Yurtiçi Kargo takip için temel olarak altı farklı seçeneğiniz var. İnternet sitesinden kargo takibi yapmak, Yurtiçi Kargo mobil uygulama ile kargo takip, SMS ile kargo takip ve tabii ki takip kodu ile başı belada olanlar için müşteri hizmetlerini arayarak kargo takibi bilgilerine ulaşmak.

Yurtiçi Kargo takip prosedürlerini kolaylaştırmak için elinden geleni yapıyor. Hatta bazı teknolojilerde sektörde lokomotif görevi üstlendiğini söylemek de mümkün. Her yaş grubundan müşteriye paketlerinin ne aşamada olduğunu çok şık grafiklerle anlatan firma, kargoların taşıma süreçleriyle ilgili oldukça şeffaf davranıyor.

Öncelikle eğer bilgisayarla ve hafızanısla aranız iyiyse Yurtiçi Kargo takibi yapmak için yurtiçi kargo takip kodu veya yurt dışı gönderileriniz için AWB koduna ihtiyacınız var. Bu bilgileri zaten size gönderiyorlar. E-posta veya SMS ile paketiniz Yurtiçi Kargo'ya emanet edildikten sonra takip kodu size ulaştırılıyor. Kargonuzun kimlik numarası diyebileceğimiz bu numarayı kullanarak sitemiz üzerinden veya aşağıdaki butona tıklayarak Yurtiçi Kargo online takip modülü üzerinden "Kargom Nerede" sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Online Yurtiçi Kargo Takip

Online Yurtiçi kargo takip modülünde: kargoyu gönderen, alıcı, kargo çıkış tarihi, yerine ulaşmışsa teslim tarihi, kargo takip kodu, hizmetin tipi ve telefon numarası gibi bilgiler de kişisel bilgileri mümkün olduğunca muhafaza edecek şekilde özetle sunuluyor. Genellikle üst kısımda yer alan ibreli şık grafik ve hemen altındaki Teslim Edildi gibi yeşil bantlı bilgiler Yurtiçi kargo takip için yeterli oluyor.

Yurtiçi Kargo Takip

Aynı teknoloji mobil uygulamayı kullananlar için de mevcut. Telefonunuzun markasına göre Apple Store, Google Play veya Huawei AppGallery mağazalarından Yurtiçi Kargo takip uygulamasını ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz. Firma online üyelik sistemine değer verdiğini, üyelerine %25 indirim fırsatı gibi bazı güzelliklerle hissettiriyor. Mobil uygulama sadece kargo takip ile ilgili bilgileri sunmuyor. Ayrıca bunun üzerinden kurye çağırabilir, fiyat hesaplayabilir ve şube sorgusu da yapabilirsiniz.

SMS ile Yurtiçi Kargo takibi yapmak da mümkün. Cep telefonunuzdan NEREDE yazıp boşluk bıraktıktan sonra Fatura, Gönderi veya Referans kodunu 4343'e SMS göndermeniz yeterli. Kısa bir süre içinde kargonuzun durumu size yine SMS ile iletilecektir. İlk başta biraz uğraştırıcı görünse de mesaj ile Yurtiçi kargo takip yapmak oldukça basit ve kullanışlı.

Beşinci seçeneğiniz ise müşteri hizmetlerini aramak. 444 99 99 numaralı telefonu arayarak birkaç güvenlik doğrulaması yaptıktan sonra size kargonuzun nerede olduğuna dair bilgi vereceklerdir. Bunun yerine en yakın Yurtiçi Kargo şubesini de arayabilirsiniz. Adresinize en yakın şubeyi aşağıdaki butona tıklayarak ulaştığınız sayfamızdan sorgulamanız mümkün.

Son olarak da yakında devreye girecek olan sayfamız üzerinden de siteden ayrılmadan kargo takibi yapmanız mümkün.

Yurtiçi Kargo 800'ü aşkın şubesiyle her ihtiyaca cevap vermek üzere hiç durmadan çalışıyor. YK Plus 24 hizmeti gibi kargo süresini 24 saate düşürmeyi neredeyse bir standart haline getiren firma 1982 yılından itibaren ülkemizde hizmet veriyor. İlk Türk kargo markası olarak kurulan Yurtiçi Kargo, sadece ülkemizde değil Geopost ile yaptığı anlaşma sayeside dünyanın 220 farklı noktasına kargo taşıyor. Yurt dışı kargo takip yapmak için AWB numarasını bir yere not etmeniz gerektiğini tekrar hatırlatalım.


Yurtiçi Kargo

Çağrı Merkezi

444 99 99

Mesai Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 17:00

Yurtiçi Kargo Pazar Günü Açık mı?