YURTİÇİ KARGO TAKİP

Kargo takibi yapmanın onlarca yolu var. Hal böyleyken kafalar karışıyor. Yurtiçi Kargo da müşterilerine mümkün olan her teknolojiyi sunan yenilikçi firmalardan biri. İnternet sitesinden kargo takibi yapabileceğiniz gibi mobil uygulama üzerinden de paketinizin anlık durumunu görebiliyorsunuz.

Mobil uygulamalar artık her yerde. Hemen hemen tüm firmalar internet sitelerinin yanı sıra mobil uygulama üzerinden de içeriklerine erişim sağlıyor. İnternet kullanımının giderek mobile doğru kaydığı bu günlerde firmaların bu tercihini anlamak zor değil ama mobil uygulama çıkarmak çetrefilli bir iş. Uygulamanızı birkaç ay sonra çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz.

Mobil uygulama kullanıcıların size daha sadık kalmalarını sağladığı için çok doğru bir teknoloji ama kullanıcının uygulamayı neden indirmesi gerektiğine dair iyi bir cevabınız olmalı.

İnternet sitenizdeki içeriklerin aynısını sunuyorsanız, herhangi bir farklılık vaat etmiyorsanız insanlar neden telefonlarına mobil uygulamayı indirip zaten kısıtlı olan megabaytlarını harcasınlar ki? Hadi indirdiler diyelim, işlerini gördükten sonra silmelerine engel olan şey nedir? Başka bir deyişle müşterinin uygulamaya sadakatini nasıl sağlayacaksınız? Şık bir kargo takip arayüzü sunmak yeterli bir motivasyon sağlar mı? Uygulamayı sürekli güncel tutmak için gerekli bilişimci insan kaynağından bahsetmiyoruz bile.

Yurtiçi Kargo bu soruya iyi bir cevap vermiş görünüyor. App Store, Google Play ve hatta Huawei AppGallery'de Yurtiçi Kargo mobil uygulamasını bulabilirsiniz. Peki internet sitesindeki bilgilerin yanında Yurtiçi Kargo mobil uygulaması farklı olarak ne sunuyor derseniz pratiklik ve kişiselleştirme ilk aklımıza gelen cevaplar. Özellikle sık sık Yurtiçi Kargo ile çalışan kişi ve iş yerleri için oldukça başarılı bir uygulama. En çok kullanılan hizmetler başarılı bir şekilde kodlanmış, şık bir tasarımla müşterilere sunulmuş. Kargo denince ilk akla gelen de tabii ki kargo takibi. Yurtiçi Kargo da mobil uygulamasında kargo takip süreçlerine torpilli bir yer vermiş. İyi etmiş!

Mobil Uygulama ile Yurtiçi Kargo Takip

Öncelikle telefonunuzun işletim sistemine göre doğru uygulamayı indirmeniz gerekiyor.

iPhone ya da iPad kullanıyorsanız aşağıdaki butonu kullanarak Yurtiçi Kargo Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

AppStore - Yurtiçi Kargo Takip

Android telefon kullanıcılarını şuraya alalım:

Google Play - Yurtiçi Kargo Takip

Huawei marka bir telefon kullanıyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak kargo takip uygulamasına erişebilirsiniz.

Huawei App Gallery - Yurtiçi Kargo Takip

Üç farklı uygulama marketindeki Yurtiçi Kargo takip uygulamalarının üçü de aynı firmanın uygulaması. İşletim sisteminin kısıtlamalarına bağlı olarak işlevsellik ve tasarımda küçük farklılıklar olabilir.

Uygulamayı indirdikten sonra karşınızda lokasyonunuzu soran bir ekran çıkıyor. Eğer uygulamanın konum bilgilerinize otomatik olarak erişmesini ve sizi yönlendirmesini istiyorsanız Uygulamayı Kullanırken İzin Ver seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Konumunuza erişmesini istemiyorsanız erişim iznini reddedebilirsiniz.

Akabinde Yurtiçi Kargo mobil uygulamasının size bildirim göndermesini isteyip istemediğinize dair bir uyarı çıkacak. Burada da tercihinizi işaretledikten sonra ana ekrana ulaşıyorsunuz.

Ana ekranda Yurtiçi Kargo takip yapabileceğiniz sorgu satırı en üstte yer alıyor. Bu satıra kargo takip kodunuzu girmeniz gerekiyor. Yurtiçi Kargo takip kodu faturanızın sağ üstünde yer alan barkodun hemen altındaki rakamlardır. Fatura veya irsaliyeniz yoksa Yurtiçi Kargo takip kodunuzu size en yakın şubeden ya da Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri'nden (444 99 99) öğrenebilirsiniz.

Aynı şekilde Airway irsaliyesinde sağ üstte yer alan barkodun hemen altındaki kodu kullanarak da kargo takibi yapabilirsiniz.

Kargo takip kutucuğuna takip kodunu girdikten sonra sorgula dediğinizde paketinizin hangi şubede olduğu, dağıtıma çıkıp çıkmadığı gibi ihtiyacınız olan bilgileri sade bir arayüzde görebileceksiniz. Yurtiçi Kargo takip modülü bu konuda en başarılı tasarımlardan biri. İyi bir bilgisayar okur yazarı olmasanız dahi kargo takip süreçlerinizi rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

Yurtiçi Kargo mobil uygulamasından kargo göndermek istediğinizde gönderi hesaplama gibi ek servislere de ulaşabilirsiniz. Bunun için uygulamaya TC kimlik numarası, e-posta ve cep telefonunuzu kullanarak üye olmanız gerekiyor.

Üye olduktan sonraki kısım uygulamanın size özel bildirimler yapması, işlerinizi hızlandırması ve eğer izin verirseniz konumunuza erişerek en yakın kargo şubesi gibi bilgileri hızlıca getirmesi açısından mobil uygulamayı Yurtiçi Kargo internet sitesinden farklı kılan hususlar.

Yurtiçi Kargo yaygın dağıtım ağı ile Türkiye'nin hemen hemen her köşesine ulaşıyor. Adresinize en yakın Yurtiçi Kargo şubesini sorgulamak için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz. En yakın Yurtiçi Kargo şubesi çoğu zaman müşteri hizmetlerini aramaktan daha hızlı sonuç verir. Bu sayfada şubelerin telefon numaraları, adres bilgileri ile birlikte çalışma saatlerini de görebilirsiniz.

Bununla birlikte Yurtiçi Kargo ücretleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki sayfada açıklayıcı bilgiler bulacaksınız. Kargo ücretleri firmaların kendi politikaları doğrultusunda anlık olarak değişebilmektedir. Dolayısıyla her ne kadar açılan sayfadan bir fikir sahibi olsanız da seçtiğiniz ek hizmetler ve paketinizin ağırlık ve ebatına göre rakamlar değişebilmektedir. Kargonuzu teslim ederken şube yetkilisinden kargo ücreti bilgisini teyit etmenizde fayda var.

Yurtiçi Kargo hakkında daha detaylı bilgi verdiğimiz sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. Kargo takibi yapmak, çalışma saatleri ve merak ettiğiniz sık sorulan soruların cevaplarına erişmek için Yurtiçi Kargo Takip sayfamıza gidebilirsiniz.


YURTİÇİ KARGO

Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi

444 99 99

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 18:00

Cumartesi: 09:00 - 17:00