Trendyol Sipariş Takibi Nasıl Yapılır?

Türkiye'nin en büyük alışveriş sitesinden aldığınız ürünleri takip etmek çok kolay.
İster Trendyol sitesi üzerinden ister Kargotakibi.com üzerinden siparişlerinizin durumunu öğrenebilirsiniz.
Aşağıda özet bir bilgi bulacaksınız, ancak detaylı kılavuza yukarıdaki Sipariş Takip menüsünden ulaşabilirsiniz.

Trendyol Sipariş Takibi Nasıl Yapılır?
02 Ocak 2022Kargo Blog
Trendyol'dan verdiğiniz siparişinizi dört gözle beklerken kargonuzun nerede olduğunu, kimlerin elinde dolaştığını öğrenmeniz mümkün.

Sadece bu sorunun cevabı için kocaman bir kılavuz hazırladık. Aşağıdaki linke tıklayarak ulaşacağınız sayfada en sıcak sorularınızın cevapları mevcut.

Kargotakibi.com'da yerli ve yabancı tüm kargo firmalarının kargo takip bilgilerine erişmeniz mümkün. Bu bilgileri her geöen gün güncelliyoruz. Trendyol "Nasıl yapılır" kategorimizin en yeni üyesi oldu.

Alibaba'dan aldığı yatırımlarla yüzde 80'den fazla hissesi yabancı yatırımcılara geçen Trendyol, özellikle efsane indirim günlerinde en çok ziyaret edilen sitelerden biri olmayı başardı. Çok fazla sayıda ürüne ev sahipliği yapan sitede pazaryeri mantığıyla firmalarda satış yapabiliyor. Hal böyleyken kargo takip süreçleri de birazcık kafalarda soru işareti oluşturabiliyor. Aslında her şey çok basit.

İsterseniz Trendyol sitesinden isterseniz kargo firmalarının takip modülleri üzerinden sipariş takibi yapmak artık çok kolay.

Trendyol Sipariş Takibi Nasıl Yapılır?

Paketleri beklerken sıklıkla yapılan hatalardan biri sipariş numarası ile kargo firmalarının takip modülleri üzerinden sorgulama yapmak. Sipariş numarası ayrı şey, kargo takip kodu ayrı. Site üzerinden sipariş takibi yapacaksanız sorun yok, zaten kodla falan uğraşmazsınız, Siparişlerim sayfasında genellikle aradığınız bilgiler mevcut.

1. Trendyol sitesine giriş yapın ya da uygulamasını açın.

Sitenin ana sayfasına ulaştıktan sonra sağ üst köşede bulunan Giriş Yap butonuna tıklayın ve kullanıcı adı ve şifrenizi girin.

Şifrenizi unuttuysanız bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfadaki 'Şifremi Unuttum' yazısına tıklayın.

2. Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra açılan sayfada yine aynı yerde yazan Hesabım menüsüne girin.

Bu menüde oldukça zengin bir liste göreceksiniz. Siparişleriniz, ürün değerlendirmeleriniz ve kuponlarınızın hepsine bu menüden ulaşabilirsiniz.

3. Menüde yer alan 'Siparişlerim' linkine tıklayın.

Burada tüm siparişlerinizi en yeniden en eskiye doğru sıralanmış bir şekilde göreceksiniz.

4. Sipariş Detayı yazan butona tıklayın. Bir tasarım değişikliği olmazsa bu buton şimdilik Trendyol'un imzası olan turuncu renkte.

Siparişinizde birden fazla ürün varsa ve bunlar ayrı ayrı kargolanmışsa her birinin sipariş takip sürecine ayrı ayrı bakmalısınız.

5. Ürün detayında Satıcı bilgisinin hemen yanındaki Takip et butonuna tıklayın.

Buradan gerisi zaten otomatik olarak işleyen bir süreç...

Daha detaylı bilgiyi sitemizde yer alan Trendyol Sipariş Takip sayfasından edinebilirsiniz.

Kargonuzun nerede olduğuna dair bir kişiyle görüşmek isterseniz Müşteri Hizmetleri'ni de arayabilirsiniz ancak en hızlı cevabı kargonuzu taşıyan firmanın adresinize en yakın şubesinden öğrenebilirsiniz. Adresinize en yakın kargo şubesini üst menüde yer alan Kargo Asistanı'ndan öğrenebilirsiniz.