Turkish Cargo Kargo Takip

TURKISH CARGO KARGO TAKİP

Turkish Cargo yurt içi ve yurt dışına kargo hizmeti veren markalarımızdan biri. THY’nin iştiraklerinden biri olan Turkish Cargo şimdilik kapınıza kadar teslimat yapmıyor. Paketlerinizi size en yakın havaalanının kargo bölümüne teslim etmeniz gerekiyor. Alıcı tarafında ise yine en yakın havaalanının kargo bölümüne müracaat etmeniz gerekiyor.

Turkish Cargo, Türk Hava Yolları’nın özel kargo uçaklarının yanı sıra yolcu uçaklar ile kargo taşımaktadır. Yurt içi ve yurt dışı seferlerinin tümünün varış noktalarına kargo hizmeti de verilmektedir.

Peki Turkish Cargo ile taşınan paketinizi nasıl takip edeceksiniz? Online kargo takibi yapılabiliyor mu? Paketinizi takip ederken veya teslim alırken hangi bilgilere ihtiyacınız var. Bu soruların hepsinin cevabını sizin için derledik.

TURKISH CARGO KARGO TAKİBİ

Öncelikle bu sorunun cevabını aradan çıkarmakta fayda var: Evet, Turkish Cargo ile taşınan paketlerinizi online olarak takip edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey kargo takip kodunuz. Paketinizi özenle hazırladıktan sonra kargo yetkisine verdiğinizde size bir AWB Numarası ve kargo takip kodu verilecek. AWB Numarası da kargo takip numarası da tamamen sayılardan oluşuyor. AWB numarası Air Way Bill yani havayolu konşimentosu kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kod. Turkish Cargo takip kodunuz ise yine tamamen sayılardan oluşan 8 haneli bir kod. Bu ikisini birlikte kullanarak kargo takibi yapabilirsiniz.

Turkish Cargo takip kodunuzla birlikte gönderinizin yerini öğrenmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Turkish Cargo Kargo Takip

Turkish Cargo online kargo takip modülünün kullanımı oldukça basit.

Yukarıdaki butona tıkladıktan sonra açılan pencerede AWB Kodu ile birlikte hemen yanındaki kutucuğua kargo takip kodunuzu girmeniz gerekmektedir. Akabinde kutucukların altındaki Listele butonuna tıkladığınızda, eğer tüm bilgileriniz doğruysa kargonuzun güncel hareketini görebilirsiniz.

TURKISH CARGO ÇOKLU KARGO TAKİBİ

Bazen art arda birçok kez sorgulama yaptığınızda karşınıza üçüncü bir kutucuk daha çıkabiliyor. Bu kutucuğa hemen yanındaki harf ve rakamlardan oluşan kodu girdikten sonra kargo bilgilerinizi listeleyebilirsiniz.

Art arda kargo takibi yapacaksanız bunu tek seferde daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Kargo takip kodunuzu girdiğiniz 8 haneli ikinci kutunun yanındaki + işaretine tıkladığınızda kutucuğun temizlendiğini, bir önceki girdiğiniz kargo takip kodunun hemen aşağıya kırmızı bir kutucuk şeklinde kaydedildiğini göreceksiniz. Bu şekilde 10 tane kargo takip kodunu tek seferde girebilirsiniz. Kargo takip kodlarını girmeyi bitirdiğinizde Listele butonuna tıklayın. Tüm kargo takip kodlarına dair ayrıntılı kargo hareketlerini tek sayfada göreceksiniz.

Turkish Cargo Kargo Takip

Yukarıdaki görselde sizin için örnek bir çoklu kargo sorgulama ekranı gösterdik. Buraya yazdığımız takip kodlarının hepsi örnek olup, gerçek bir kargonun kodu değildir.

TURKISH CARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Turkish Cargo'nun müşteri hizmetlerine +90 850 333 0 777 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte internet sitesindeki formu doldurarak talebinizi iletebilirsiniz. Bir de Cargy adını verdikleri şirin bir canlı destek asistanı var. 0850 333 0 777 müşteri hizmetleri numarasını telefonunuza kaydettikten sonra WhatsApp üzerinden Cargy ile görüşebilirsiniz.

Cargy ile kargo gönderilerinizin durumunu öğrenebileceğiniz gibi uçak seferlerini ve diğer merak ettiklerinizi de öğrenmeniz mümkün.

TURKISH CARGO

Turkish Cargo hakkında en çok merak edilen soruları ve cevaplarını aşağıya topladık. Bunların dışında merak ettiklerinizi iletişim sayfamız üzerinden bize iletmeniz halinde en kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

Kargoyu şahıs olarak gönderecekseniz Adınız, Soyadınız ve TC Kimlik Numaralarınız yeterli olacaktır. Bunları içeren resmi bir kimlik belgesinin yanınızda olması faydanıza olacaktır.

Eğer bir firma adına gönderi teslim edecekseniz firmanın ticari ünvanı, vergi dairesi ve vergi numarası kargo teslim ederken mutlaka yanınızda olsun.

Kargonuzu hangi şehre veya ülkeye gönderecekseniz oraya Türk Hava Yolları’nın hangi seferinin olduğunu internetten sorgulayın. THY’nin sitesinde seferlerle ilgili her türlü detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Kargonuzu uçağın kalkışından en az 2 saat öncesine kadar havaalanının kargo bölümüne teslim etmeniz gerekir.

Turkish Cargo’nun müşteri hizmetleri telefonu THY’nin müşteri hizmetleri ile aynı değil. THY’yi arayarak dakikalarca bekledikten sonra bu bilgiye ulaşmak bazen tatsız bir tecrübeye dönüşebiliyor. Turkish Cargo’nun Müşteri Hizmetleri numarası 0850 333 0 777.
Hayır. Kargolarınızı teslim ederken kredi kartı ile veya nakit olarak ödemeye yapmanız gerekmektedir.
Turkish Cargo ile taşınan paketinizi uçağın varış saatinden sonra 1 saat içinde teslim almanız gerekir.
Şahıslar için TC Kimlik Numarasını içeren Resmi bir kimlik kartı gerekir. Bu kimlikler arasında nüfus cüzdanınız, ehliyet veya pasaportunuz yer almaktadır. Öğrenci kimliği veya kurum kimliği gibi kimlik belgeleri ile kargonuzu teslim alamazsınız.

Firma veya kurum adına kargo teslim alacaksanız kargoyu almaya yetkili olduğunuza dair firmanızdan alınmış antetli kağıda resmi bir yazıya ihtiyacınız var. Kurum kimliğinizi kurum adına alacağınız kargolar için yetkili olduğunuza dair yeterli bir delil olarak görmemelisiniz. O şirkette çalışıyor olabilirsiniz ama şirket adına teslim alma yetkisi ayrı bir şey.

Evet, ancak yurt dışı süreçleri biraz çetrefilli. Gümrük işlemleri, ücretlendirme ve paketleme gibi konularda desteğe ihtiyacınız olacak. Bunun için bu tür işlemleri sizin için takip edecek olan IATA’nın kargo acenteleri ile iletişime geçmelisiniz. Yurt dışından Türkiye’ye paket göndermek için de o ülkedeki Turkish Cargo satış ofisine başvurmalısınız.
IATA'nın Türkiye genelinde büyük şehirlerde anlaşmalı kargo acenteleri mevcuttur. Bunlar Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Zonguldak, Bursa, Hatay, Gaziantep ve Antalya'da yer almaktadır. Yukarıda IATA YETKİLİ KARGO ACENTELERİ yazan menüde IATA anlaşmalı kargo acentelerinin tam listesini bulabilirsiniz.

Turkish Cargo ile gönderdiğiniz paketinizin teslim süresi tamamen uçak seferlerine bağlı. Turkish Cargo kendi kargo uçaklarının yanı sıra THY'nin yolcu uçakları ile de paket taşıdığı için paketinizin ne kadar sürede teslim edileceğini uçakların sefer saatlerine bakarak anlayabilirsiniz.

Kargonuzu teslim ederken hangi sefer numaralı uçak ile taşınacağını yetkili personele sorun. O sefere ait varış saatini THY'nin internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Kargonuzu uçağın varış saatinden 1 saat sonrasına kadar teslim alabilirsiniz.

IATA'nın Türkiye genelinde büyük şehirlerde anlaşmalı kargo acenteleri mevcuttur. Bunlar Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Zonguldak, Bursa, Hatay, Gaziantep ve Antalya'da yer almaktadır.


TURKISH CARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ

+90 850 333 0 777

0850 333 0 777 (WhatsApp)

Yorumlar

Kargotakibi.com'da yorum yazarken birkaç şeye dikkat etmenizi bekliyoruz.

Yorumlarınız ülkemizin kanunlarına ve mevzuatına uygun, ve kişisel haklara saygılı olmalı. Aşağılayan, küfür ve hakaret içeren yorumlar yayından kaldırılacaktır.

  1. Yorumların sıralamasını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Biz varsayılan olarak En Yeni yorumları en başta gösteriyoruz.
  2. Beğendiğiniz yorumlara oy verin. Bu, onların En Çok Tartışılan sıralamasında daha üstlerde görünmesini sağlayacak. Beğenmediğiniz yorumlara da negatif oy verebilirsiniz.
  3. İstediğiniz kadar yorum ve/veya cevap yazabilirsiniz. Emoji veya kalın harf kullanmak isterseniz kutucuğun üstündeki ikonları kullanın.

 kişi bu sayfa hakkında konuşuyor.



TURKISH CARGO

Turkish Cargo Türk Hava Yolları'nın filosunu kullanarak yurt içinde ve yurt dışında kargo taşımacılık hizmeti veren yerli markalarımızdan biridir. 1933 yılından beri THY ile Dünyanın 127 ülkesine kargo taşımaktadır.

Turkish Cargo dünyanın en iyi hava kargo markalarından biri olmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Dünya genelinde 97 noktaya direkt olmak üzere 320'den fazla lokasyona paket taşımaktadır.