Getir Kargo Takip

GİTTİGİDİYOR KARGO TAKİP

Gittigidiyor kapandı. Gittigidiyor'un sahibi eBay 18 Temmuz itibarıyla Türkiye'deki faaliyetlerini durduracaklarını açıkladı.

18 Temmuz'dan itibaren Gittigidiyor platformundan herhangi bir satın alma olmadığı için sipariş takip operasyonları da durdu.

Gittigidiyor'a dair aşağıdaki bilgiler bir müddet daha sitemizde yer aldıktan sonra yayından kaldırılacak.

Gittigidiyor Neden Kapandı?

eBay tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"eBay'in Türkiye'de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her zaman çalışma arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak. 18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz, 20 Haziran 2022'den itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı.

Site üzerindeki "Hesabım" bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek."

eBay müşterilerinin mağdur olmaması için 30 Eylül tarihine kadar müşteri hizmetleri bölümünü çalıştırmaya devam etti. Akabinde site üzerindeki tüm operasyonlar durduruldu.

Türkiye'nin ilk online pazaryeri Gittigidiyor'da her gün binlerce sipariş veriliyor ve heyecanlı müşteriler Gittigidiyor logolu paketlerinin nerede olduğunu öğrenmek için heyecanlı bir sürece başlıyor.

Gittigidiyor sipariş takip süreçlerini mümkün olduğunca kolaylaştırmak için tüm teknolojilerden faydalanıyor.

Gittigidiyor kargo takibi için 3 seçeneğiniz var.

Eğer üye iseniz hemen hemen tüm işlerinizi Gittigidiyor'a giriş yaptıktan sonra "Siparişlerim" menüsündeki Durum sayfanızdan yapabilirsiniz.

Gittigidiyor'a üye değilseniz de siparişlerinizi takip edebilirsiniz.

Gittigidiyor Sipariş Takip
Bunun için giriş formunun en altında bulunan Üye Olmayan Kullanıcılar İçin yazısının altındaki Sipariş Takibi Yap butonu ile kargonuzun hareketlerini izleyebilirsiniz. Buraya tıkladığınızda karşınıza Cep telefonu ve sipariş kodu yazan bir form gelecek.

Gittigidiyor Sipariş Takip

Sipariş kodunuz ödeme alındıktan sonra sipariş onay e-postası ile birlikte tarafınıza iletilmektedir. Gittigidiyor'da satıcılar sattıkları ürünleri kargolamaktadır. Sitedeki bir mağazadan aldığınız ürünün kargolama sürecindeki gecikmelerin Gittigidiyor ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

GİTTİGİDİYOR SİPARİŞ TAKİBİ

Gittigidiyor.com Sipariş Takip

Gittigidiyor'dan bir ürün almadan önce ürün detay sayfasındaki Kargo Bilgileri bölümünden hangi şehirden ne zaman ve hangi kargo şirketi ile gönderileceği bilgisini görebilirsiniz.

Sipariş verildikten sonra satıcı ürün detay sayfasında belirtilen süre içinde kargo sürecini başlatmalıdır. Kargoya teslim ettiği ürün için kargo şirketi tarafından verilen kargo takip kodunu Gittigidiyor'a tanımladıktan sonra siz de Hesabım/Siparişlerim sayfasından kargonuzun takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu süreci gittigidiyor sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi sitemizden ilgili kargo firmasının takip sayfasına girerek buradan da izleme gerçekleştirebilirsiniz.

GİTTİGİDİYOR TESLİM SÜRESİ

Gittigidiyor'da bir ürün detayına tıkladığınızda açılan sayfada aşağı doğru gittiğinizde Kargo Bilgileri penceresini göreceksiniz. Burada incelediğiniz ürüne dair kargo detayları mevcut. Hangi kargo firması tarafından gönderileceği, kaç gün içinde gönderileceği, gönderim alanı gibi bilgiler ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Gittigidiyor Sipariş Takip

Burada dikkat edilmesi gereken husus Kargo Süresi ifadesi ürünün satıcısı tarafından kargo firmasına teslim edileceği süredir. Bunun üstüne kargo şirketinin kendi dağıtım süreleri eklenecektir. Yani yukarıdaki örnekte olduğu gibi ürünün elinize 2-3 gün içinde ulaşacağını değil, bu süre içinde kargoya verileceğini ifade eder.

Sitemizden kargo firmalarının kendi takip sayfalarından detaylı süre bilgilerine ulaşabilirsiniz.

GİTTİGİDİYOR KARGO ÜCRETİ

Gittigidiyor'da 2 tip kargo ücreti seçeneği bulunmaktadır. Alıcı öder seçeneğinde kargo ücretini ürün kapınıza geldiğinde siz ödersiniz.

Gittigidiyor'da çoğu ürün ücretsiz kargo seçeneği ile satılmaktadır ancak bazı satıcılar bu seçeneği kullanmayabilmektedir. Kargo ücretine dair detayı ürünün detay sayfasına girip aşağı doğru indiğinizde pencerede göreceksiniz.

Farklı satıcılardan ürün aldıysanız ve alıcı öder seçeneği ile sipariş verdiyseniz kapınıza teslim edilen her bir ürün için ayrıca ücret ödersiniz.

Ücretsiz gönderim yapmayan bir satıcıdan birden fazla ürün aldıysanız ürünlerinizin hepsi tek bir kargo ile gönderileceğinden bir kere ücret ödemeniz kafidir.

Gittigidiyor ile çalışan kargo firmalarının detayları, teslimat süreleri ve kendilerine özel şartlarını Kargo Takip sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu sayfalardan kargo takip bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

GİTTİGİDİYOR ANLAŞMALI KARGO FİRMALARI

Gittigidiyor üzerinden verdiğiniz siparişlerde aşağıdaki kargo firmaları kapınıza teslimatı gerçekleştirmektedir. Bu kargo firmalarının kendi teslimat süreçleri ve çalışma saatleri bulunmaktadır. Sitemizden her birinin kargo takip, teslimat ve müşteri hizmetleri bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki Gittigidiyor anlaşmalı kargo firmalarının üstüne tıkladığınızda detay sayfalarına ulaşacaksınız.

GİTTİGİDİYOR KARGO TAKİP

Gittigidiyor'dan verdiğiniz siparişinizin hangi kargo firması ile taşınacağını Siparişlerim sayfasından ya da tarafınıza gönderilecek olan e-posta ve SMS'lerden öğrenebilirsiniz.

İlgili kargo firması siparişinizi teslim aldığında size bir kargo takip kodu gönderecektir. Kargo takip kodu ile birlikte tabii ki kargo firmasının adını da göreceksiniz.

Bu kargo takip kodu ile sitemizden siparişinizin nerede kaldığını takip edebilirsiniz.

  1. Kargotakibi.com ana sayfasına gidin.
  2. Sayfanın en üstündeki kargo takip modülünü bulun.
  3. Kargo takip modülünün ilk kısmından kargo firmasını seçin.
  4. İkinci kutucuğa kargo takip kodunuzu doğru ve eksiksiz olarak girin.
  5. Sorgula butonuna tıklayın.

Kargonuzun nerede olduğu ekranda görünecektir.


GİTTİGİDİYOR MÜŞTERİ HİZMETLERİ VE ÇALIŞMA SAATLERİ

Çağrı Merkezi

Kapandı!

Çalışma Saatleri

Kapandı!


Gittigidiyor Kargo Takip

GİTTİGİDİYOR

2001 yılında kurulan Gittigidiyor.com Türkiye'nin ilk online pazaryeri konseptini faaliyete geçiren alışveriş sitesidir.

Alıcı koruma programı sayesinde satıcılar tarafından verilen taahhütlerin yerine getirilip getirilmediğini online olarak denetleyen Gittigidiyor, yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmiştir. 2007 yılında dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan eBay, Gittigidiyor'a ortak olmuştur. Gittigidiyor'un hızlı yükselişi sonrası eBay 2011 yılında sitenin %93'ünü satın almıştır.

Türkiye'nin ilk fiyat karşılaştırma sitelerinden biri olan Cimri.com da Gittigidiyor iştiraki olarak iş dünyasına girmiştir.

Gittigidiyor 18 Temmuz 2022 itibarıyla platform üzerinden satışları durdurdu. 5 Eylül 2022'den sonra da müşteri hizmetleri kapandı.

GittiGidiyor an itibarıyla kapalı.