ARAS KARGO TAKİP

Aras Kargo Türkiye'nin en büyük kargo firmalarından biri. Hizmet çeşitliliği ve online uygulamaları ile oldukça başarılı bir gelişim gösteren Aras Kargo her ihtiyaca çözüm bulmak için çalışıyor. Sunduğu hizmetlerin fiyatlarından detaylı kargo takip süreçlerine kadar şeffaf bir şekilde online bilgi alabileceğiniz Aras Kargo tüm Türkiye'ye hizmet götürüyor.

Kargonuzu Aras Kargo şubesine kendiniz de teslim edebileceğiniz gibi adresinizden teslim alınmasını da sağlayabiliyorsunuz. Bu sayfada Aras Kargo takip ve diğer hizmetlere dair merak edilen bilgileri bulacaksınız.

Aras Kargo Takip

Aras Kargo takibi için sitemizi kullanabilirsiniz. Üst menüden kargo takip bağlantısına geldiğinizde açılan Aras Kargo Takip sayfasında tüm süreçleri detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Aras Kargo takip ve fiyat hizmetleri ve daha birçok hizmet için mobil uygulama üzerinden de hizmet veriyor. iPhone veya Apple tablet kullanıcıları App Store'da girdikten sonra arama satırında Aras Kargo yazarak uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyor.

Uygulamayı indirebileceğiniz sayfanın direkt adresi ise şu:

AppStore - Aras Kargo Takip

Telefon veya tabletinde Android işletim sistemini kullananlar ise Google Play Store'da girdikten sonra yine arama modülüne Aras Kargo yazdıklarında firmanın uygulamasına erişebiliyor. Bu makalenin yazıldığı 10 Mart 2022 tarihi itibarıyla Aras Kargo mobil uygulamasını Google Play Store'da indiren kişi sayısı 100 bini geçmiş durumda.

Aras Mobil uygulamasını indirebileceğiniz sayfanın direkt adresi:

Google Play - Aras Kargo Takip

Tüm kargo firmaları gibi Aras Kargo takip süreçlerinden faydalanabilmek için kargo takip numarasına ihtiyaç var. Kargo takip numarasını nasıl alacağınızı öğrenmek için Kargo takip Numarasını Öğrenme sayfamızı ziyaret edin.

Aras kargo takip numarası tamamen sayılardan oluşmaktadır. Her kargo firmasının kargo takip kodunun formatı farklıdır. Bazıları harf ve sayılardan oluşan kodlar kullanırken bazıları Aras Kargo gibi sadece sayıları tercih etmektedir. Bu alanlara e-posta adresi veya telefon numaranızı yazarak kargo takibi yapamazsınız.

Online Aras Kargo Takip

Aras Kargo ve diğer firmaların detaylı süreçlerine her biri için özel olarak oluşturulmuş sayfalarımız üzerinden ulaşmanız mümkün. Bununla birlikte aşağıda kısaca özetlemeye çalıştık. Aras Kargo takip sayfasına ulaşmak için alttaki butona tıklayın.

Bu buton sizi direkt olarak Aras kargo Takip modülünün yer aldığe sayfaya ışınlayacak. Bu sayfada nispeten aşağıda KARGO TAKİP başlıklı bir kutucuk göreceksiniz.

Aras kargo takip numarasını ilgili kutucuğa yazdıktan sonra yandaki devam butonuna tıkladığınızda paketinizin o anda nerede olduğu, son gördüğü işlem gibi detaylı bilgileri hızlıca öğreneceksiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere kargo takip kodunuz tamamen sayılardan oluşmaktadır.

Mobil Uygulama İle Aras Kargo Takip

Aras Kargo mobil uygulaması oldukça sade ve kullanışlı. Mobil uygulamayı açtıktan sonra en üstte Gönderi Takip yazan butonu göreceksiniz. Bu butonun hemen altındaki kutucuğa kargo takip numaranızı yazdıktan sonra sağ tarafındaki ara ikonuna tıklamanız yeterli.

Kargo takip sorgula ikonuna tıkladıktan sonra gelen sayfada Gönderici adı, alıcı adı, gönderim tarihi, ödeme tipi, planlanan teslimat süresi gibi bilgilerin yanı sıra kargonuzun aktif hareketini en üstte vurgulanmış olarak göreceksiniz. Örneğin: Aras Kargo ile taşınan paketiniz kurye tarafından dağıtıma çıkarılmışsa en üstte Dağıtımda yazısını göreceksiniz.

Aras Mobil Uygulama ile e-ticaret takibi yapmak da mümkün. Gönderi Takip butonu önceden seçili olarak gelmekle birlikte hemen yanındaki E-ticaret takip yazan butona tıkladığınızda alışveriş sitesinden gönderilen paketinizin durumunu sorgulayabileceğiniz modül açılacaktır.

Aras Kargo E-ticaret Takip

Bazı internet siteleri tek bir kargo firması ile anlaşmalı olabilirken bazıları bildiğiniz tüm kargo firmaları ile entegrasyon yapabilmektedir. Aras Kargo da e-ticaret siteleri ile entegrasyon yapan kargo firmalarından biri. Bir alışveriş sitesinden verdiğiniz siparişin durumunu takip etmek için Aras kargo E-Ticaret Takip modülünü kullanmalısınız.

Bu modülde sol tarafta sipariş verdiğiniz internet sitelerinin bulunduğu bir açılan menü yer alırken sağ tarafta takip numaranızı girebileceğiniz bir kutucuk yer almaktadır. İlk menüden internet sitesinin adresini seçin. Hemen yanındaki kutucuğa kargo takip kodunuzu girin ve yandaki kırmızı zeminli devam butonuna tıklayın.

Kargonuzun tahmini teslimat tarihi de dahil olmak üzere sevkiyat veya dağıtım hareket özetlerine bu sayede ulaşabilirsiniz.

Aras Kargo Uygulaması Diğer Özellikler

Her ne kadar uygulamanın ana ekranında en üstte kargo takip modülü yer alsa da Aras Kargo mobil uygulama sayesinde en yakın şube, Aras Kargo ücretleri, teslimat süreleri ve kurye çağırma fonksiyonlarına ulaşmanız mümkün.

Uygulamaya kendinizi tanıtmanız halinde geçmiş kargolarınızı da görebilir, kargo hizmetleri ile ilgili bildirimlerinizi uygulama üzerinden görebilirsiniz.

Ücret hesaplama sayfası kargonuz için seçtiğiniz ek hizmetlerin her biri için ayrı ayrı ne kadar ödemeniz gerektiğini söylemektedir. Örneğin kargo hizmeti olarak Aras Günaydın seçip, yanına da Nanobox ürününü eklediğinizde yaklaşık olarak ödemeniz tutar 26,50 TL görünmektedir. Bu fiyat bilgisi örnek olarak verilmiştir.

Yurt İçi Kargo Ücretleri sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kargo mobil uygulama indirme sayfasındaki bilgilere göre: Firmanın 900'e yakın şubesi, 4 binden fazla araçtan oluşan dağıtım filosu, 14 bin kişilik kadrosu mevcuttur. Aylık olarak hizmet edilen kişi sayısı ise 12 milyon olarak görünmektedir.

ARAS KARGO

Aras Çağrı Merkezi

444 25 52

Aras Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 18:00

Cumartesi: 09:30 - 15:00