PTT KARGO TAKİP

PTT, Türkiye'nin en güçlü markalarından biri. Son zamanlarda kargoculuk adına yaptığı atılımlar ve geliştirdiği yeni ürünler ile ön planda kalmayı başardı. Ürünlerini mümkün olduğu kadar online kataloglarda detaylı bir şekilde anlatan PTT Kargo, tüm ihtiyaçları karşılamaya yönelik hiçbir bileşeni göz ardı etmek istemiyor.

Kargo sektörü kıran kırana rekabetin yaşandığı bir saha. PTT Kargo, Yurtiçi Kargo, MNG ve Aras Kargo gibi yerli kargo markalarının yanı sıra UPS ve Fedex gibi uluslar arası oyuncular da ülkemizde faaliyet gösteriyor. Yabancı kargo markalarının bazıları dağıtım ağını genişletmek üzere yatırım yapmaktansa yerli kargocularla anlaşarak hizmet sürekliliği sağlamayı tercih ediyor. UPS Kargo gibi kargo firmaları ise hemen hemen her ilçede kargo şubesi açarak yarışı yerli kargo firmaları ile aynı koşullarla sürdürüyor.

PTT Kargo hem yabancı hem de yerli kargo firmalarının en fazla entegrasyon yaptığı markalardan biri. Bunun sebebi Türkiye'nin her köşesine uzanabilen çok yaygın bir şube ağının olması. PTT Kargo'nun olmadığı veya gitmediği bir ilçe, mahalle veya köy bulmak neredeyse imkansız. Zorlu coğrafi koşullara sahip köylere bile belli bir dağıtım takvimi ile belli zamanlarda paket taşıyan PTT Kargo yıllardır geliştirdiği altyapıyı sonuna kadar vatandaşın hizmetine sunmayı başarıyor. Hal böyleyken her gün onbinlerce paket PTT Kargo ağı üzerinden bekleyenlerine ulaştırılıyor.

PTT Kargo Takip

PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Dağıtım ağı çok geniş, paket sayısı da oldukça fazla iken bunların takibine yönelik güçlü bir sistem kurmak PTT'nin en büyük meydan okuyan işlerinden biri olsa gerek. PTT takip etmek isteyen vatandaşlar paketlerinin o an nerede ve hangi işleme tabi tutulduğu bilgilerine online olarak ulaşmak istiyor. PTT Kargo takip yapmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri birkaç kanal var. Bunları kısaca özetlemek gerekirse online kargo takibi, mobil uygulama üzerinden kargo takibi ve müşteri hizmetleri ya da en yakın PTT kargo şubesi yetkilileri ile görüşmek suretiyle PTT takip yapmak mümkün.

Online PTT Kargo Takip

PTT Kargo'nun internet sitesi kargo takibi için ilk akla gelen adres. PTT Kargo ile taşınan ürünün hareketlerini izlemek için PTT'nin hangi sayfasına erişmeniz gerektiğini kargotakibi.com'dan öğrenebilirsiniz. Üst menüden kargo takip yazan seçeneğin altında PTT Kargo Takip bağlantısına tıklayın. Açılan sayfanın üst taraflarında yurt içi kargo takip yazan butonu göreceksiniz. Buradan direkt olarak kargo hareketini görebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

PTT Takip Uygulaması

İnternet sitesi kargo takibi yapmak için ilk akla gelen adres olsa da mobil uygulamaların kullanımı bu trendi giderek ele geçirmeye başladı. PTT Kargo da Google Play ve AppStore'ya mobil uygulamasını listeleyen firmalardan biri. Cep telefonu ya da tabletinizin işletim sistemine göre bunlardan size uygun olanı indirip, PTT kargo takip işlemlerinizi buradan takip edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri İle PTT Takip

Müşteri hizmetleri bazen çağrı yoğunluğuna bağlı olarak sizi birkaç dakika telefonda bekletse de kargo takip işlemleriniz için kullanabileceğiniz kanallardan biri. Buna alternatif olarak da en yakın PTT kargo şubesi tercih edilebilir. En yakın kargo şubesi çoğu zaman daha hızlı bilgi verecektir. Sitemizde PTT kargo en yakın şube bilgisini sorgulayabileceğiniz bir sayfamız mevcut. Bunun için yapmanız gereken Kargo Asistanı menüsünden En Yakın Kargo Şubesi bağlantısını takip etmek. En yakın kargonun sadece adres ve telefon bilgilerini değil aynı zamanda çalışma saatlerini de bu sayfadan görebilirsiniz.

PTT Kargo Ücreti

Kargo göndermeden önce kargo ücret tarifelerini karşılaştırmanızı öneririz. Sitemizde kargo ücretleri sayfasından karşılaştırmalı tablolara ulaşmanız mümkün. Bu tablo belli aralıklarla güncellenmekle birlikte kargo firmaları anlık değişiklikler veya kampanyalar yapabilmektedir. PTT Kargo ücreti sayfasından kendiniz de sorgulama yapabilirsiniz. 28 Şubat 2022 tarhi itibarıyla 10 gr ağırlık, 20, 40 ve 5 cm en boy ve yükseklik ebatına sahip bir kargonun desi hesabı 1.33 çıkmakta ve ücreti de 30 TL olarak görünmektedir. Bu bilgileri değiştirerek siz de sorgulama yapabilirsiniz.

En Yakın PTT Kargo

Adresinize en yakın PTT Kargo şubesi çoğu zaman size zaman kazandırır. Müşteri hizmetlerini aradığınızda çağrı yoğunluğuna bağlı olarak telefonda birkaç dakika bekleme ihtimaliniz var. Bu sadece PTT Kargo için değil hemen hemen tüm firmalar için geçerli. Adresinize en yakın kargo şubesi hem daha az telefon trafiğine cevap verdiğinden hem de sizin muhiti daha iyi tanıdıklarından sorularınıza daha net cevaplar verebilir. Aşağıdaki en yakın kargo şubesi butonuna tıklayarak açılan sayfada:

  1. İlk kutucuktan PTT Kargo'yu seçin.
  2. İkinci kutudan bulunduğunuz ili seçin.
  3. Üçüncü kutudan bulunduğunuz ilçeyi seçin. Bulunduğunuz ilçe eğer bu listede yer almıyorsa o ilçede PTT Kargo yoktur diyeceğiz ama bu mümkün değil. PTT Kargo her yerde.
  4. Dördüncü kutucuktan mahalle veya köy seçimini de yaptıktan sonra altta yer alan Sorgula butonuna tıklayın.

PTT Kargo'nun il ve ilçelerindeki tüm şubelerini adım adım listelemek isterseniz bunu da sitemizden yapabilirsiniz.

PTT Kargo Şubeleri sayfasına tıkladığınızda açılan sayfadan istediğiniz şehre tıklayın. İçinde PTT Kargo Şubesi bulunan tüm ilçeler ve altındaki PTT Şubeleri listelenecektir. Buradan isterseniz ilçeye tıklayıp şube listesini detaylandırın. İsterseniz de ilçenin altındaki ilgili PTT şubesine tıklayın ve onun detay bilgilerine ulaşın.

PTT Kargo şubeleri detay sayfalarında şube adres ve telefon bilgileriyle birlikte şubeye nasıl gidilebileceği ve şubenin çalışma saatleri de bulunmaktadır.

PTT Kargo Takip

PTT Kargo Takip süreçleri hakkında detaylı bilgi almak, müşteri hizmetlerinin çalışma saatlerini öğrenmek için üst menüden PTT'yi seçebilirsiniz.


PTT Kargo Çağrı Merkezi

444 1 788

0850 222 1 788

PTT Kargo Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 08:30 - 12:30 / 13:30 - 17:30 Cumartesi: 09:00 - 13:30