Yemek Sepeti Sipariş Takibi

YEMEKSEPETİ SİPARİŞ TAKİBİ

Yemeksepeti Türkiye'nin her ilinde online yemek siparişi verebileceğiniz en büyük alışveriş sitesidir. Siparişleriniz seçtiğiniz restoran tarafından size ulaştırıldığından sipariş takibi nasıl yapılır diye merak edenler için faydalı bilgileri toparladık.

Yemeksepeti.com'dan sipariş verdiğinizde restorandaki fiyatların aynısını ödersiniz. Dolayısıyla yemeksepeti.com size aracılık etti diye ekstra bir komisyon istememektedir. Sitenin nereden para kazandığı konusu tamamen restoranla kendi aralarında. Muhtemelen sipariş başına komisyon vs. alıyorlardır ama bu gerçekten sizin kafa yormamanız gereken bir konu.

Yemeksepeti bazen restoranlarda sunulan fiyatlardan daha cazip kampanyalar sunabilmektedir. Bunda da anormal bir şey yok. Sonuçta Türkiye'nin en büyük yemek sipariş sitesinin bu restoranlara harıl harıl müşteri kazandırmasının müşteriye yansıyan avantajları olması çok normal.

Gelelim asıl kafa yormanız gereken konuya: Yemek sepetinden aldığınız yemeği nasıl takip edeceksiniz? Yemeğiniz ne zaman kapıya gelecek? Yemeksepeti müşteri hizmetleri telefonu kaç?

Yemeksepeti'nden sipariş verdiğinizde takip etmek için yapabileceğiniz en hızlı şey restoranı aramak ya da yemeksepeti.com müşteri hizmetlerini aramak. Yukarıdaki telefon numarasını arayarak yemeksepeti.com müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Yine de en hızlı ve çabuk çözüm genellikle restoranları aradığınızda gelebiliyor.

YEMEKSEPETİ SİPARİŞ TAKİBİ NASIL YAPILIR?

1. Yemeksepeti'nden sipariş verirken restoranın adını görebiliyorsunuz.

Sipariş verirken aynı zamanda teslimat süresini de görebiliyorsunuz. Bu süre dolmadan genellikle yemeğinizi kapıya teslim ediyorlar ama restoranın telefonunu arayarak kuryenin dağıtım bilgisine daha rahat ulaşabiliyorsunuz.

Restoranın telefonuna yoğunluk veya hat kopması gibi sebeplerle bir şekilde ulaşamadıysanız 444 5 445 numaralı çağrı merkezini deneyin. Aynı bilgileri onlardan da alacaksınız ama bu numaradan tüm Türkiye'ye hizmet verdiklerini unutmayın.

2. Restoranı aradıysanız kuryenin telefon numarasını isteyin.

Yemeksepeti, her ne kadar Türkiye'nin en büyük restoranlar topluluğu olsa da kendisinin bir mutfağı olmadığını unutmamakta fayda var. Yemeksepeti.com veya uygulaması üzerinden sipariş verdiğiniz bu bilgi restoranın sistemine aktarılır. Restorandaki kişiler siparişin durumunu aynı sistem üzerinden kaydederler.

Dolayısıyla siparişinizin hazırlanıyor veya teslimat aşamasında olduğunu restoranın güncellediğini unutmayın.

3. Restoranın hizmetinden memnun kalıp kalmadığınızı yemeksepeti.com üzerinden siparişlerinizi listelediğinizde açılan sayfadan puanlayabilirsiniz.

Bazı restoranlar teslimat süresini aşarsa sizi telefonla arayıp bilgi veriyor. Bazıları yola çıktıklarında dahi arayabiliyor.

YEMEKSEPETİ SİPARİŞİM NE ZAMAN ULAŞIR?

Aslında bu sorunun cevabını siparişinizi verirken restoran seçim aşamasında görebiliyorsunuz. Seçtiğiniz kriterlere uygun restoran listesinde mağazanın adının hemen altında teslimat süresi 20-30 dk gibi aralıklarla yazıyor. Dolayısıyla siparişiniz bu süre içinde kapınıza teslim ediliyor. Servis süresi olarak da bilinen bu süre aralığına dikkat ederek sipariş vermenizi tavsiye ederiz.

YEMEKSEPETİ'NE NE KADAR ÜCRET ÖDEYECEĞİM?

Yemeksepeti siparişleriniz için sizden ekstra bir ücret almıyor. Restoranın kendi belirlediği fiyatı ödemeniz kafi. Sipariş aşamasında teslimat süresinin yanında minimum sipariş tutarı yazan yere dikkat etmeniz önemle tavsiye edilir.

YEMEKSEPETİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ TELEFONU KAÇ?

Yemeksepeti müşteri hizmetleri her türlü şikayet, öneri ve sipariş takibi için destek vermektedir. Yemeksepeti çağrı merkezi telefonu: 444 5 445.


YEMEK SEPETİ ÇAĞRI MERKEZİ VE ÇALIŞMA SAATLERİ

Çağrı Merkezi

444 5 445

Yemepsepeti.com Çalışma Saatleri

7x24

Restoran Çalışma Saatleri

MuhtelifYEMEKSEPETİ

Yemek Sepeti ya da Yemeksepeti.com Türkiye'de tüm restoranları bünyesinde toplayarak ilk defa online yemek siparişi konseptini hayata geçirmiş olan şirkettir. 2015 yılında 589 milyon dolarlık değerleme ile tüm hisseleri Berlin merkezli Delivery Hero'ya satılan YemekSepeti sadece ülkemizde değil Arabistan, Katar ve Yunanistan gibi ülkelerde de faaliyetlerini sürdürüyor. BanaBi özelliğini de açmasıyla birlikte Getir'le arasındaki rekabet gittikçe kızışan şirketin sahipleri Gorillas adlı dağıtım ağına geçtiğimiz günlerde yaptıkları 235 milyon dolarlık yatırımla bu sektördeki vizyonlarını ilan etmiş oldu.

Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın, şirketin 589 milyon dolara satılmasını müteakip çalışanlarına 27 milyon dolarını dağıtmasıyla gündem olmuştu. Nevzat Aydın 1 Kasım 2021 itibarıyla CEO'luk görevini devretti.