Amazon Kargo Takip

AMAZON KARGO TAKİP

Amazon'dan ürün aldığınızda sipariş takibi için 2 seçeneğiniz var.

Bunlardan birincisi direkt olarak Amazon'a kullanıcı adınızla giriş yaptıktan sonra Siparişlerim sayfasından kargonuzun hareketlerini takip etmek. Yukarıdaki yeşil düğmeye tıkladığınızda sizi doğrudan sipariş takip sayfasına götürecektir.

Amazon Sipariş Takip

Siparişlerim sayfasından hangi siparişe dair kargo hareketini görmek istiyorsanız onun yanındaki Kargo Takibi butonuna tıklamalısınız. Bu sayede paketinizin hareket detaylarını görebilirsiniz.

Siparişinizde birden fazla ürün yer alıyorsa bunların her biri için kargo takip bilgisi farklı olabilir. Amazon'un da net bir şekilde belirttiği üzere bazı kargolar takip edilemez.

AMAZON SİPARİŞ TAKİP

  1. Amazon.com.tr internet sitesinin sağ üst kısmında bulunan Giriş Yap butonuna tıklayın.
  2. Giriş yaptıktan sonra yine sağ üst köşede bulunan İadeler ve Siparişler linkine tıklayın.
  3. Gelen sayfada son 3 ay ya da seçtiğiniz zaman aralığı için Amazon'dan verdiğiniz tüm siparişler listelenecektir. Buradan takibini yapmak istediğiniz siparişe gidin.
  4. Siparişin hemen yanındaki Kargo Takibi butonuna tıkladığınızda kargo detaylarınızı göreceksiniz.

Eğer ki Amazon Pazaryeri'ndeki bir mağazadan sipariş vermişseniz ve dükkan sahibi ürünü gönderdiği kargo bilgilerini Amazon'un sistemine girmişse yine aynı yöntemle Amazon Siparişlerim sayfası üzerinden kargo takip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci seçenek ise Pazaryeri satıcısı kargo takip numarasını Amazon sistemine girmemişse paketinizi sevkeden kargo şirketi size SMS ile takip bilgilerinizi gönderecektir. Bu durumda da Kargotakibi.com'dan o kargo şirketinin sayfasına giderek, yurt içi kargo takip butonu aracılığı ile kargonuzun detaylı hareketlerini izleyebilirsiniz.

Kargo şirketinin takip kodu göndermesi üzerinden işleyen kargo takip sürecinin Amazon ile bir ilgisi bulunmamaktadı. Bununla birlikte kargonuzla ilgili her türlü şikayeti ve geri bildirimi Amazon Siparişlerim sayfasından yapabilirsiniz.

AMAZON TESLİM SÜRESİ

Amazon Standart, Ekspres ve Aynı Gün teslimat olmak üzere uygun noktalar için farklı hizmet sunmaktadır. Ekspres ve Aynı Gün teslimat hizmeti için adresinizin belli bölgelerde bulunması gerekmektedir. Örneğin; Aynı Gün Teslimat sadece İstanbul'un belirli bölgeleri için geçerlidir.

Varış Yeri

Standart Teslimat

Ekspres Teslimat

Aynı Gün Teslimat (Akşam)

İstanbul

2-3 iş günü

1 iş günü

Aynı gün 17:00 - 21:00 arasında teslimat

Ankara, Bursa, İzmir

2-3 iş günü

1 iş günü

-

Diğer Şehirler

3-5 iş günü

2 iş günü

-

Şehir Merkezi Dışı

3-5 iş günü

-

-

AMAZON KARGO ÜCRETİ

Amazon'dan 50 lira ve üzeri alışveriş yaptığınızda standart teslimatta kargo ücreti alınmamaktadır. Amazon online mağazasındaki uygun sipariş ya da uygun teslimat noktası o yer veya siparişler için belirlenmiş özel şartlara sahip olunması gerektiğini hatırlatan bir ifadedir. Örneğin; adresiniz Ekspres Teslimat için uygun adres bölgesinde yer almıyorsa ekspres hizmet alamayabilirsiniz.

Teslimat Yöntemi

50 TL'nin altındaki uygun siparişlerde

(KDV Dahil)

50 TL ve üzerindeki uygun siparişlerde

(KDV Dahil)

Standart

Teslimat başına 4,90 ₺

Ücretsiz

Ekspres

Teslimat başına 7,90 ₺

Teslimat başına 7,90 ₺

Aynı Gün

Teslimat başına 12,90 ₺

Teslimat başına 12,90 ₺


Amazon Müşteri Hizmetleri ve Çalışma Saatleri

Çağrı Merkezi

0850 390 21 53

Çalışma Saatleri

Amazon Türkiye internet sitesinden 7x24 sipariş verebilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.


Amazon

Amazon Türkiye dünyanın en büyük online alışveriş sitesidir. Eylük 2020 itibarıyla Türkiye'de de prime servisini açan firmanın en büyük özelliği hızlı teslimat ve bol seçenek. Amazon Prime adlı bir online dizi ve film servisi de sunuyor. Yüzüklerin Efendisi adlı kitabın dizi film haklarını satın alan Amazon Prime'ın Game of Thrones'un başarısını yakalaması halinde yeni Netflix olması bekleniyor.