önemli faktörlerdir.

Teslimat süresinin hesaplanmasında verilen taahhütler normal koşullar için geçerlidir. Merkezden uzak veya yolların kapalı olduğu, güvenlik sebebiyle belli günlerde erişim sağlanan yerleşim yerleri için bu sürelerin değişkenlik gösterebileceğini göz önünde bulundurun.

Kolay gelsin teslim süresinde üç kategori mesafeye göre hesap yapılmaktadır.

Paketin çıkış yaptığı yer ile varış yeri arasındaki mesafe 600 kilometreden küçükse 1 iş gününde paket teslimatı yapılmaktadır.

Mesafe 600 kilometre ile 1200 kilometre arasındaysa 2 iş gününde teslimat yapılmaktadır.

1200 kilometreden uzak olan yerleşim yerleri arasındaki teslimat süresi ise 3 iş günüdür. Bu sürelerin normal koşullar altındaki operasyonlar için geçerli olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Olağanüstü hal, yol ve hatta hava koşullarında teslim süreleri değişecektir.

Kolay Gelsin Kargo Ücreti Ne Kadar?

Kolay Gelsin birden fazla hizmet türünde kargo hizmeti vermektedir. Bunlar arasında Normal Gelsin, İstediğim Zaman Gelsin, Komşuma Gelsin, Farklı Adrese Gelsin ve Aynı Gün Gelsin gibi türlü ihtiyaçlara cevap veren operasyonlar bulunmaktadır. Dolayısıyla kargo ücreti de seçmiş olduğunuz hizmete, kargonun ağırlığına, paketin ebatına ve gideceği mesafeye göre hesaplanmaktadır. Dolayısıyla tek bir fiyat bilgisi mevcut değildir. Ayrıca Kolaygelsin'in online alış veriş siteleri veya kurumsal müşterileriyle anlaşmaları çervevesinde farklı fiyat tarifeleri olabilmektedir.

Yukarıda da belirtildiği üzere Kolay Gelsin şimdilik bireysel taşımacılık hizmeti sunmamaktadır. Anlaşmalı olduğu kurumsal firmaların paketlerini taşıdığından; örneğin Amazon Türkiye'den sipariş verirken kargo ücreti bilgisi de sipariş onay veya ürün detay sayfalarında zaten görünmektedir.

Kolay Gelsin Hizmet Seçenekleri

Kolay Gelsin, eve geldik yoktunuz problemini çözebilmek adına farklı teslimat seçenekleri ile kargo müşterilerini rahatlatıyor. Kargo alıcısının acil işi çıkıp da evden ayrılmak zorunda kaldığı veya komşusunun kargoyu almasını istediği durumlar için seçenekler sunuyor. Bu seçenekler:

Normal Gelsin, İstediğim Zaman Gelsin, Komşuma Gelsin, Farklı Adrese Gelsin ve Aynı Gün Gelsin.

Normal Gelsin: Kolay Gelsin'in sunduğu standart kargo seçeneğidir. Çalışma saatleri: Pazartesi'den Cumartesi'ye kadar 09:00 - 18:00 saatleri arasında.

İstediğim Zaman Gelsin: Alıcı kendisine sunulan seçeneklerden istediği tarihte gönderisini teslim almayı seçebilir. Çalışma saatleri: Pazartesi'den Cumartesi'ye kadar 09:00 - 18:00 saatleri arasında.

Komşuma Gelsin: Alıcı ile aynı site veya binadaki farklı bir komşuya teslim yapılabilmektedir. Çalışma saatleri: Pazartesi'den Cumartesi'ye kadar 09:00 - 18:00 saatleri arasında.

Farklı Adrese Gelsin: Alıcı, teslimat adresini değiştirebilmektedir. Bu seçenek tercih edildiğinde paket planlanan yeni tarihte teslim edilir. Çalışma saatleri: Pazartesi'den Cumartesi'ye kadar 09:00 - 18:00 saatleri arasında.

Aynı Gün Gelsin: Bu gönderi tipi mesafenin 300 kilometreden az olduğu durumlarda tercih edilebilir. Gün içinde teslim alınan paket aynı gün içinde saat 22:00'a kadar adrese teslim edilmektedir.

Aynı Gün Gelsin hizmet taahhüdü Pazartesi'den Cumartesi'ye kadar 14:00 ile 22:00 saatleri arasında geçerlidir.

Kolay Gelsin Taşıma Standartları

Kolay Gelsin ile taşınacak ürünler için bazı sınırlamalar mevcuttur. Paket bazında 100 desi, 30 kg ve uzunluk, genişlik ya da yükseklik ölçülerinden birisi 1,2 metrenin altında olan gönderiler Kolay Gelsin tarafından taşınabilmektedir. Bununla birlikte bu sınırlama paket bazında geçerlidir. Birden fazla paketin toplamı için böyle bir sınırlama mevcut değildir.

Belli Şartlarda Taşınabilecek Gönderiler

 1. Taşıma esnasında ambalaj yetersizliğinden dolayı zarar görebilecek ve orijinal ambalajında olmayan gönderiler.
 2. Ambalajı Kolay Gelsin tarafından yeterli görülmeyen gönderiler (Gönderici tarafından ambalajın yeterli olduğuna ve ambalaj yetersizliğinden kaynaklanacak sorumluluğun göndericiye ait olduğuna dair yazılı beyan verilmesi halinde taşınabilir).
 3. Tek parça 30 kg'yi geçmeyen sağlam sandık veya kafes içine konmuş malzemeler.
 4. Yanıcı, yakıcı, patlayıcı, zehirleyici ve fena kokulu olmayan sıvı maddeler, sağlam bidon veya kaplarda taşınabilir. Yangın söndürme cihazı orjinal ambalajında taşınabilir.
 5. İçeriği gereği bozulabilecek soğuk zincir ürünleri taşımalarımız standart şartlarda yapılmakta olup sıcağa, soğuğa, ısı değişikliklerine, nem ve benzer etkilere karşı özel koruma taahhüdü verilmemektedir.

Kolay Gelsin İle Taşınması Yasak Gönderiler

 1. Tabiatları, mahiyetleri veya ambalajları dolayısıyla kişileri tehlikeye düşürebilecek, posta gönderilerine zarar verebilecek, parlayıp alevlenebilecek veya patlayabilecek tehlikeli ve benzeri maddeler.
 2. Bozulabilecek biyolojik maddeler ve radyoaktif maddeler.
 3. İlgili kamu kurumlarınca, gönderilmesine yazılı izin verilenlerin dışında canlı-cansız hayvanlar.
 4. Üzerinde genel ahlak kurallarına aykırı veya güvenliği bozucu ve bir suç işlenmesini teşvik edici işaret resim ve yazılar taşıyan posta gönderileri.
 5. İlgili mevzuat ile alınması, satılması, taşınması veya elden ele geçmesi yasak edilen her türlü madde.
 6. Para, çek, senet vb. kıymetli evrak ile altın, gümüş gibi değerli taşlar ve ziynet eşyaları.
 7. Kısa sürede bozulabilecek; et, tavuk, balık, bağırsak, ham deri, mutfak yağları ve yumurta, sıvı deterjan, makine yağları, plastik ve yağlı boyalar.
 8. İnce ambalaj içinde ağır, sivri ve ambalajı yırtabilecek maddeler.
 9. Fabrika ve bayileri arasında gönderilen boş av tüfekleri ve onların parçaları dışında, mermi, boş kovan, tabanca ve her türlü ateşli silahlar.
 10. Sarımsak, soğan vb. kokusu diğer gönderilere sinebilecek ürünler.
 11. Organ ve cenaze.
 12. Tütün ve tütün mamülleri.

Kolay Gelsin Kargo Çağrı Merkezi ve Çalışma Saatleri

Kolay Gelsin Çağrı Merkezi

0850 955 0 955

Kolay Gelsin Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00

Kolay Gelsin Kargo Yorumlar

Kargotakibi.com'da yorum yazarken birkaç şeye dikkat etmenizi bekliyoruz.

Yorumlarınız ülkemizin kanunlarına ve mevzuatına uygun, ve kişisel haklara saygılı olmalı. Aşağılayan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır.

 1. Yorumların sıralamasını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Biz varsayılan olarak En Yeni yorumları en başta gösteriyoruz.
 2. Beğendiğiniz yorumlara oy verin. Bu, onların En Çok Tartışılan sıralamasında daha üstlerde görünmesini sağlayacak. Beğenmediğiniz yorumlara da negatif oy verebilirsiniz.
 3. İstediğiniz kadar yorum ve/veya cevap yazabilirsiniz. Emoji veya kalın harf kullanmak isterseniz kutucuğun üstündeki ikonları kullanın.

 kişi bu sayfa hakkında konuşuyor.Kolay gelsin kargo takip nasıl yapılır?

KOLAY GELSİN

Kargo ile yolu kesişen kişilerin başına gelen ya da bir arkadaşın başına gelen eve geldik bulamadık, teslimat saatini kaçırdınız, geldik bulamadık şubeye gelin teslim alın gibi can sıkıcı durumları ortadan kaldırmayı hedefleyen esnek bir çalışma modeli kuran Kolay Gelsin kurumsal müşterilerinin paketlerini müşterilerine ulaştırmaktadır.

Her ne kadar 2018 yılında resmi olarak faaliyete geçse de Kolay Gelsin 2016 yılında ilk adımlarını atmaya başladı. Mobil uygulamaları sayesinde müşterinin paketin hareketleri konusunda tam hakimiyet kurması için yeni yeni teknolojileri bünyesine katmış, bu sayede Mavi, E-Bebek ve Amazon Türkiye gibi online alışveriş sektörünün devlerinin tercih ettiği kargo çözüm ortaklarından biri olmuştur.

Genel Müdürlük Adresi: Eyüp Sultan Mah. Mehmet Akif Cad. 3/A 34885 Sancaktepe / İstanbul