KARGOM NEREDE?

“Kargom nerede” milyonlarca kargonun dağıtım ağına girmesinin ardından müşterilerin cevap aradığı soruların en başında geliyor. Kargom nerede, ne zaman gelir, nerede teslim alabilirim diye merak eden binlerce kişi kargotakibi.com’da bu sorunun en hızlı cevabını buluyor.

Kargo, son zamanlarda insanların neredeyse her şeyi göndermek için kullandığı en popüler yöntemlerden biri. En çok tercih edilen kargo firmaları arasında Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo, MNG Kargo ve PTT Kargo sayılabilir. Her ne kadar bu firmalar aynı hizmeti sunsa da birbirinden farklı olanaklarla hizmet vermektedir. Her bir kargo firmasının kargom nerede diye soran müşterilerine cevap verdiği teknolojiler, ara yüzler ve imkanları da birbirinde farklı olabilmektedir. Bununla birlikte hepsinin ortak özelliği kargo teslimini en hızlı sürede en sağlıklı şekilde yapmak ve müşterilerine şeffaf bir kargo takip imkânı sağlamak…

Kargom nerede

Yukarıdaki butonları kullanarak istediğiniz kargo firmasının kargo takip sayfasına ulaşabilirsiniz.

Kargomu Nasıl Takip Edebilirim?

Kargom nerede diye merak eden kişiler için birbirinden farklı imkanlar var. Bunlardan en hızlısı online kargo takip yapmak. Kargo takip numaranız hazırsa kargonuzu online olarak en hızlı şekilde takip edebilirsiniz.

Kargo takip kodunuzla sorgulama yapmak istiyorsanız sitemizin ana sayfasında aradığınız cevabı bulabilirsiniz. Sayfanın en üstündeki kargo takip modülünden:

1. Kargo firmasını seçin.

Aynı kargo takip numarası ile iki farklı kargo firmasından sorgu yapamazsınız.

2. Kargo takip numarasını girin.

Kargo takip numarası firma tarafından size gönderilen bilgilendirme mesajlarında bulunur.

Kargo takip numaranızı ya da kodunuzu kaybettiyseniz ilgili kargo firmasının müşteri hizmetlerini arayarak edinebilirsiniz.

3. Pembe renkli "Sorgula" butonuna dokunun.

Bilgisayar ekranından giriş yaptıysanız kargo takip numaranızı girdikten sonra Enter tuşuna basmanız kafi.

Kargonuza dair hareketleri ekranda özet bir şekilde göreceksiniz.

Yurtiçi kargom nerede

Müşteri hizmetlerini arayarak da kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu yöntem biraz daha zahmetli. Müşteri hizmetleri temsilcilerine bağlanabilmek bazen dakikalar sürebilmektedir. Bağlandıktan sonra birkaç güvenlik sorusunu doğru olarak cevaplamanız gerekiyor ki sizin gerçekten iddia ettiğiniz kişi olduğunuzdan emin olsunlar. Müşteri hizmetleri temsilcisine kargom nerede diye sormanız mümkün. Kimlik doğrulamasından sonra kargonuzun nerede olduğuna dair detayı bilgi verecektir.

Aras Kargo, Yurtiçi Kargo ve PTT Kargo gibi ulusal kargo firmalarının hepsi kargosunun nerede olduğunu merak eden milyonlar için kargo takip sistemleri kurmaktadır. Mobil uygulama üstünden, SMS ile veya web sitesi üstünden kargo sorgulama yapabilirsiniz.

Kargo Şubeleri

Kargo takibi yapmak için en etkili yöntemlerden biri de kargo şubelerini aramaktır. Bulunduğunuz noktaya en yakın kargo şubesini arayarak kuryenin nerede olduğunu ve kargo teslimatının ne zaman yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Kargo şubelerinin çalışma saatleri önemli. Bazı kargo şubeleri geç saatlere kadar açık olsa da kargo teslimatı için hizmetin türüne göre saat kısıtları yaşanabilmektedir. Kargo gönderirken teslimat seçeneklerini şube yetkilisinden sormanız gerekmektedir. Örneğin Aras Kargo, farklı hizmet türlerine göre çalışma saatlerini detaylı olarak yayınlamaktadır.

Üst menüden hangi kargo firması ile ilgili şube sorgusu yapmak istiyorsanız onu seçin. Karşınıza bu kargo firmasının bulunduğu şehirler listesi gelecek. Şehirlerin üstüne tıkladığınızda da içinde o kargo firmasının bulunduğu ilçeler listesi gelecek. İlçelerin üstüne tıkladığınızda da o ilçede kaç tane kargo şubesi varsa hepsini listeleyebilirsiniz.

Kargo şubelerini tek sorgu ile de görebilirsiniz. En yakın kargo şubesi sayfamızda bunun için bir sorgu formu geliştirdik. Bu formu kullanırken mahalle veya köy seçmek zorunda değilsiniz. Kargo firmasını, il ve ilçe kutucuklarını doldurmanız yeterli. Bunu yaptıktan sonra Sorgula butonuna tıkladığınızda en yakın kargo şubeleri görüntülenecektir.

Kargo Çalışma Saatleri

Kargo firmalarının çalışma saatleri farklılık göstermektedir. Aynı kargo firmasının kendi içinde sunduğu hizmet türlerine göre bile çalışma saatleri farklı olabilmektedir. Dolayısıyla kargo firmasının çalışma saatlerinden ziyade satın aldığınız hizmetin mesai saatlerini sorgulamak daha mantıklı olabilmektedir.

Bununla birlikte standart hizmetler için kargo firmaları genellikle 09:00 ile 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bazı kargocular 08:30’da mesaiye başlarken bazıları mesai saatini 18:00’a kadar sürdürmektedir. Dolayısıyla teyide muhtaç olmakla birlikte büyük ihtimalle 08:30 ile 18:00 arasında kargo şubelerinden standart hizmetleri alabilirsiniz.

Cumartesi günleri hemen hemen tüm kargo firmaları standart hizmetler için yarım gün hizmet vermektedir. Pazar günler ise tüm kargo firmaları kapalıdır. Resmi tatil günlerinde de kargo firmaları kapalıdır.

Kargo çalışma saatleri ile ilgili detaylı bir sayfa hazırladık. Üst menüden Kargo Asistanı > Kargo Çalışma Saatleri sayfasını ziyaret edin. Ya da Kargo Takip menüsünden ilgili kargo firmasını seçin ve detay sayfasından çalışma saatlerini listeleyin.Kargo

Kargo, bir tür ücretli taşıma servisi olarak tanımlanabilir. Bir şehirden diğerine veya ülkeler arasında mallar taşımak için kullanılan havayolu, denizyolu veya kara yollarla gerçekleştirilen hizmete verilen addır. Kargo firmaları bu hizmeti ekonomik fiyatlarla sunmakta ve gönderileri belirli süre içinde teslim etmeyi amaçlamaktadır.