YURT DIŞI KARGO TAKİP

Yurt içinde kargo takibi yapmak kolay, ama yurt dışına paket göndermek istediğinizde olayın boyutu hemen değişiveriyor. Zira yurt içi kargo firmalarının hemen hemen hepsi yurt dışına taşımacılık yaparken yabancı bir çözüm ortağı ile birlikte çalışıyorlar.

Yurt içi kargo takibi artık çok daha zahmetsiz. Yukarıdaki menüden istediğiniz kargo firmasını seçerek açılan sayfadan kargo takibi yapabilirsiniz. Ülkemizde hizmet veren kargo firmalarının hepsi online kargo takibi yapmak için gereken altyapıya sahipler. PTT Kargo, Aras Kargo, Yurtiçi Kargo ve UPS Kargo gibi firmaların hepsi online kargo takip modülü sundukları gibi mobil uygulama üzerinden kargo takip teknolojileri ile de müşterilerine hayatı kolaylaştırıyorlar. Bunun sebebi yurt içinde kargo takip süreçlerinin entegrasyonu çok daha kolay.

Eğer ki bir firma paketi kendisi teslim alıp alıcıya kendi kuryesi ile ulaştırıyorsa zaten her şey kendi kontrolünde gerçekleşiyordur. Tek yapmaları gereken paketlerin uğrak noktalarında otomatik kayıt sistemleri kurarak aktivite kaydını tutmak ve bunu sorgulamak isteyen müşterilerine veri tabanlarına sorgu imkanı vermek. Bu sorgular için kullanılan anahtar kelime kargo takip kodu.

Kargo takip kodunun ne olduğunu biliyorsunuz, ama hatırlamak isteyenler için aşağıdaki sayfa doyurucu bilgiler içermektedir.

Kargo Takip Kodu Öğrenme

Özetle kargo takip kodunuz paketinize özel olarak verilmiş bir kimlik numarasıdır ve sadece o pakete özeldir. Tekrar tekrar kullanılamaz. Bazı kargo firmaları için sadece sayılardan ibarettir. Bazı firmalar sadece harflerden oluşan kodlar ürettiği gibi hem harf hem sayı üreterek kargo takip kodu veren firmalar da mevcuttur. Bu tamamen kargo firmasının kendi tercihidir. Uluslar arası bir kargo takip kodu standardı bulunmamaktadır.

Yurt dışına kargo gönderecekseniz ya da Aliexpress gibi bir firmadan sipariş verdiyseniz kargo takibi yapmak azıcık çetrefilli bir süreç. Yukarı menüden yabancı kargo firmalarını seçerek yurt dışı kargo takibi yapmanız mümkün ama her zaman doyurucu bilgi alamayabilirsiniz. Bunun sebebi yabancı kargo firmalarının genellikle ülkemizde bir entegratör ile çalışmaları ve her kargo firmasının kendi kargo takip süreçlerinin farklı olması.

Örneğin, Almanya'ya A Kargo şirketi ile bir paket göndermek istediğinizde Almanya'daki dağıtım işi muhtemelen yabancı bir kargo firmasına emanet. Paketinizin ülke sınırlarını çıkıncaya kadarki hareketleri A Kargo'ya ait ve bu hareketleri zaten online olarak takip edebiliyorsunuz ama başka ülkenin sınırlarındaki kargo hareketleri hangi yabancı kargo firması ile entegre oldularsa onlara ait ve sınırdan sonraki bu hareketleri görmek mümkün olmayabiliyor.

Aliexpress Sipariş Takip

Aliexpress gibi yabancı bir alışveriş sitesinden sipariş verdiğinizde sadece belli ülkelerde, özel anlaşmalı olunan kargo firmaları varsa uçtan uca kargo takibi yapabiliyorsunuz. Bunun için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Bu yüzden özellikle yabancı sitelerden alışveriş yaparken kargo (shipping) detaylarını dikkatle okuyun.

Özetle yurt dışı kargo takibi yapacaksanız yurt içindeki kargo takip süreçleri gibi anında, tam ve sağlıklı bilgiler alamayabilirsiniz. Kargonuz kuryede, dağıtıma çıktı, teslimat saati 13:45 gibi genellikle ulusal firmaların sunduğu güzellikleri göremediğiniz için telaş yapmayın, bu durum yurt dışı servislerinin genelinde aynı. İstisnalar kaideyi bozmaz, Fedex gibi uluslararası taşımacılık konusundaki süreçlere oldukça fazla yatırım yapan ve kargo takip süreçlerinde daha hızlı sonuçlar üretebilen firmalar ayrı. Yukarıdaki kargo takip menüsünden istediğiniz kargo firmasını seçin, eğer ki yurt dışına kargo gönderen bir firma ise açılan sayfada Yurt Dışı Kargo Takip butonu göreceksiniz. Oraya tıklayarak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fedex Kargo Takip


Fedex Kargo Çağrı Merkezi

444 93 39

Fedex Kargo Çalışma Saatleri

Şubeden şubeye farklılık göstermektedir. Üst menüden Fedex Kargo Takip sayfasını seçerek en yakın Fedex Şubesi ve çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.İLETİŞİM

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi
Deparko Sanayi 14. Parsel
34490 Başakşehir / İSTANBUL
T: +90 553 375 77 03
Kargo Takip

© 2023

Yasal Uyarı

Kargotakibi.com, kargo ve online alışveriş ile yolu kesişen kişilere faydalı bilgiler sunmak amacıyla kurulmuştur. Kargo firmaları hakkında en güvenilir ve hızlı bilgiyi alabileceğiniz yer firmaların resmi iletişim kanallarıdır.

Bu sitede yer alan bilgiler Aras Kargo, MNG Kargo, FEDEX, Metro Kargo, Turkish Cargo, PTT Kargo, UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo gibi kargo firmalarının online bilgi kanallarından alınmıştır ve tavsiye amaçlıdır, herhangi bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Kargo Takibi bu sitede yer alan bilgileri belli aralıklarla güncellemekle birlikte kargo firmalarının anlık güncellemelerini takip etmek zorunda değildir.

Kargotakibi.com'da Amazon, Çiçeksepeti, Gittigidiyor, Trenyol, N11, AliExpress, Hepsiburada, Getir, Mediamarkt, Modanisa, Yemeksepeti gibi büyük online alışveriş sitelerinin sipariş takip bilgileri de yer almaktadır. Bu bilgiler belli aralıklarla firmaların bilgi kanallarından alınarak güncellenmekle birlikte KargoTakibi anlık güncelleme garantisi vermez.

Bu sitede kargo teslimat süreleri, kargo takip bilgileri, sipariş takip süreçleri ve kargo fiyat bilgileri de sunulmaktadır. Dolayısıyla sadece kargonuz veya siparişiniz yola çıktıktan sonra değil, onun öncesinde de kargo asistanından aradığınız sorulara cevap bulabilirsiniz. Ayrıca online kaynaklardan derlediğimiz kargo şubeleri sayfasında size en yakın şubeye ait adres ve telefon bilgilerini bulacaksınız.

KargoTakibi'nde yer alan yorumlar kişisel ifadelerdir. Ziyaretçilerimizden herhangi bir sayfada yorum yaparken kanunlara ve kişisel haklara saygılı, küfürsüz ve konuyla alakalı cümleler kurmalarını bekliyoruz. Reklam, küfür, hakaret veya herhangi bir şahsı ya da şirketi aşağılayan ifadeler içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır. Kargotakibi.com'da buna benzer ifadeler içerdiğini düşündüğünüz yorumları İletişim sayfamızdan ya da [email protected] e-posta hesabımızdan bize iletebilirsiniz.

Bu sitede 5651 ve 5846 sayılı Kanun hükümlerine aykırı içerik yayınlanmaz. Sitedeki herhangi bir içeriğin bu kanunlara aykırı olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçmeniz halinde bu içerik yayından kaldırılacaktır. Ayrıca sitede sunulan bilgilerin güncel olmadığını düşünüyorsanız iletişim formu üzerinden bize iletmeniz halinde bahse konu içerik güncellenecektir.

Sizi seviyoruz.