PTT Kargo her gün binlerce kargo taşıyor. Ülkemizin en yaygın kargo dağıtım ağlarından biri olan PTT Kargo, kargo teslimat süreçlerini yeni ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmeye devam ediyor.

PTT Kargo Gönderi Takip

PTT Kargo ile Türkiye'nin her köşesine kargo göndermek veya sipariş teslimatı yaptırmak mümkün. Bazı uzak köy veya mahallelerin teslimat süreleri biraz uzun olabilmekte, bazılarında ise belli günlerde teslimat yapılabilmektedir. Bunlarla ilgili detaylı bilgiyi PTT Kargo şube yetkilisinden öğrenebilirsiniz.

Bu sayfada size iki tane seçenek sunduk.

  1. Bunlardan ilki üstteki Kargo takip sorgulama modülü. Bu modülü kullanmak için sol kutucuktan PTT Kargo'yu seçin. Bu modül üstünden yapacağınız işlemlerin sonucunu bu sayfadan görebilirsiniz.
  2. İkinci PTT Kargo takip modülümüz ise tek satırlık aşağıdaki kargo takip modülü. Buraya PTT kargo takip kodunuzu girin ve Sorgula butonuna tıklayın. Bu modül sizi PTT Kargo'nun kargo takip sayfasına yönlendirecektir.

PTT Kargo Gönderi Takip Sorgulama

PTT Kargo ile ilgili en doğru bilgiyi PTT Kargo'nun resmi iletişim kanallarından alabileceğinizi unutmayın.

Yukarıdaki tek satırlık forma kargo takip numaranızı girin.

13 haneli PTT Kargo takip numaranızı girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayın.

Kargo sorgulama butonu sizi direkt olarak PTT Kargo Gönderi Takip sayfasına yönlendirecek.

Açılan sayfada sizden bir robot olmadığınızı ispatlamanız için birkaç güvenlik sorusunu cevaplamanız istenebilir. Bu sayfa PTT Kargo'nun müşterilerinin kargo bilgilerinin ve kişisel bilgilerinin korunması için geliştirdiği bir güvenlik önlemidir. Zaten oldukça basit bir güvenlik adımı. Aşağıdan bisiklet içeren tüm resimleri tıklayın gibi basit sorular geliyor.

Ben Robot Değilim, güvenlik adımındaki soruları cevaplarken mümkün olduğunca en doğru cevabı vermeye çalışın. Bununla birlikte bisikletin tekerinin en ucu da dahil mi gibi çok detay takılmanıza gerek yok. Sistem cevaplarınızı anlayacaktır.

Sistem verdiğiniz cevaptan şüphelenirse zaten birkaç tane daha resimli soru sorabilir.

PTT Kargo Gönderi Takip Sayfası

Yukarıdaki formu kullanarak kargo takibi yapmak istediğinizde hata alıyorsanız aşağıdaki butonları da kullanabilirsiniz. Bu butonlar sizi doğruca PTT Kargo Takip sayfasına yönlendirecektir.

Yukarıdaki PTT Kargo takip butonuna tıkladığınızda açılan sayfada Gönderi Takibi başlıklı bir kutucuk göreceksiniz.

Bu kutucuğa gönderi takip numaranızı girin. PTT Kargo gönderi takibi için 13 haneli ve tamamen rakamlardan oluşan bir kod kullanmaktadır.

Kargo takip kodunuzu eksiksiz olarak girdiyseniz Enter tuşuna basın ya da telefonunuzun ekranından hemen yandaki büyüteç ikonuna tıklayın.

PTT Kargo ile taşınan gönderinizin nerede olduğunu ekranda göreceksiniz.

Ekranda gördüğünüz bilgilerin bilgi amaçlı olduğu uyarısını da göz önünde bulundurmakta fayda var, çünkü normal koşullar altında PTT Kargo hızlı bir şekilde teslimat yapmakla birlikte bazen acil durumlar, olumsuz hava koşulları ve kazalar gibi elde olmayan sebeplerden ötürü kargo teslimat süreleri uzayabilmektedir.

PTT Kargo Şubeleri

Kargo takibi ile ilgili diğer kargo firmaları da PTT Kargo da online takip imkanı sunmaktadır. Ancak yine de bazı müşteriler için kargo takip kodu ile uğraşmak yerine telefonla bilgi almak ilk tercih olabiliyor.

PTT Kargo gönderi takip için arayabileceğiniz yerlerden biri PTT Müşteri Hizmetleri. 444 1 788 numaralı telefondan PTT Kargo temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Eğer adresinize en yakın Ptt Kargo şubesi ile görüşmek isterseniz aşağıdaki butona tıklayarak istediğiz il ve ilçedeki PTT Kargo şubesini sorgulayabilirsiniz.

İlk butona tıkladığınızda Aras Kargo, Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo, PTT Kargo ve UPS Kargo gibi diğer kargo firmalarının da şubelerine ulaşabilirsiniz.
En yakın PTT Kargo şubeleri sayfalarından adresinize en yakın PTT şubesinin adresini, telefon numarasını, çalışma saatlerini ve hatta şube yol tarifini görebilirsiniz.