Kargomu Nasıl Takip Edebilirim?

Bu sayfadan kargo takibi yapabilirsiniz. Aşağıdaki modülden önce kargo firmasını seçin, ardından da kargo takip kodunuzu eksiksiz olarak diğer kutucuğa girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayın.

Kargo takibi yapmak çok kolay. İhtiyacınız olan tek şey kargo takip numarası. Gerisini buradan takip edebilirsiniz. Yukarıdaki modülden sorgulama yaptıktan sonra aldığınız hizmet için ilgili kargo firmasına teşekkür etmek veya görüş bildirmek için yorumlarınızı paylaşın.

Kargo Takip Yorum Yaz

Kargo takibi yapmak için kargo şirketinin size verdiği kargo takip koduna ihtiyacınız var. Bununla ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki sayfamızda açıkladık, ama kısaca burada da özetlemekte fayda var.

Kargo Takip Kodu Nedir?

Kargo takip kodu, adınıza gönderilen ya da sizin gönderdiğiniz pakete özel olarak kargo sistemi tarafından otomatik olarak üretilmiş bir koddur. Bu kodu kargonuzun kimlik numarası ya da parmak izi olarak düşünebilirsiniz. Teoride aynı kargo firması tarafından iki farklı paket için üretilen kargo takip kodlarının aynı olması imkansızdır. Kargo aynı kişiye ait olsa dahi iki farklı kargonun kargo takip kodu benzersiz olmalıdır. Aksi halde kargo takip sorgulaması yaptığınızda hangi paketinizin takibini yaptığınızı bilemezsiniz. Daha da önemlisi, kargoları otomatik olarak ayıran, sınıflandıran sistemlerin kafası karışır. En azından şimdilik durum böyle.

Kargo takip kodunuzu şube yetkilinden öğrenebilirsiniz. Genellikle size verilen kargo teslim fişinde kargo takip kodu bulunur. Bazı kargo firmaları barkodun altındaki kodu, kargo takip kodu olarak kullanır.

Kargo takip kodları tamamen sayı, tamamen harf veya her ikisinin de kullanıldığı uzun bir karakter dizisi olabilir. Örneğin PTT Kargo, 5554786478678 gibi 13 haneli bir rakam dizisini kargo takip kodu olarak kullanmaktadır. Kargo takip kodunuz GHHG1223 gibi karışık bir karakter seti de olabilir.

Kargo takip kodunuzu ilgili kargo firmasının en yakın kargo şubesini arayarak da öğrenebilirsiniz. En yakın kargo şubesinin adres ve telefon bilgisine aşağıdaki sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kargo Şubeleri

Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Kargo takip kodunuz hazırsa paketinizin nerede olduğunu öğrenmek için ihtiyacınız olan her şey tamam.

Yukarıdaki kargo takip modülümüzden öncelikle kargo firmasını seçtiniz. Hemen yanında veya mobil kullanıcılar için altında bir kutucuk göreceksiniz.

Bu kutucuğa kargo takip kodunuzu aynen yazın.

Bazı kargo firmaları kargo takip kodunu yazarken büyük harf ve küçük harf ayrımına dikkat edebilmektedir. Kargo takip kodunuzu size verildiği gibi yazın. Eksik karakter hata döndürecektir.

Kargo takip kodunuzu yazdıktan sonra sorgula butonuna tıklayın. Kargonuzun nerede olduğu bilgisi ekranda görünecektir.

Kargotakibi.com'da aşağıdaki kargo firmalarının takip işlemlerini siteden ayrılmadan yapabilirsiniz.

Kargotakibi.com'dan istediğiniz kargo firmasının sayfasına tıklayın. Açılan sayfada kargo takip kodunuzu girebileceğiniz bir kutucuk göreceksiniz.

Diğer kargo firmaları için üst menüdeki takip sayfalarımızdan ilerleyebilirsiniz.


Kargo Takip Yorumları

Kargotakibi.com'da yorum yazarken birkaç şeye dikkat etmenizi bekliyoruz.

Yorumlarınız ülkemizin kanunlarına ve mevzuatına uygun ve kişisel haklara saygılı olmalı. Aşağılayan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır.

  1. Beğendiğiniz yorumlara oy verin. Bu, onların En Çok Tartışılan sıralamasında daha üstlerde görünmesini sağlayacak. Beğenmediğiniz yorumlara da negatif oy verebilirsiniz.
  2. İstediğiniz kadar yorum ve/veya cevap yazabilirsiniz. Emoji veya kalın harf kullanmak isterseniz kutucuğun üstündeki ikonları kullanın.

 kişi bu sayfa hakkında konuşuyor.