Trendyol Sipariş Takibi

TRENDYOL KARGO TAKİP

Trendyol'dan verdiğiniz siparişler size AGT, Aras Kargo, Ceva Lojistik, Horoz Lojistik, MNG Kargo, PTT Kargo, Sürat Kargo, Trendyol Express, UPS Kargo veya Yurtiçi Kargo şirketlerinden biri tarafından ulaştırılmaktadır.

Dolayısıyla siparişinizi takip etmenin birden fazla yolu var.

Eğer Trendyol sitesi veya uygulaması üzerinden sipariş takibi yapacaksanız yukarıdaki butona tıkladığınızda açılan sayfadan siparişlerinizi listemeleniz gerekiyor. Siparişlerim sayfasında şimdiye kadar yaptığınız tüm alışverişi göreceksiniz. En son siparişiniz listenin en başında görünecek.

TRENDYOL SİPARİŞ TAKİBİ

Siparişinizi takip etmenin en hızlı yolu Trendyol'un internet sitesi veya uygulaması üzerinden kullanıcı girişi yapmaktır. Bu yöntemi kullandığınızda siparişiniz hangi kargo şirketi tarafından taşınırsa taşınsın farklı sipariş takip kodlarını ezberlemenize ya da bir yerlere not almanıza gerek yok. Aşağıdaki adımları takip etmeniz kafi.

Bununla birlikte siteye üye değilseniz, misafir müşteri iseniz ya da giriş bilgilerinizi unuttuysanız yine de kargo takibi yapabilirsiniz. Onu aşağıda, bir sonraki bölümde açıklayacağız.

Trendyol Sipariş Takip
1. Trendyol sitesine girin ve sağ üstteki Giriş Yap butonuna tıklayın.

Trendyol'un internet sitesi olduğu gibi Apple Store, Huawei App Gallery ve Google Play'de uygulaması mevcuttur. Onlardan herhangi birini kullanıyorsanız siteye girmenize gerek yok, uygulamayı açmanız yeterli.

Trendyol Kargo Takibi

2. Hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yaptıysanız sağ üst köşede yer alan Hesabım butonuna tıklayın.

Hesabım butonuna tıkladığınızda ya da fare ile üstüne geldiğinizde bir menü açılacaktır. Bu menüden Siparişlerim yazan bağlantıya tıklayın.

3. Açılan sayfada hangi siparişinize dair kargo takibi yapmak istiyorsanız o siparişin sağ üstünde yer alan Sipariş Detayı linkine tıklayın.

Trendyol üzerinden yaptığınız alışverişlerin listesi Siparişlerim sayfasında yer alır. Her birinin üstünde sipariş tarihi, özeti, alıcı adı ve tutarı göreceksiniz. En sağda ise Sipariş Detayı butonunu göreceksiniz. Sipariş detayı butonu bu sayfadaki farklı siparişlerini birbirinden ayırt etmenin güzel bir yoludur.

4. Siparişinizde yer alan herhangi bir ürünün teslimat bilgisini görmek için o ürünün sağ üstünde yer alan Teslimat Bilgileri linkine tıklayın.

Bir siparişte birden fazla ürünü satın almış olabilirsiniz. Bu ürünlerin her birinin teslimat zamanı ve gönderildiği kargo firmaları farklı olabilir. Dolayısıyla Trendyol'dan aldığınız bir ürünün kargo takip süreçleri sepetinizdeki tüm ürünler için aynı değildir. Sepetinizdeki her ürünü ayrı ayrı incelemeniz gerekir.

5. Siparişinizin size ulaşana kadar izlediği yolu ve durumunu açılan sayfada göreceksiniz.

Açılan sayfanın en üstünde kargonuzu taşıyan firmanın logosunu ve siparişinizin o anki durumunun güzel bir grafikle özetlendiğini göreceksiniz.

TRENDYOL KARGO TAKİP

Siparişiniz dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile bilgilendirme mesajı alacaksınız. Bu mesajda Kargo Takip kodunuz bulunmaktadır. Kargo takip kodunu kullanarak sipariş takip etmek de çok kolay.

1. Kargo takip kodunuzu kaybetmeyin.

Kargo takip kodu her siparişe özel olarak oluşturulur ve yeniden kullanılmaz. Yani sene boyunca Trendyol'dan aldığınız ürünlerin hepsini aynı kodla takip etmeniz mümkün değil.

2. Kargotakibi.com internet sitesini açın.

Kargotakibi.com'da hem alışveriş sitelerinin hem de kargo firmalarının takip süreçleri yer almaktadır. Yukarıdaki menüden istediğiniz bilgiye hızlıca ulaşabilirsiniz.

3. Üst menüde yer alan Kargo Takip bağlantısına tıklayın.

Bu menüde tüm kargo firmalarını görebilirsiniz. İlgili kargo firmasının üstüne tıkladığınızda kargo takip kodunu girip siparişinizi takip edebileceğiniz sayfalara direkt bir link olduğunu göreceksiniz.

4. Kargo Takip butonuna tıklayın.

Her sayfada erişimi en kolay yere kargo takip butonlarını yerleştirdik. Bu sayfanın başındaki turuncu sipariş takip butonu gibi.

5. Açılan sayfada yer alan kutucuğa kargo takip kodunuzu girin veya kopyaladıysanız (Ctrl+C) Yapıştır (Ctrl+V) yapın.

6. Kargo takip süreçleriniz karşınıza çıkacaktır.

Trendyol Sipariş Takibi

TRENDYOL ÜRÜN İADESİ

Trendyol'dan aldığınız bir ürünü herhangi bir sebepten ötürü ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Bunu yaparken birkaç detaya dikkat etmenizde fayda var. Gerisini zaten Trendyol sitesi veya uygulaması üzerinden rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

1. Öncelikle iade edilecek ürünlerle faturanızı aynı pakete koymayı unutmayın. Faturanız yoksa ya da bir şekilde kaybettiyseniz sorun yok, boş bir kağıda aşağıdaki bilgileri yazıp onu iade paketinizin içine koyabilirsiniz.

a. Adınız Soyadınız
b. İade Nedeniniz
c. Sipariş Numaranız

2. Sepetinizdeki ürünler size ayrı ayrı teslimatlarla ulaştırılmış olabilir, her bir teslimat için ayrı ayrı paketler oluşturmanız gerekir.

3. Site üzerinden Siparişlerim sayfasına gittiğinizde Detaylar kısmından Kolay İade Talebi Oluştur butonuna tıklayın. Buraya neden iade etmek istediğinizi yazın ve size verilecek olan iade kargo kodunu not alın. Bu not 7 gün geçerlidir. İade kodunu oluşturmanıza rağmen 7 gün içinde ürünü iade kargosuna teslim etmediyseniz, yeniden iade kodu oluşturmanız gerekir.

4. Kargonuzu ücretsiz olarak iade etmek için Kolay İade adımında belirtilen kargo firması ile iade etmelisiniz. İade kargo kodunuz bu adımda çok kritik. Gelen kargo personeline iade yapmak istediğinizi ve iade kargo kodunu mutlaka verin.

5. Normalde Trendyol'dan yaptığınız ürünlerin iadesinden herhangi bir ücret alınmaz ancak Kargo Bedava kampanyasıyla aldığınız ürünlerde bu durum değişebilir. Bazı durumlarda kargo ücretiniz ürün bedelinden düşülebilir. Müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Trendyol Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

TRENDYOL KARGO ÜCRETİ

Trendyol'da birçok ürünün sol üst köşesinde Kargo Bedava bilgisi bulunmaktadır. Bunlardan herhangi bir kargo ücreti alınmamaktadır, ancak diğer ürünlerde kargo ücreti alınmaktadır.

Kargo ücreti siparişinizdeki ürünü kargolayacak satıcı sayısına göre hesaplanmaktadır ve bu siparişinizin toplam kargo ücreti bilgisini Sepetinize gittiğinizde sağ üstte bulunan Sipariş Özeti kutucuğundan öğrenebilirsiniz.

Bunlarla birlikte Elite üyelerine 50 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir.

Butiğe özel kargo bedava kampanyaları düzenlenmektedir.

Belli bir fiyatın üstündeki siparişlerde kargo ücreti alınmamaktadır. Bu gibi özel durumları sepetinizdeki özet kutucuklardan ve bazen üst kısımda ayrı bir satır olarak beliren uyarılardan öğrenebilirsiniz.

TRENDYOL GEL AL NOKTASI NEDİR?

Trendyol Gel Al noktaları her şehirde belli noktalara bulunan ve belli sayıda kutucuklardan oluşan teslimat noktalarıdır. Burada amaç ürünü adresinize gönderip kargoda vakit kaybetmektense Gel Al noktalarına kişinin kendisinin uğrayarak teslim almasını ve böylece daha hızlı teslimat yapmaktır. Trendyol bu teslimat yöntemini desteklemektedir. Bunun için Gel Al ile teslimat yapılan siparişleriniz için 10 TL tutarında indirim kuponu vermektedir. Bu kupon 50 TL üzeri alışverişlerde 1 hafta içinde kullanmanız şartıyla siparişinizi teslim aldıktan sonra 24 saat içinde hesabınıza tanımlanır.

Trendyol Gel Al Noktası

Sipariş verirken Sepetim aşamasındayken adresinize en yakın Gel Al Teslimat noktasını seçebilirsiniz. Siparişiniz teslimat noktasındaki kutucuğa teslim edildiğinde size e-posta veya kısa mesaj ile bir şifre gönderilecektir.

Siparişiniz teslimat noktasına ulaştıktan sonra 3 gün içinde şifre ile birlikte giderek teslim almanız gerekir.


TRENDYOL MÜŞTERİ HİZMETLERİ VE ÇALIŞMA SAATLERİ

Çağrı Merkezi

0 212 331 0 200

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve hafta sonu 08:30-24:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca şu kutucuğa tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfadan Canlı Online Destek almak mümkündür.


Trendyol Kargo Takip

TRENDYOL.COM

Trendyol 2009 yılında faaliyete başlayan, Türkiye'nin en büyük online alışveriş platformlarından biridir. Giyim, süpermarket, kozmetik, ayakkabı, çanta, elektronik ve aksesuar başta olmak üzere binlerce çeşit ürünün satıldığı Trendyol'a 2018 yılında Çinli alışveriş devi Alibaba 728 milyon dolar yatırım yaparak şirketin yaklaşık yüzde 75'ini bünyesine kattı. Ayrıca 2018 ve 2021 yılında yaptığı 350 milyon dolar ile şirketteki hissesini yüzde 86,5'e çıkaran AliBaba, Trenyol'un değerlemesini 11 milyar dolara taşımış oldu.

Trendyol'da bağımsız işletmeciler Pazaryeri ve Yemek kategorisinden başvuruda bulunarak ürünlerini satabilmektedir.

Trendyol'da ürün satabilmek için Satıcı Başvuru Formunun doldurulması gerekmektedir.