PTT KARGO TAKİBİ

PTT Kargo takip süreçlerini aşağıdaki formu kullanarak veya ana sayfadan yürütebilirsiniz. Kargo takip ekranında görünen bazı bilgilerin ne anlama geldiğini öğrenmenizde fayda var.

PTT Kargo takibi ekranında kargo takip numaranızı doğru girdikten sonra ekranda paketinizin durumu ve hareketleri belirecektir.

Kargo Takip Yorum Yaz

Bunların ne anlama geldiğine geçmeden önce kargo takip numaranızla ilgili küçük bir hatırlatma: PTT Kargo takip kodunuzu eksiksiz ve size nasıl verildiyse aynen o haliyle kullanmalısınız. Kargo takip kodları genellikle en fazla 20 karakterden oluşur. Bunlar harf ve rakamlardan oluşabilir.

Kargo takip kodunuz ABC987654 şeklinde verildiyse karakterlerin arasına boşluk bırakmadan sisteme girmelisiniz. ABC 987654 şeklinde araya boşluk veya tire gibi karakterler koyarsanız hata veya uyarı alırsınız. abc987654 şeklinde harflerin tamamını küçük harf yazarsanız da hata almanız muhtemel. Dolayısıyla kargo takip kodunuzu eksiksiz bir şekilde büyük ve küçük harflere dikkat ederek, karakterlerin arasına nokta, tire, boşluk gibi ekstra semboller koymadan kullanmalısınız.

Kargo takip numarası ile ilgili daha detaylı bilgiye şu sayfamızdan da ulaşabilirsiniz. Bu sayfada ayrıca kargo takip kodunuzu unuttuysanız nereden ve nasıl elde edebileceğinize dair bilgiler de bulunmaktadır.

PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır?

En üstte bulunan kargo takip modülüne bilgilerinizi girin.

İlk kutucuktan PTT Kargo'yu seçin.

İkinci kutucuğa yukarıdaki kargo takip numarası ile ilgili uyarıları dikkate alarak takip kodunuzu girin. PTT gönderi takip numarası 13 hanelidir.

Sorgula butonuna tıklayın.

PTT Kargo takip ekranında bilgileri doğru girdiyseniz ekranda belirecek veya herhangi bir güncelleme sonrası güncellenebilecek olan bilgilerin anlamları şu şekildedir:

  • Kargo Teslim Alındı: Kargonuzun PTT Kargo şubesinde kaydedildiğini ifade eder. Artık bir kargo takip koduna sahipsiniz.
  • Kargo Yola Çıktı: Kargonuz şubeden bir sonraki lojistik noktasına doğru hareket etti demektir. Yani paketiniz ilk şubeden araca yüklendi.
  • Kargo Dağıtım Şubesine Ulaştı: Size en yakın PTT Kargo şubesi paketi teslim aldı, dağıtım için sıra bekliyor.
  • Kurye Yola Çıktı: Kargoyu size teslim edecek kurye veya PTT personeli evinize doğru yola çıktı. Bu durumda sizinle birlikte çok sayıda müşteriye teslimat yapıldığı için hemen gelmesini beklemeyin. Bu aşama bazen Dağıtım Aracı Yola Çıktı olarak da adlandırılabilir.
  • Alıcıya Teslim Edildi: Kargonuz size veya kargonuzu alabilecek bir kişiye teslim edilmiştir.
PTT Kargo Takip
PTT gönderi takip ekranındaki bilgilerin bilgi amaçlı olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda bulunmaktadır.

PTT Kargo Şubeleri

PTT Kargo takibini online olarak yapabilirsiniz. Hatta kargo takip işlemini en hızlı şekilde yapmanın yolu online hizmetlerdir.

Bununla birlikte size en yakın PTT şubesini arayarak sorularınıza cevap alabilirsiniz. Yakınınızdaki PTT şubesini sitemizden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca şubenin telefon ve çalışma saatlerini ile birlikte şubeye yol tarifini de yine aynı sayfadan öğrenebilirsiniz. Yol tarifi gibi gündelik dinamiklere bağlı bilgilerin sürekli değişebileceğini unutmayın.

PTT Kargo Şubeleri


PTT Kargo Müşteri Hizmetleri ve PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri

444 1 788

0850 222 1 788

PTT Kargo Çalışma Saatleri

Hafta İçi 08:30 - 17:00

CUMARTESİ 08:30 - 12:30

PTT Kargo Yorumlar

Kargotakibi.com'da yorum yazarken birkaç şeye dikkat etmenizi bekliyoruz.

Yorumlarınız ülkemizin kanunlarına ve mevzuatına uygun ve kişisel haklara saygılı olmalı. Aşağılayan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır.

Beğendiğiniz yorumlara oy verin. Bu, onların En Çok Tartışılan sıralamasında daha üstlerde görünmesini sağlayacak. Beğenmediğiniz yorumlara da negatif oy verebilirsiniz.

 kişi bu sayfa hakkında konuşuyor.PTT Kargo Takip

PTT KARGO

PTT Kargo tüm Türkiye'de dağıtım ağı bulunan en büyük kargo firmalarından biridir. Merkeze uzak köylere dahi dağıtım hizmeti vermektedir. Bu gibi uzak mesafeler için dağıtım takvimini öğrenmek için PTT Kargo şubeleri ile iletişime geçebilirsiniz.