Sendeo Kargo Takip

Kargo sektörünün en genç üyelerinden biri olan Sendeo şimdilik Kurumsal müşterilerinin kargolarını taşımakta ve bu gönderilere dair kargo takip hizmeti sunmaktadır.

Sendeo kargo takibi yapmak için ihtiyacın olan şey takip numarası veya müşteri referans numarası. Bu numarayı Takip No / Müşteri Referans No yazan kutucuğa yazdıktan sonra hemen yanındaki güvenlik kodunu doğru girmeniz gerekmektedir. Bu kodu da girdikten sonra Sorgula butonuna tıkladığınızda kargonuzun hareketlerini öğrenmeniz mümkün.

Kargo Takip Yorum Yaz

Sendeo Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Sendeo yeni nesil kargo şirketlerinden biri. Yeni nesil iş modellerinin heyecanını ve farklılıklarını iş modeline yansıtan firmanın henüz fiziksel bir şubesi bulunmamaktadır. Bununla birlikte fiziksel teslimat noktaları bulunmaktadır. Eğer ki kargo adresinize teslim edilmeyecekse size en yakın Sendeo teslimat noktasını seçerek paketi oradan teslim almanız mümkün. Sendeo 81 ilde bulunan Aydaz bayi ağını kargo süreçleriyle entegre ettiğinden illerdeki muhatap sıkıntısını ortadan kaldırmıştır.

Kargo dağıtımı için uygun araç ve personeli olan herkes Sendeo acentesi olmak için başvuruda bulunabiliyor. Bununla birlikte Sendeo'nun standartlarını sağlayan, kolay ulaşılabilir ve güvenilir bir mağazası olan her işletmeci de teslimat noktası olarak başvuruda bulunabiliyor.

Sendeo kargo takibi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

1. Sendeo kargo takip butonuna tıkla.

Aşağıdaki butona tıkladığında Sendeo kargo takip sayfası açılacak. Bu sayfadan sorgulama yapabilirsin. Başka herhangi bir yere gitmene gerek yok.

Sendeo Kargo Takip
Kargo takip kodu nedir, nereden alınır gibi her türlü sorunun cevabı için aşağıdaki sayfamıza buyrun.

2. Açılan "Gönderi Takip" sayfasındaki takip no veya müşteri referans no kutucuğuna kargo takip numarasını gir.

Gönderiniz teslim edildiğinde size bir kargo takip numarası verilecek. Bu takip numarasını açılan sayfadaki ilk kutucuğa gir ama henüz işlem tamamlanmadı.

Kargo takip kodunuz rakam veya harflerden oluşabilmektedir. Sendeo kargo takip sayfasından son 15 gün içindeki kargolarınızı takip edebilirsiniz.

3. Güvenlik kodunu gir.

Kargo takip kodunu ilk kutucuğa girdikten sonra güvenlik kodunu da girmen gerekiyor. Güvenlik kodu kargo takip kodunun bir parçası değil. Sendeo kargo takip sayfasından her yeni kargo takip sorgusu yaptığında yeni bir güvenlik kodu gelecektir.

Bu sadece otomatik sorguların önüne geçmek için alınmış bir güvenlik önlemi.

4. Yeşil renkli "Sorgula" butonuna tıkla.

Sendeo kargo takip kodunu ve güvenlik kodunu eksiksiz bir şekilde girdikten sonra Sorgula butonuna tıkla. Açılan sayfada kargonun hareketlerini görebilirsin.

Sendeo Kaç Günde Gelir?

Kargo teslim sürelerinde en önemli faktör kilometredir. Kargo firmalarında genellikle psikolojik sınır 600 kilometredir. 600 kilometreden kısa mesafelerde genellikle 1 iş gününde paket teslimi yapılır. 600 km ile 1200 kilometre arasında bu süre en az 1 gün daha artar. 1200 kilometreden sonrasında ise ideal koşullarda 3 gününü bulabilmektedir.

Kargo teslim süresi hesaplanırken seçtiğiniz hizmetin türü de en az mesafe kadar önemlidir. Ekspres bir hizmet satın aldıysanız yukarıdaki süreler değişecektir.

Bu süreler Sendeo'ya özel süreler olmayıp kargo sektörü için genel bir bilgilendirme yapılmıştır.

Sendeo Çağrı Merkezinin Telefonu Kaç?

Sendeo çağrı merkezinin telefon numarası: +90 444 75 48

Yukarıda da belirtildiği üzere Kolay Gelsin şimdilik bireysel taşımacılık hizmeti sunmamaktadır. Anlaşmalı olduğu kurumsal firmaların paketlerini taşıdığından; örneğin Amazon Türkiye'den sipariş verirken kargo ücreti bilgisi de sipariş onay veya ürün detay sayfalarında zaten görünmektedir.

Sendeo çağrı merkezi 7 gün 24 saat boyunca müşterilerine destek veriyor. Bununla birlikte sendeo.com.tr internet sitesine girdiğinizde sağ altta beliren sanlı destek kutucuğuna tıkladığınızda bir Sendeo yetkilisi ile mesajlaşabileceğiniz bir destek paneli açılıyor.

Bu şikayet paneli üzerinden kısayollar tanımlanmış durumda. Otomatik yanıt veren sistem öncelikle sizdem aşağıdaki kısayollardan birini tuşlamanızı rica ediyor.

  • 1. Kargom nerede?
  • 2. Şube/acentelik başvurum
  • 3. İş başvurusu
  • 4. Teslimat noktam hangisi?
  • 5. Şikayetim var
  • 6. Diğer

Seçtiğiniz kısayollara göre sizi ilgili sayfaya yönlendiren sevimli robot tanımlanmamış sorular için azıcık yetersiz kalıyor ama bu haliyle de iş görüyor.

Sendeo Hangi Saatler Arasında Çalışıyor?

Sendeo hafta içi mesai saatlerinde ve Cumartesi günleri yarım gün çalışıyor. Hafta içinde 09:00-18:00 saatleri arasında ve Cumartesi günleri 09:00-14:00 saatleri arasında teslimat yapıyor.

Sendeo, Pazar günleri çalışmıyor. En azından şimdilik bu şekilde.


Sendeo Çağrı Merkezi ve Çalışma Saatleri

Sendeo Çağrı Merkezi

444 75 48

Sendeo Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09:00 - 18:00

Cumartesi: 09:00 - 14:00

Sendeo Kargo Yorumlar

Kargotakibi.com'da yorum yazarken birkaç şeye dikkat etmenizi bekliyoruz.

Yorumlarınız ülkemizin kanunlarına ve mevzuatına uygun, ve kişisel haklara saygılı olmalı. Aşağılayan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır.

  1. Yorumların sıralamasını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Biz varsayılan olarak En Yeni yorumları en başta gösteriyoruz.
  2. Beğendiğiniz yorumlara oy verin. Bu, onların En Çok Tartışılan sıralamasında daha üstlerde görünmesini sağlayacak. Beğenmediğiniz yorumlara da negatif oy verebilirsiniz.
  3. İstediğiniz kadar yorum ve/veya cevap yazabilirsiniz. Emoji veya kalın harf kullanmak isterseniz kutucuğun üstündeki ikonları kullanın.

 kişi bu sayfa hakkında konuşuyor.Sendeo kargo takip nasıl yapılır?

SENDEO KARGO

Sendeo bir Koç Holding şirketi. Dolayısıyla arkasına bu topluluğun yaygın dağıtım ağını ve birikimini de almış durumda. Tüm Türkiye'de bulunan Aygaz bayileri Sendeo'nun kargo dağıtım ağının önemli bir bileşeni.

Sendeo "eve geldik bulamadık, geldik vardınız ama kapıyı açmadınız, kapı açıldı ama yağmur yağdı" gibi yıllardır kargosunu heyecanla bekleyip de kargoculardan bu şekilde savunmalar duyan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan yeni nesil kargo şirketlerinden biri. Geleneksel kargo taşımacılığını müşteriye daha yakın bir ilişki kurarak dönüştürme yolunda emin adımlarla ilerleyen Sendeo, müşterinin ihtiyaçlarına özel teslimat çözümleri geliştirme iddiasında.

Her şehirde güvenilir ve kolay ulaşılabilir bir mağazası olan işletmelere de bu dağıtım ağının bir parçası olmak üzere imkanlar tanınıyor. Sitedeki acente olmak istiyorum veya sendeo teslimat noktası olmak istiyorum formlarını doldurmak suretiyle başvuruda bulunan işletmeler değerlendirmeye alınıyor. Her şehirde sıfırdan yeni bir dağıtım ağı kurmak için tonla para ve zaman harcadıktan sonra hantal dinamiklerle boğuşan geleneksel bazı kargo şirketlerinin aksine var olanı değerlendirmek ve hazırda kurulu bulunan altyapıların avantajından faydalanmak üzere yeni bir vizyon geliştiren Sendeo tüm Türkiye'ye hizmet sunuyor.

Genel Müdürlük Adresi: Kemerburgaz Caddesi Vadi İstanbul Park 7B Blok Kat:12 Sarıyer İstanbul